Jump to content
Lancelot

cea mai frumoasa/ cea mai urata meserie

Recommended Posts

In viata de obicei nu prea iti alegi cam ceea ce faci ...mai mult sunt circumstantele care te imping

dar ca idee..dupa voi cam care ar fi meseria pe care ati profesa-o cu placere si de care ati fugi ca de dracu?

Hmm my vote..Best job..ar merge oricum spre ceva incarcat de adrenalina.probabil cam in domeniul in care lucrez acum

as fugi de orice job care tine de munca de birou formulare...functionari publici etc :|

Link to comment
Share on other sites

#ce mai urata :sa zice cea din domeniul salubritatii ...sau cele care necesita mult efort fizic..

#cea mai frumosa:director (la propria ta firma)....si aici depinde ca orice meserie e frumoasa daka tie iti place si o faci cu mare tragere de inima :)

Link to comment
Share on other sites

depinde mult de tipul omului si ceea ce mie mi se pare naspa altora le place.

meseria ideala pt mine e cea care o fac acum, lucrez pe marketing am putina munca de birou merg pe teren intalnesc lume, licitatii oferte chestii din astea

o meserie nasoala e cea pe santier , mina

si contabilitatea cred ca e crancena

Link to comment
Share on other sites

Cea mai frumoasa e cea pe care o am acum, lucrez la o firma de pc`uri ca depanator.

Cea mai urata ar fi cea de salahor : cules capsuni.

LE : cam jumate din timpul de lucru il petrec in fata pc`ului meu de acolo unde am net si o gramada de jocuri ... ma simt ca acasa :)

Link to comment
Share on other sites

cum a zis mai sus cineva ... depinde de tipul omului ... pana la urma daca nu face nimeni munca " urata" o sa ajungem toti " urati" .. parca era o emisiune pe discovery , cu cele mai urat meserii.. erau unii care faceau curat prin canale pline de c***t , sobolani etc...

hmm si frumoasa .. mie mi se pare cea de fotbalist..

Link to comment
Share on other sites

pei km nimeni nu e inkntat d munk d birou cu hatzoage, stat la pc cu orele si un sef cretin kre tipa din juma in juma d ora.:( pakt k majoritatea tot acolo ajunge.

ce mi-ar placea mie? diplomatie ...ambasade, consulate p aici p undeva

c nu mi-ar placea...ceva kre sa imi intoark stomacul p dos...gen "subalternul femeii de serviciu" (cum a zis cineva )adik ala d spala wc-urile sau contabilitate ori finante.

si frate...sa nu fie plictisitor, orikt ishi doreste omul sa nu se streseze la munk totushi... nu mi-ar placea sa o ard aiurea, mai degraba ceva adrenalina si neprevazut sa ma puna la incerkre.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...