Jump to content
Burne

Cu sau fara Basescu

Cu sau fara Traian Basescu  

257 members have voted

  1. 1. Vreti ca presedintele Traian Basescu sa fie demis din functie ?

    • Da vreau ca Traian Basescu sa fie demis din functie
      62
    • NU !!! Basescu trebuie sa ramana
      195


Recommended Posts

@Ahilosu : intelegeti ca sunteti pe dinafara problemei.

Licitatii, acordari de contracte, credite phare, sapard, fonduri europene se acorda de catre : Guvern, Agentii Guvernamentale, Consilii Judetene, Consilii Locale.

In parlament nu se fac licitatii de constructii de autostrazi sau modernizari de aeroporturi.

Link to comment
Share on other sites

dupa cum a spus mai sus. servicii, avantaje in cazul unor afaceri/licitatii sau mai stiu eu ce. nu e vorba de banii fizici.

Daca ar fi sa se dea bani "cash" drept spaga ar trebui sa vina cu tractorul.

Profiturile care se obtin in urma unor contracte date fara licitatie sunt enorme. Serviciile, de asemenea. Sa nu uitam ca jumatate din delta a fost vanduta in perioada cand Iliescu isi pregatea iesirea. Am bunicii in delta.. era o placere sa ma duc acolo sa pescuiesc.

Anul trecut cand m-am dus mi-a zis bunica:

"nu mai ai unde sa pescuiesti nicaieri.. totul e particular acum. toate canalele, totul a fost vandut"

Bai sa fie.. parca era ecosistem fragil.

Sigur base e de vina.

Link to comment
Share on other sites

@Oldman : eu inteleg ca este Basescian sa te iei de parlamentari. Repet, Parlamentul asa cum este ales nu ma reprezinta, dar este singura garantie a democratiei. Faptul ca tu esti pro-dictatura este alegerea ta. Eu am trait una si imi cam ajunge. Nu mai vreau Cantarea Romaniei, Daciada, Oda marelui Carmaci, Tezele din Aprilie, etc. Nu mai vreau providentiali dementi.

Cunosti oameni de afaceri care dau spaga la parlamentari. HAI NU ZAU ?!!? CA SA FACA PARLAMENTARUL ALA CE? Spaga inseamna ca o dai ca sa primesti un contra-serviciu. Ce ofera parlamentarul in schimbul spagii?

@black :democratia inseamna ca poporul exercita puterea. Democratie nu a existat decat vreme de vreo 20 de ani in Atena antica. Ca si comunismul, democratia in stare pura este utopica in momentul asta.

auzi..dictatura..da...sigur..

deci basescu e un dictator..

spune-mi si mie motive pentru care basescu este un dictator..si ce te reprezinta pe tine? Du-te in alta tara....ca daca nu iti place de Basescu ,probabil nu iti place democratia , pentru ca eu chiar vad foarte multa democratie in cum conduce Basescu aceasta tara .

......chiar...thora....nu iti convine nimic.....vrei ca romania sa fie condusa altfel..si probabil mereu nu iti convine ceva.....eh...se pare ca iti sustii parerea..si e un lucru bun..dar nu impotriva a 90% din forum..

good night !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

jumatate din delta a fost vanduta in perioada cand Iliescu isi pregatea iesirea.

Delta a fost concesionata nu vanduta. E o mare diferenta.

@Obidan : la cat de obsedati de Basescu sunteti, fara indoiala ca pentru voi nu exista argumente. Cand o sa ai timp, incearca sa afli cum a ajuns Carol II dicatator. O sa fi surprins de asemanari. Dar am uitat, voi nu cititi... caci cititul sux.

Link to comment
Share on other sites

auzi..dictatura..da...sigur..

deci basescu e un dictator..

spune-mi si mie motive pentru care basescu este un dictator..si ce te reprezinta pe tine? Du-te in alta tara....ca daca nu iti place de Basescu ,probabil nu iti place democratia , pentru ca eu chiar vad foarte multa democratie in cum conduce Basescu aceasta tara .

......chiar...thora....nu iti convine nimic.....vrei ca romania sa fie condusa altfel..si probabil mereu nu iti convine ceva.....eh...se pare ca iti sustii parerea..si e un lucru bun..dar nu impotriva a 90% din forum..

good night !!!!!!

man no offence dar atata il ridici in slavi pe Basescu asta incat imi permit sa iti adresez o intrebare .... te masturbezi uitandu`te la poza lui electorala ?

Link to comment
Share on other sites

man no offence dar atata il ridici in slavi pe Basescu asta o intrebare .... te masturbezi uitandu`te la poza lui electorala ?

Te uiti in oglinda?* Nu-i frumos ce scrii. Esti penibil. Ai o parere referitoare la scandalul politic, posteaz-o, dar nu-i jigni pe cei care au alta parere fata de tine. Hai, sa traiesti bine!

