Jump to content
JerryBlue

Aion Online

Recommended Posts

tu vorbesti din experienta WoW si ATAT am impresia.

cate alte mmorpg ai mai jucat ?

daca aia de la blizz modifica semnificativ drop rate si succesul producerii anumitor chestii prin profesii, nu inseamna ca in toate jocurile se modifica la fel de mult.

avand in vedere ca suntem pe sectiunea Aion,trebuie sa realizam ca nu a zis nimeni ca jocul e usor sau perfect. dar tocmai dificultatea progresului il fac sa fie jucat si dorit de playeri. in wow degeaba regleaza aia si fac si dreg. a ajuns atat de usor sa faci 80 in WoW in ziua de azi incat playerii nu mai gasesc ambitia jocului,motivatia de progres,de aia s-au lasat sute de mii de useri ai blizzard,de la update-ul cu Lich King incoace. la fel a fost si cu Age of Conan, jocul era prea usor, puteai sa obtii aproape tot prea usor (lvl,set,pvp set,etc.)

si ca sa inchei,nu vorbesc in necunostinta de cauza, vorbesc din punct de vedere general al mmorpgului si strategiile de marketing ale companiilor ce detin astfel de jocuri,ca sa isi mentina clienti.

ziua buna ! :tiphat:

Esti in eroare rau de tot..ca sa zic asa :)) La wow, lvl-uitul pana la 80 este 15% din joc poate. Raidurile de dupa, arenele sunt jocul de fapt. Sa iei gear bun, ai nevoie de o guilda buna; o guilda buna n-o ai daca esti un retardat cu 0 skills si slacker. Deci nu e chiar asa de usor.

E clar ca nu stii ce zici. Si da, am jucat ceva ceva MMORPG-uri pana am ajuns la WoW.

Zici de strategii si ca vai wow isi pierde clientii. S-o crezi tu. WoW nu a ajuns inca sa vanda bonusuri in joc (ptr xp sau mai stiu eu ce); crede-ma ca o duc bine, iar cu jucatorii care renunta, stai linistit ca vin o groaza noi.

Link to comment

Ati incercat Legacy AION ?

E un server romanesc care a intrat recent in open-beta.

Despre server pot sa spune ca este printre putinele servere private de aion "jucabile" si nu voi nega faptul ca serverul despre care vorbesc e al meu.

Suntem inca la inceput, multe lucruri nu merg, tot la fel de multe merg dar au buguri, mai mult sau mai putin grave, insa comparativ cu celelalte servere care se vor "aion romania" cat si multe servere din strainatate, emulatorul nostru este impecabil dpdv al Quest engine, Skill Engine, campanii, questuri functionale, update-uri. Tehnic vorbind avem 3 luni de dezvoltare in fata tuturor celor care downloadeaza un aion-unique si isi deschid server pentru ca noi nu asteptam ca un proiect open-source sa ne implementeze serverul.

In plus, nu ne-am ferit de investit bani intr-un server puternic si o conexiune rapida.

Atat despre AION Legacy, sper ca nu l-am laudat prea mult, mai departe va las pe voi sa ne criticati

Situl nostru este http://www.aion-romania.ro

Astept critici si sugestii atat pe forumul linkmania (reply sau pm) cat si pe umilul nostru forum.

Link to comment

Ati incercat Legacy AION ?

E un server romanesc care a intrat recent in open-beta.

Despre server pot sa spune ca este printre putinele servere private de aion "jucabile" si nu voi nega faptul ca serverul despre care vorbesc e al meu.

Suntem inca la inceput, multe lucruri nu merg, tot la fel de multe merg dar au buguri, mai mult sau mai putin grave, insa comparativ cu celelalte servere care se vor "aion romania" cat si multe servere din strainatate, emulatorul nostru este impecabil dpdv al Quest engine, Skill Engine, campanii, questuri functionale, update-uri. Tehnic vorbind avem 3 luni de dezvoltare in fata tuturor celor care downloadeaza un aion-unique si isi deschid server pentru ca noi nu asteptam ca un proiect open-source sa ne implementeze serverul.

In plus, nu ne-am ferit de investit bani intr-un server puternic si o conexiune rapida.

Atat despre AION Legacy, sper ca nu l-am laudat prea mult, mai departe va las pe voi sa ne criticati

Situl nostru este http://www.aion-romania.ro

Astept critici si sugestii atat pe forumul linkmania (reply sau pm) cat si pe umilul nostru forum.

Summoning system merge?crafting system merge? runele de la assassin si trap's urile de la ranger merg? haaaaaaa?

- Added Black opal quest

asta e facut de anu' trecut pe Infinite :)

Link to comment

Nici n-as indrazni sa ma compar cu infinite pentru oamenii chiar isi fac treaba asa cum trebuie si au inceput dezvoltarea din timp. Eu n-am server de 1 an, dupa cum am specificat, dezvoltarea am inceput-o de 3 luni si serverul l-am deschis de mai putin de o saptamana.

Despre infinite aion pot spune insa ca eu ca player nu m-as duce la ei pentru donatiile exagerate pe care le au. Am avut ocazia sa joc pe servere private de lineage cu astfel de donatii si stiu cat de grav afecteaza gameplayul. Acesta este unul din motivele pentru care acum joc pe retail (am jucat lineage, acum joc aion) si cred ca pot face un server care sa schimbe putin conceptul gresit despre servere private.

Acel an de dezvoltare pe care infinite il au in fata tuturor este acum platit de playerii donatori care vor fi over-powered si vor strica orice concept de pvp, mass-pvp, siege.

Link to comment

Acel an de dezvoltare pe care infinite il au in fata tuturor este acum platit de playerii donatori care vor fi over-powered si vor strica orice concept de pvp, mass-pvp, siege.

mass pvp, siege? nu sunt implementate *laughs* ...

Oricum , exagerezi cand spui ca Infinite Aion are 1 an in spate de dezvoltare.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...