Jump to content
Zizuu

Viata de noapte!

Recommended Posts

Ziua de nastere: 2 Aprilie 1990

LOL.. :huh: La varsta asta viata de noapte.. Tie nici macar nu iti este permis sa intrii in majoritatea cluburilor (in mod legal ma refer).

P.S. De curiozitate.. chiar stii ce inseamna in adevaratul sens expresia: viata de noapte? E total diferit de expresia: iesire cu prietenii la o terasa/bar/pub..

Link to comment
Share on other sites

Ziua de nastere: 2 Aprilie 1990

LOL.. :huh: La varsta asta viata de noapte.. Tie nici macar nu iti este permis sa intrii in majoritatea cluburilor (in mod legal ma refer).

P.S. De curiozitate.. chiar stii ce inseamna in adevaratul sens expresia: viata de noapte? E total diferit de expresia: iesire cu prietenii la o terasa/bar/pub..

Nu vad legatura ! Eu la 15 ani mergeam in cluburi si discoteci si nu ma oprea nimeni !

Acuma da, s`or pus baietii bine si in majoritatea cluburilor nu te mai lasa sa intri daca n`ai 18 ani.

Link to comment
Share on other sites

Nu vad legatura ! Eu la 15 ani mergeam in cluburi si discoteci si nu ma oprea nimeni !

Acuma da, s`or pus baietii bine si in majoritatea cluburilor nu te mai lasa sa intri daca n`ai 18 ani.

Da, ca pe vremea aia nu mergeau atatia ... si iti dai seama ca voi generatia de atunci nu e ca generatia de acuma ... ;)

@OT: Rar mai ies si eu in club, disco ... nu prea am nervi cateodata si de asa ceva ... sau is prea obosit de mers in club ... :beer:

Link to comment
Share on other sites

eu am 17 ani (implinit in martie) si nu prea ma duc prin discoteci, daca ma gandesc mai bine nici nu ma duc, desii sunt zile cand nu vin acasa deloc noaptea respectiva... ma duc la chefuri organizate de prieteni sau cunoscuti :)

Link to comment
Share on other sites

La varsta de 17-18 ani, ma distram si eu la nebunie, mergeam in cluburi, discoteci, si veneam acasa dimineata pe la 6-7. Pe vremea respectiva totul mi se parea super usor. Acuma ma gandesc altfel.

Deci, in concluzie, sunt contra :) !

Link to comment
Share on other sites

Era o vreme cand mergeam si de 4 ori pe saptamana prin cluburi ( s-a terminat de ceva timp :( ). Acum merg macar o data la 2 saptamani ( in limita posibilitatilor ) si pe la baruri , terase etc de fiecare data cand am motiv ( cam zilnic ) :D

p.s Deci e clar ca is PRO :P

Link to comment
Share on other sites

Inainte mergeam cam o data, de 2 ori pe saptamna ... acuma nu prea mai ma duc ca vine bacu` ... terase,baruri sunt cap de afis :P deci PRO

N`am inteles niciodata partea asta cu : "Vine bacu, nu ies in orash!"

Ce legatura are una cu alta ? Inveti tu sambata noaptea ?

Eu desi am avut bacul, aproape week`end de week`end eram in club vinerea/sambata noaptea. Plus ca la sf de a 12`a, ultimele 2 saptamani, SEARA DE SEARA OUT ! :D

Link to comment
Share on other sites

N`am inteles niciodata partea asta cu : "Vine bacu, nu ies in orash!"

Ce legatura are una cu alta ? Inveti tu sambata noaptea ?

Eu desi am avut bacul, aproape week`end de week`end eram in club vinerea/sambata noaptea. Plus ca la sf de a 12`a, ultimele 2 saptamani, SEARA DE SEARA OUT ! :D

Ceva in genul fac si eu ... :D

Link to comment
Share on other sites

N`am inteles niciodata partea asta cu : "Vine bacu, nu ies in orash!"