*Ma refer la avatar.

Link to comment
Share on other sites

problema e altfel,a inceput sa muste pe multi de fund si incep sa iasa toate magariile la suprafata,hai sa fim seriosi cate firme si baruri sau restaurante are Base?,eu nu stiu de nici unul dar hai sa ne uitam mai incolo Tariceanu are actiuni la Dacia intrebati cat au costat loganurile de politie ,doar pt ca are girofar si sirena au fost cu 4-5 mii de euro mai scumpe decat In show room,si taxa pe prima inmatriculare de ce nu cade sau cel putin sa nu fie pt masinile noi.Base a gresit ca a muscat prea mult si nu mai poate mesteca in rest e OK si eu sunt PENTRU Basescu PRESEDINTE

Link to comment
Share on other sites

ok deci e hilar..voi si o parte a romanilor va consumati cum se consuma mosii aia chibiti din Cismigiu ..iar Base si restul gastii..se gandesc cum sa faca sa puna mana pe o bucata mai mare de ciolan :)

Imo, marea problema este ca Base (+restul gastii) nu a vrut parte din ciolan... a vrut TOT coilanul. De aici si deranjul.

Link to comment
Share on other sites

Imo, marea problema este ca Base (+restul gastii) nu a vrut parte din ciolan... a vrut TOT coilanul. De aici si deranjul.

care ciolan? daca vroia coilan statea primar... avea mult mai mult de castigat de pe urma primariei decat din postul de presedinte, exemplu ex primarul Bacaului, acum are Letea, o pista de karting pe un teren inchiriat pe o perioada ce 25 de ani, o firma de proiectare care a castigat mai toate proiectele importante ale Bacaului, cel mai important ziar local care il ridica in slavi (sa vezi cum apare fiusu pe prima pangina knd a castiget nush ce cupa la karting), un post local de televiziune si sa nu uitam firma locala de transport public (care e pe numale masii)... inainte sa devina primar avea doar cateva magazine in statiile de autobuz si o firma de transport intern si international de marfa

e nu vad (celputin la ora asta) ce ar putea fura cineva din postul de presedinte fara sa observe presa, mai ales cand se invart in jurul sau zilnic zeci de oameni si ziaristi...

le: am uitat sa spun ca inainte sa piarda primaria facea parte din PSD (acum cik e in partidu' lui Becali)

si k fratele sau a ajuns secretar in ministerul lucrarilor publice (pe timpul marelui PSD) thx 2 you know who

Link to comment
Share on other sites

Da tu numai varza, prosti, dusi cu pluta stii sa faci oameni? posteaza omule cum ti se taie capu nu mai critica reply-urile altora. (poate se mai simte inca unu :whistle: )

Citeste posturile lor, mai ales ale lui Radu sa vezi ce politica dezbate el. Vorbeste numai la misto.

@Radu: ti-am mai zis, nu sunt fan Basescu dar daca eram sigur ca exista un presedinte mai bun ca el ieseam in strada si strigam "jos base'" dar nu exista.

Acum zi sincer cine ti-ai dori sa fie presedinte si de ce ?

Ziceti de Basescu ca nu a facut nimic, e nevoie sa ma repet ca sa ma fac inteles: nu a fost lasat sa faca pentru ca supara pe "Domnii" parlamentari,i trezea din somn. Cel mai bun exemplu este Monica Macovei care atunci cand a incercat sa faca o noua reforma in justitie, exact cum cerea UE, a fost demisa.

De ce ?!

Link to comment
Share on other sites

.. caci cititul sux.

wwahahahahahahahahahahahahhahahaahha

=))=))=))=))=))

Multumesc , acum am vazut cat de disperata sa ne dovedesti ca basescu e dictator , si se pare ca ne-ai si demonstrat ca faci acuzatii fara sa stii ca sunt corecte sau nu.

De fapt..eu citesc foarte mult , dar tu ,probabil ai citit asta in caietul de istorie =))......go read a bed time story =))

Repet : Te lupti cu tot forumul , si tot ce faci pana acum este sa dai argumente foarte...proaste....si se pare sa ma insulti pe mine

andy5: cant ti-am vazut postul , avatarul tau s-a potrivit perfect : I see dumb people

si vezi ca m-ai jignit...sper sa iti iei warn up sau chiar mai bine!!! Suspend:D...eh..sper....

Problema este ca niste parlamentari CORUPTI l-au suspendat pe Base pe nedrept

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa fie demis.E un mascarici, un papagal, a facut de ras Romania si a stricat relatiile internationale.L-as pune la zid si l-as impusca.Trebuie sa ne fie rusine ca am votat asemenea om, dar vad ca multi au inceput sa iasa in strada pentru a-l sprijini.

