Jump to content
Lancelot

Ce isi doresc femeile?

Recommended Posts

Sincer ma oftica cand ziceti ca vor prea mult and shits like this . Nu mi se pare ca e chiar asa . Si cunosc destule si am cunoscut destule . Si in general le placea daca le aduceam un buchet de flori . Sau un simplu martisor de 1 martie (ales mai "cu talent" nu orice...) . Exista si cele care vor 10 masini , 40 de case si 200.000$ ca e 1 Martie . Dar acelea nici macar nu le pot numi fete/femei . Eu le spun "clone" si cam asta si sunt . Probabil ca acum ziceti ca iau prea mult apararea fetelor dar nah... :P ce sa fac si eu , daca asa sunt obisnuit ...

Link to comment
Share on other sites

sigur vor toate iubire :) mai sunt si delea de vor bani si alte chesti :)

p.s anna vrea bijuteri deci :D

io 1 am dat un singur martisor la una in discoteca :D studenta la medicina :wub: . Acum sa vedem de 8 ce iese ;;) ca pe 9 avem de baut nu gluma :D

Link to comment
Share on other sites

dap, femeile profita de pe urma barbatilor.. si la sfarsit.. .cand barbatii vor sa se culce cu ele , ele refuza :P

asta a fost cea mai faina replica =)) ce ale dracului suntem, nu? :)

femeile in general isi doresc un singur lucur - ca barbatul de langa ele sa intuiasca dorintele lor si sa le si indeplineasca, pe cat posibil. iar acum, ca si cadouri la diverse sarbatori... well, eu mi-as dori o placa grafica noua de ziua mea, dar cred ca am sa mi-o cumpar singura, am invatat deja ca nu e bine sa ma bazez pe barbati :) acum pe bune, un martisor simplu de 1 martie isi face bine treaba, un buchet de flori de 8 martie, un iepuras de ciocolata de pasti. la ce bun sa va bateti capul degeaba, oricum stim ca pentru voi e o mica tortura sa ne cumparati cate ceva, nu o placere.

Link to comment
Share on other sites

stim ca pentru voi e o mica tortura sa ne cumparati cate ceva, nu o placere.

hr hr...faina replica trebuie sa recunosc. imi place sa fac cadouri persoanei iubite, dar recunosc ca uneori e o adevarata tortura sa cumpar ceva.....atentiile la detalii conteaza al naibii de mult. da, e de ajuns un buchet de flori sau o floare, dar trebuie sa stii si floare+culoarea.. martisorul iarasi poate fi un cadou simplu, dar risti sa o dai in bara daca te bate gandul sa cumperi orice porcarie disponibila pentru preturi care variaza vag intre 5000 si 30000 lei. si lista poate continua. edel a punctat o chestie cat se poate de evidenta. femeile vor ca barbatul de langa sa intuiasca dorintele lor, pe urma sa le implineasca...aici e beleaua mare^^.

ps:incearca sa faci chestia asta MrMaster. poate nu mai refuza sa se culce :P .

Link to comment
Share on other sites

Hmmm sa imi spun si io parerea .....

@nu garfield .... nu toate isi doresc ceea ce ai postat tu ;)

@a spus cineva IUBIRE mare dreptate a avut .... vor putzina atentie din partea persoanei care chipurile ii este alaturi ..... nu cadourile sunt importante ci gestul in sine .... potzi foarte frumos sa ii aduci doar o floare dar depinde si de felul cum ii daruiesti acea floare ;) noua ne place sa ne simtzim cat de cat speciale... cel putzin in ochii persoanei iubite.... cu toate k de fiecare data nu este aja :P

Link to comment
Share on other sites

Imagine IPB

Ce isi doresc femeile de ziua lor? Ce aspiratii au in vremurile de azi? Ce semnifica de fapt 8 Martie? GEORGE MIHAITA. "Femeile trebuie sa aiba mai multa incredere in ele" "Ziua de 8 Martie - ne spune George Mihaita - o declar ca pe una dintre zilele costisitoare ale unui barbat.

Costisitoare, dar meritorii. Fara ea am fi mult mai neispraviti. Nu cred ca este mare diferenta intre femeia moderna si femeia din urma cu ceva ani Trebuie doar sa iti gasesti sufletul pereche, indiferent in ce timp te afli. Sigur ca si femeia din ziua de azi mai stie sa sarbatoreasca data de 8 Martie, insa depinde de buzunarul barbatului. El este cel care face cadouri, ea trebuie sa fie celebrata.