Ce legatura are una cu alta ? Inveti tu sambata noaptea ?

Eu desi am avut bacul, aproape week`end de week`end eram in club vinerea/sambata noaptea. Plus ca la sf de a 12`a, ultimele 2 saptamani, SEARA DE SEARA OUT ! :D

Nu mai sunt sponsorizat asa mult de parinti pana la bac, cica sa invat :whistle: :crybaby: ( ce mentalitate :sef: )

Link to comment
Share on other sites

PRo normal :) inainte mergeam chiar si de 3 ori pe sapt la disco :D joi vineri si sambata si nush daca va vine sa credeti da joi erau cele mai multe persoane :D era seara celor de la fac de medicina :X sa vezi ce era pe acolo numai DoCtoritze :">

Link to comment
Share on other sites

PRO viata de noapte dar nu viata de noapte de acum, sincer sa va spun de fiecare data cand imi iau inima in dinti si merg la deschiderea unui super club ( asa zic ei ) ma loveste o greatza acelasi lucru peste tot, nimic nou, se umple frumoasa urbe cu afise care prevestesc mari chefuri cu invitati care mai de care dj de dj animatoare ca in playboy si ajuns la fata locului vad oameni care se chinuie sa se distreze in concluzie sefi de cluburi crasme discoteci si alte locuri de unde urla muzica mai mergeti si voi in cate o excursie prin amsterdam mai dati o fuga prin berlin londra sau chiar in mother rusia poate veniti si voi cu niste idei mai noi ca de spuma party, laser show , dj x , bebelusa blonda , budoir party si promotii la ceva sampon suntem plictisiti WE NEED SOMETHING NEW !

Link to comment
Share on other sites

ar fi culmea sa ma pun acum sa fac propaganda anti viata de noapte, cand majoritatea posturilor mele pe linkmania sunt facute intre orele 4-6 dimineata... sa zicem deci ca am avut parte din plin de asa ceva (vreo 5 ani de studentie + vacantele din liceu). bine, prin viata de noapte intelegand doar ca, efectiv, traiam viata normala (nu neaparat cluburi, discoteci oricum nu) pe care as fi trait-o ziua in timpul noptii.

ce sa zic... sunt PRO viata de noapte (la propriu) atata vreme cat nu simti ca te oboseste prea tare fizic, ca ti-e dor de o plimbare dupamasa pe un soare caldut, ca ti-e dor de cafeaua de dimineata la acelasi soare caldut, ca iti lipsesc prietenii care totusi duc o viata nomala, ca renunti la cateva obligatii pe care le ai in timpul zilei pentru a dormi.

ce faceam eu noaptea? oras pana pe la 12-1-2, cateodata vinerea sau sambata stateam mai mult, dupa care daca aveam ceva de invatat, invatam, daca aveam ceva de scris, scriam, daca nu, ma uitam la reluarea stirilor protv pe care la 7 seara nu le prindeam si stateam pe net, jucandu-ma diverse chestii sau vorbind cu alti ciudati ca mine, care faceau din zi noapte si din noapte zi. pana cand am luat pastila albastra. sau aia rosie era?

pt cei care au bacul anul astia si stau noptile prin discoteci... mai sunt 2 luni pana la bac, incercati sa lasati viata de noapte pentru la vara, daca nu sunteti obisnuiti cu ea.

Link to comment
Share on other sites

Viata de noapte...

eu am trecut demult de faza in care viata mea erau cluburile, discotecile, chefurile... acum nu cred ca m-as mai putea distra intr-un club asa cum faceam odata...

acum la 12 seara incerc sa fiu in pat pe cat posibil... probabil ca ma resimt de la varsta, ochii mei in mod cert o fac.

cei care au o viata activa de noapte... in ceea ce priveste party-ing and stuff... e viata lor dar eu in mod sigur nu as sta (ca si partener de viata) langa cineva care are o viata de noapte activa.. pur si simplu ceasuri interne diferite.. it would never ever work out.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...