Ne mai intrebam de ce Romania se afla in situatia asta. Cand tu participi la manifestatii pentru a sprijni un marinar betiv, care bea cot la cot cu Ghita din cucuietii de deal si se pupa cu babele din cucuietii de vale. Asta e presedinte??

Lumea il voteaza, pt. ca lumea e proasta.Lumea vrea un presedinte care sa semene cu ei.Sa bea(eventual in prostie), sa vorbeasca ca ei, sa se asemene atat cu Ion betivul satului dar si cu Ilie sex-simbolul satului :\

In alta ordine de idei, dupa ce i-as da un shut marinarului sa se intoarca la borderurile sale, l-as vota pe Tariceanu.Ala e om.Dar lumii nu-i place.Ca nu se imbata, nu pupa babele, nu da mana cu toata lumea, si ii place sa fie mandru, sa nu se coboare la nivelul tututor mascaricilor.

Dar traim in Romania. :\

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa mai merem ink 1 an si juma cu base.Cine stie ,poate candideaza Udrea la scaunul de presedinte :D

P.S gigi te votez doar daca imi dai 1 mil de euro sa plec in alta tara !!!:)

Link to comment
Share on other sites

l-as vota pe Tariceanu.Ala e om.Dar lumii nu-i place.Ca nu se imbata, nu pupa babele, nu da mana cu toata lumea, si ii place sa fie mandru, sa nu se coboare la nivelul tututor mascaricilor.

Tariceanu? Ala care sustine abuziv taxa de prima inmatriculare, numai pentru ca sa-i mearga lui bine afacerile? Daca ar incepe o afacere cu electrocasnice sa vezi cum ar aparea taxa de prima cumparare pentru electrocasnice. Da, asta e om. E atat de interesat de soarta Romaniei incat pentru el a fost mai importanta lansarea noului Citroen. E atat de interesat de soarta Romaniei incat in plin scandal politic isi face timp pentru Marele Premiu din Bahrain. Da, asta merita votul meu. Imediat dupa ce emigrez in Congo.

Link to comment
Share on other sites

bai tu esti bolnav, trateaza-te si nu mai posta aiurea

Daca poporul il vroia demis si el refuza asta atunci i se putea imputa lipsa de onoare dar cand singurii care il vor "out" sunt niste magari din parlament nu mai poate fi vorba de asta.

Ce-ai fi vrut ?! sa le faca jocul lui geoana&company ?!

ma si-a dat cuavntul ca inainte sa fie suspendat isi da demisia ( EL BASESCU ) si in momentul in care esti presedinte si spui asa ceva si o dai uitata a 2 a zi dai dovada ca iti lipseste ceva.

stai linistit ca cei care il vor afara pe Basescu nu sunt doar cei din parlament ci si o buna parte din popor, motivele pt care il vor plecat le mai citesti si tu pe aici

ce treaba ai tu cu boala si tratamentul meu ? vad ca tu esti ala care produce spume pe la guritza si faci tumbe ca nu ai destul oxigen daca postez aiurea si offtopic sunt alti oameni care ma trag de maneca, fiecare cu treaba lui ei cu moderatu forumului tu cu pluta, stuful, vasla si mai nou esti politican

[qoute] La 5 minute dupa suspendarea din functie imi voi prezenta demisia

Link to comment
Share on other sites

Mai, atat de mult i se reproseaza lipsa de onoare pentru ca a promis ca demisioneaza si nu se tine de cuvant. Pai fii atent: daca demisioneaza, eu pot sa bag mana in foc ca va fi impiedicat sa mai candideze. Uita-te cine ii tot reproseaza lipsa de onoare: cei care l-au suspendat, deci sigur coc ei ceva. Basescu cand si-a anuntat demisia, precis nu s-a gandit la o asemenea varianta, avand poporul de partea lui, a vrut alte alegeri, in care castiga si poate scapa de parlamentul ostil. Dar o fi avut un consilier destept care a facut o paralela cu situatia din Ucraina, si l-a atentionat. Pe scurt, daca demisioneaza, toata treaba asta se transforma intr-o lovitura de stat. Daca nu demisioneaza, tot el va fi ales si poate va dizolva parlamanetul (eu sper din tot sufletul sa scapam de gunoaiele care cica ne reprezinta). Partea cea mai grava in toate e alta insa. Nu conteaza ca Basescu e bun sau rau sau ar fi altul mai bun decat el. Conteaza faptul ca mai mult de 50 % dintre romani il vor presedinte. Din moment ce l-a suspendat, inseamna ca parlamentul nu mai reprezinta interesele romanilor. Si cu toate ca nu mai reprezinta interesele tarii, fac ce vor. Macar din acest motiv trebuie sustinut Basescu si nu parlamentul care l-a suspendat.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...