Jump to content
Burne

Cu sau fara Basescu

Cu sau fara Traian Basescu  

257 members have voted

  1. 1. Vreti ca presedintele Traian Basescu sa fie demis din functie ?

    • Da vreau ca Traian Basescu sa fie demis din functie
      62
    • NU !!! Basescu trebuie sa ramana
      195


Recommended Posts

Mmmmda mai radeau de Base ca s-a dus la 'Golden Sprit :))'dar decat cu VAcaroiu care l-au prins ziaristi cu 'saniuta'n buzunar ....mai bine base.CEl putin e mai stilat da'l in m**a.Hmmm si faza cu realegerea cred ca este o cheltuiala de bani ca oricum tot Base o sa iasa macar asa din ciuda sa ii cada buza lu schiopu ala de Tariceanu.... :violent:

Link to comment
Share on other sites

Tocmai asta e

Daca iese presedinte are voie sa dizolve parlamentul, daca nu urmatorul in comanda , Tariceanu va fi presedinte pana la alegerea noului presedinte.

gresit, vacaroiu, sau cum ii zice, carnatu` ala de presedinte al parlamentului va fi, sau ce presedinte e si el :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Hai sa va zic eu cum sta treaba.

Deci.

1. Isi da demisia. Vacaroiu schimba legea pana in anticipate astfel incat presedintele suspendat sau presedintele care a demisionat nu mai poate candida din nou (vedeti exemplul Lituaniei).

2. NU isi da demisia. Se face referendum. Gloata nu se uita la televizor, nu stie ce se intampla, vor simplitudinea PSD innapoi (nimeni nu are voie sa se planga.. hmm similar LM daca stau sa ma gandesc) si se rezolva de la sine problema. Daca gloata e desteapta referendumul o sa fie manarit oricum si Basescu nu mai candideaza.

Deci, basescu oricum pleaca. Mafia e prea mare.

Voi desteptilor care va uitati 2 minute pe zi la televizor si "va ingroziti" de ce a mai facut basescu.. schimbati de pe OTV pe Realitatea si lasati atitudinea asta de copil fara patrie, mmk? Vrei o tzara mai buna? Voteaz-o!

Link to comment
Share on other sites

black' date='Apr 19 2007, 20:58' post='1894085']

Hai sa va zic eu cum sta treaba.

Deci.

1. Isi da demisia. Vacaroiu schimba legea pana in anticipate astfel incat presedintele suspendat sau presedintele care a demisionat nu mai poate candida din nou (vedeti exemplul Lituaniei).

2. NU isi da demisia. Se face referendum. Gloata nu se uita la televizor, nu stie ce se intampla, vor simplitudinea PSD innapoi (nimeni nu are voie sa se planga.. hmm similar LM daca stau sa ma gandesc) si se rezolva de la sine problema. Daca gloata e desteapta referendumul o sa fie manarit oricum si Basescu nu mai candideaza.

Deci, basescu oricum pleaca. Mafia e prea mare.

Voi desteptilor care va uitati 2 minute pe zi la televizor si "va ingroziti" de ce a mai facut basescu.. schimbati de pe OTV pe Realitatea si lasati atitudinea asta de copil fara patrie, mmk? Vrei o tzara mai buna? Voteaz-o!

:tiphat:

PS: nasol in cazul asta :blink: la vot sigur o sa merg, iar de votat in afara de Base nu merita nimeni

Link to comment
Share on other sites

Base, datorita unor motive:

In primul rand, nu-i suport pe parlamentari. E clar ca sunt acolo sa-si umple buzunarele, nu se gandesc la noi. Din moment ce doresc sa-l indeparteze pe Basescu, e clar ca Basescu ii deranjeaza. Ei bine, tocmai de accea il prefer pe Basescu, pentru ca ii deranjeaza pe aia care prefera sa doarma pe banii nostrii si drept rasplata, mai baga mana si in banul public. Nu zic ca Basescu ar fi un sfant, dar dusmanul dusmanilor mei e aliatul meu. Pe de alta parte, Basescu e inca sustinut de mai mult de 50% dintre romani. Deci, parlamentul nu-i reprezinta pe romani. In plus, Curtea Constitutionala a decis ca nu este cazul sa fie suspendat Basescu. Deci, Basescu.