Le urez tuturor femeilor sa aiba incredere mai mare in ele. Si daca ceva nu merge intr-o relatie, sa aiba puterea sa renunte."

CONSTANTIN OTIMANIS. "Fiecare femeie este diferita"

AJUTOR NEPRETUIT. Pentru Constantin Cotimanis, ziua de 8 Martie poate fi asemanata cu "un 1 Mai al barbatilor. Glumesc! Pe femeie o privesc ca pe un ajutor nepretuit. De aceea, ajung cu foarte mare placere acasa. In plus, consider ca fiecare femeie este diferita. La urma urmei, chiar si de ziua ei, femeia primeste ceea ce merita. Sunt tipuri si tipuri.

In ceea ce priveste caracterul femeilor din ziua de azi, pot spune ca este complet schimbat. Ma uit la fata mea, care va fi femeie in curand, si apoi la prietena mea cea mai buna, care are 38 de ani. Sunt total diferite. Femeile din ziua de azi sunt mult mai destupate, mai puternice. Sigur, puterea lor se datoreaza si faptului ca jungla este mai feroce. Societatea de azi iti impune un anumit caracter. Inainte, femeia ce trebuia sa faca? Trebuia sa taca din gura, sa stea acasa si sa gateasca. Nu vad asa ceva, sau asemenea dorinte, la o fata de 18 ani. Nici o fata de 18 ani nu se mai gandeste la astfel de treburi.

Un mesaj de ziua femeii? Sa traiti fetelor, ca avem nevoie de voi!"

ROL ESENTIAL. Ducu Bertzi a avut sansa sa cunoasca multe femei. Si frumoase, si inteligente. "Spun sansa - afirma el - fiindca toate m-au ajutat mult. Intr-adevar, este o diferenta intre generatii. Femeile de acum 20 de ani priveau dragostea si ca pe o evadare din tot ceea ce era urat. Astazi, sentimentul de dragoste este stapanit de comercial. Atunci era o resemnare mai pregnanta decat in zilele noastre la ele. Femeile moderne sunt mult mai stapane pe destinele lor, mai implicate si mai puternice, nu?

Femeia a jucat intotdeauna un rol esential in viata mea. Am avut mai multe si mai bune prietene decat in randul barbatilor.

Ziua de 8 Martie era realmente o sarbatoare a fiecarei femei, cred ca aproape singura sarbatoare in care fiecare se simtea importanta. Pentru mine, atunci era mai greu de facut un cadou, pentru ca nu prea existau alternative. Florile insa au fost totdeauna salvarea din astfel de situatii.

In general, femeile stiu sa-si sarbatoreasca zilele (de nastere, de nume etc.) si intotdeauna au gasit modalitati sa o faca mult mai bine decat barbatii. Noi, daca mergem la un sfant , bem pana cadem sub masa si mancam de parca e marea crapelnita

Ei, azi sunt mult mai multe variante de sarbatorit. Nici nu ar fi prea corect sa le punem in balanta cu trecutul. Atunci insa foarte repede se asternea resemnarea ca in rest zilele nu se vor prea schimba in bine. Schimbarile curgeau mult mai lent, iar timpul timpul avea o alta dimensiune.

Azi totul e diferit! 8 Martie e ziua femeilor pe care le iubesc, ziua femeilor pe care le admir si le apreciez, este una din zilele anului in care ar trebui sa fim un pic mai galanti, mai atenti, mai putin incruntati, sa ne putem bucura de tot ce e mai frumos si mai cald langa noi .

La multi ani de 8 Martie!"

BINECUVANTARE. O scurta pledoarie pentru femeie? Multi ar spune ca este exagerat. Profesorul de istorie Viorel Roman, stabilit in Germania, s-a straduit insa sa o alcatuiasca:

"Predestinat sau nu, ziua femeii este sarbatorita la inceputul primaverii, cand natura renaste la viata, cand ghioceii isi scot ramurelele din pamant. Este o similitudine intre Primavara si Femeie. Primavara ne da tuturor sperante, Primavara e inceputul naturii, asa cum Femeia e simbolul continuitatii pe pamant. Femeia e cea mai frumoasa jumatate a lumii , cum frumos spunea un mare ganditor francez. Cine nu iubeste si nu respecta Femeia nu intelege nimic din viata asta pamanteana care ni s-a dat. Femeie, fii binecuvantata, intru bucuria existentei noastre!".

sursa

Cu aceasta ocazie le urez un La Multi Ani tuturor fetelor de pe acest forum.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...