Jump to content
Lancelot

Parinti vs prieteni?

Recommended Posts

Deoarece multi dintre voi sunteti la varsta terbilismului..ma gandeam..ptr voi a cui parere conteaza? A cercului de prieteni..cei cu care va vedeti zilnic si va distrati? sau pe ce zic " batranii" ?;;) cine are un cuvant de spus in luarea deciziilor?

Link to comment
Share on other sites

prietenii ! de ce ? candva in viatza vei avea nevoie de prieteni .... nu spun ca de parinti nu ai nevoie dar .... pt. mine mai importanti sunt prieteni .... desi in familia mea apar foarte frecvent certuri din cauza asta ....

Link to comment
Share on other sites

In majoritatea cazurilor raspunsul depinde de varsta celui care posteaza.

La mine 90% e parerea personala, am o varsta/experienta care ma poate ajuta in majoritatea deciziilor pe care le iau. Cer parerea altora destul de rar si mai mult din curiozitate. Daca e ceva important cer parerea cuiva experimentat in domeniul respectiv. Parerea cuiva experimentat + parerea mea sunt de ajuns, adica nu-mi amintesc sa fi cerut parerea parintilor sau a prietenilor in ultimii ani...

Lance, ar fi fost mai bine daca puneai si niste exemple, situatii etc.

Link to comment
Share on other sites

In general parintii dau sfaturi care erau bune pe vremea lor... De aceea cred ca e mai importanta parerea prietenilor. Asta insa nu inseamna ca trebuie sa nu iei in seama ce zic parintii, ci ca in majoritatea domeniilor parerea prietenilor ar fi mai buna. Bine, acum depinde si de ce prieteni ai...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...