Link to comment
Share on other sites

Tocmai asta e

Daca iese presedinte are voie sa dizolve parlamentul, daca nu urmatorul in comanda , Tariceanu va fi presedinte pana la alegerea noului presedinte.

daca nu schimba Vacaroiu (PSD) legea ca presedintele suspendat sa nu mai poata candida :) atunci va iesi Base sigur presedinte.. si va taia in sange.. vor cadea toti cei 322..

cum zice cineva.. FORTA BASE !

Link to comment
Share on other sites

daca nu schimba Vacaroiu (PSD) legea ca presedintele suspendat sa nu mai poata candida :) atunci va iesi Base sigur presedinte.. si va taia in sange.. vor cadea toti cei 322..

cum zice cineva.. FORTA BASE !

Imi doresc ca pentru 1 zi sa fie comunism in Romania si cineva cu intentii bune sa fie presedinte, astfel sa impuste toate lichelele care au praduit tara.

Link to comment
Share on other sites

sa schimbi o lege nu e usor... e nevoie de timp (compunerea, avizarea, programarea dezbaterii, dezbaterea, votul aprobarea legii si intrarea ei in vigoare) nush daca in 3 luni se poate realiza acest lucru...

Link to comment
Share on other sites

sa schimbi o lege nu e usor... e nevoie de timp (compunerea, avizarea, programarea dezbaterii, dezbaterea, votul aprobarea legii si intrarea ei in vigoare) nush daca in 3 luni se poate realiza acest lucru...

H@? asta in tarile NORMALE, nu si in Romania

PS: same here cenzor :angry1:

Link to comment
Share on other sites

sa schimbi o lege nu e usor... e nevoie de timp (compunerea, avizarea, programarea dezbaterii, dezbaterea, votul aprobarea legii si intrarea ei in vigoare) nush daca in 3 luni se poate realiza acest lucru...

lmFao =))

vai cata naivitate. crezi ca nu scot o lege intr-o luna? la ce bun sa-l mai dea jos pe basescu daca nu se pot deranja sa voteze o lege?

p.s. exact acelasi lucru a facut lituania. avem de unde sa copiem. crede-ma, se poate.

Link to comment
Share on other sites

coloana vertebrala la Basescu azi imi dau demisia maine nu mai imi dau azi declar ceva maine imi retrag cuvintele ala bala portocala ia asa se conduce o tara wwwwwwweeeeeeeee vreau sa fiu presedinte

acum 2 zile si-a dat cuvantul ca isi da demisia daca va fi suspendat acum brusc nu si-o mai da nu stiu de unde atata credibilitate pentru omu asta e presedinte trebuie sa se gandeasca bine ce afirmatii face

Link to comment
Share on other sites

coloana vertebrala la Basescu azi imi dau demisia maine nu mai imi dau azi declar ceva maine imi retrag cuvintele ala bala portocala ia asa se conduce o tara wwwwwwweeeeeeeee vreau sa fiu presedinte

bai tu esti bolnav, trateaza-te si nu mai posta aiurea

Daca poporul il vroia demis si el refuza asta atunci i se putea imputa lipsa de onoare dar cand singurii care il vor "out" sunt niste magari din parlament nu mai poate fi vorba de asta.

Ce-ai fi vrut ?! sa le faca jocul lui geoana&company ?!

Link to comment
Share on other sites

is cu Base ;), imi place de el deoarece este un om obsinuit, merge la munte, vb cu oamenii...mai glumeste...cu toate ca a avut cateva scapari, pare sa fie cel mai de treaba presedinte de pana acu din cati am prins eu...si chiar as fi vrut sa nu fi fost suspendat

LE : sry ahi, nush la ce ma gandeam cand am scris :D, thx :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

sa schimbi o lege nu e usor... e nevoie de timp (compunerea, avizarea, programarea dezbaterii, dezbaterea, votul aprobarea legii si intrarea ei in vigoare) nush daca in 3 luni se poate realiza acest lucru...

Daca-si pun mintea hienele pot sa faca orice.

coloana vertebrala la Basescu azi imi dau demisia maine nu mai imi dau azi declar ceva maine imi retrag cuvintele ala bala portocala ia asa se conduce o tara wwwwwwweeeeeeeee vreau sa fiu presedinte

acum 2 zile si-a dat cuvantul ca isi da demisia daca va fi suspendat acum brusc nu si-o mai da nu stiu de unde atata credibilitate pentru omu asta e presedinte trebuie sa se gandeasca bine ce afirmatii face

demisia si-o va da luni dupa aparitia suspendarii in monitorul oficial. Iti respect parerea Burne dar am sa-ti spun un banc:

Un tip mergea in mare viteza pe o autostrada. La un moment dat, aude la radioul masinii:

- Atentie soferi! Pe acest tronson de autostrada un idiot conduce pe contrasens cu viteza extrem de mare! Feriti-va!

Individul, indignat, comenteaza virand continuu:

- Unul!?! Sunt sute!!!

copyright Seba18

Link to comment
Share on other sites

Nu imi vine sa cred... la nici 17 ani de la o dicatatura... se vrea o alta...

@oldman : vino si tu ! Sa nu uiti pufoaica si lampasu'. Ne era dor de voi, de ochelaristi batuti, geamuri sparte si un Bucuresti ravasit !

@cenzor : tu chiar cunosti ce inseamna o dictatura si cultul personalitatii macar pentru o zi? Stii ce inseamna ranuntarea la propria demnitate? Ma indoiesc...

@Black : chiar nu are rost sa incerci sa aperi UN JEG de om.

- Cine ne-a scapat de grija unei flote?

- Vorbesti de Iliescu... cine avea grija sa aiba minerii sa aiba garnituri de tren sa vina la Bucuresti? Ministrul transporturilor? Stii cine nu dormea noptile ? Iti zic eu... surpriza... Basescu.

- Ce a facut Basescu in astia 3 ani de zile? In afara de faptul ca a constatat ca marea coruptie din Romania se rezuma la cateva geamuri termopan ale lui Nastase?

- Black, Basescu nu se lupta cu "cercurile de interese" pentru binele "poporului" lui drag, ci pentru a prelua respectivele afaceri - si veniturile respective - el cu ai lui.

Imi vine in minte o paralela... Talleyrand - Basescu. Napoleon spunea despre primul ca este un rahat intr-un ciorap de matase... cam la fel si cu Basescu, numai ca la Basescu s-a terminat matasea... si ciorapii.

Da, in Romania se fura, este coruptie, dar nu o dictatura este solutia... nu cred ca are careva de aici habar de ce inseamna dicatura.

Altfel, va incadrati perfect in "epoca Ceausescu":

Madra corabia,

Mester carmaciul.

Link to comment
Share on other sites

Nu imi vine sa cred... la nici 17 ani de la o dicatatura... se vrea o alta...

@oldman : vino si tu ! Sa nu uiti pufoaica si lampasu'. Ne era dor de voi, de ochelaristi batuti, geamuri sparte si un Bucuresti ravasit !

@cenzor : tu chiar cunosti ce inseamna o dictatura si cultul personalitatii macar pentru o zi? Stii ce inseamna ranuntarea la propria demnitate? Ma indoiesc...

@Black : chiar nu are rost sa incerci sa aperi UN JEG de om.

- Cine ne-a scapat de grija unei flote?

- Vorbesti de Iliescu... cine avea grija sa aiba minerii sa aiba garnituri de tren sa vina la Bucuresti? Ministrul transporturilor? Stii cine nu dormea noptile ? Iti zic eu... surpriza... Basescu.

- Ce a facut Basescu in astia 3 ani de zile? In afara de faptul ca a constatat ca marea coruptie din Romania se rezuma la cateva geamuri termopan ale lui Nastase?

- Black, Basescu nu se lupta cu "cercurile de interese" pentru binele "poporului" lui drag, ci pentru a prelua respectivele afaceri - si veniturile respective - el cu ai lui.

Imi vine in minte o paralela... Talleyrand - Basescu. Napoleon spunea despre primul ca este un rahat intr-un ciorap de matase... cam la fel si cu Basescu, numai ca la Basescu s-a terminat matasea... si ciorapii.

Da, in Romania se fura, este coruptie, dar nu o dictatura este solutia... nu cred ca are careva de aici habar de ce inseamna dicatura.

Altfel, va incadrati perfect in "epoca Ceausescu":

Madra corabia,

Mester carmaciul.

te iubesc :wub:

toti uita de flota pierduta toti vad in el omu de suflet din popor care e prietenos vorbeste pe limba tuturor si uita emisiunile televizate cand el cu gurita lui carna spunea ca sunt zile in care bea 2 sticle de wisky uita de oamenii care se plangeau prin talk showuri ca zburau dupa ei scrumiere in biroul lui prezidential

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...