Jump to content
Lancelot

Zodiile

Recommended Posts

eu sunt varsator... si ma identific cu trasaturile zodiei... capricioasa, labila putin psihic, am cunoscut varsatori cu care seman f f bine... cat despre parteneri.. nu am gasit inca sa mi sepotriveasca... poate scorpion :angelbath:

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt peste . Si nu imi place apa :)) . Defapt nu stiu sa inot . Si nu , nu sunt deloc egoist and things like that . Sunt OM . Si ma impac si cu mortii ... ca aia nu au zodii... si nu , nu se potriveste ce zic ratatii care citesc in stele cu ce patesc eu .

Link to comment
Share on other sites

Xellos din cate stiu eu sagetatorii sunt fapturi calme, rationale, linistite.

Sunt zodii "tampon" care calmeaza celelalte zodii cu un caracter foarte proeminent (berbecii, taurii, leii etc.)

In nici un caz nu ma incadrez acolo cu descrierea mea :)

P.S. Oameni bun, VA ROG! nu mai postati parerea voastra despre HOROSCOP! Vorbiti si voi despre ZODII ca despre asta e vorba aici.

Link to comment
Share on other sites

black' date='Feb 12 2007, 23:33' post='1746956']

ce funny ai fost edel.. dar nu :)

soz rede, nu-s fecioara :P

esti taur :) sau scorpion, ca mine. :P

cat despre zodii, compatibilati si alte lucruri de acest gen: da, cred ca fiecare dintre noi suntem, chiar daca intr-o mica masura, influentati de semnul sub care suntem nascuti. mi s-a intamplat des sa cunosc persoane care sa detina insusirile care corespund semnului zodiacal de care apartineau.

cat despre compatibilitati intre zodii: mi se pare foarte ciudat faptul ca ma inteleg extrem de bine cu nativii in pesti (avand in vedere ca se spune despre perechea dintre scorpioni si pesti ca sunt made for each other :P) so yeah, cred si in asta :D

Link to comment
Share on other sites

Zodiile reprezinta doar o alta incercare a oamenilor de a explica ceea ce de cele mai multe ori nu poate fi explicat. Pe alocuri par destul de logice si pertinente explicatiile astrologilor, dar personalitatea oamenilor nu isi are izvorul "in stele". Pentru mine zodiacul nu inseamna mai mult decat orice alta superstitie, desi capteaza interesul atator persoane.

Link to comment
Share on other sites

eu sunt varsator... si ma identific cu trasaturile zodiei... capricioasa, labila putin psihic, am cunoscut varsatori cu care seman f f bine... cat despre parteneri.. nu am gasit inca sa mi sepotriveasca... poate scorpion :angelbath:

sere oare cu mine semeni :whistle:

Link to comment
Share on other sites

black' date='Feb 13 2007, 01:54' post='1747294']

P.S. Oameni bun, VA ROG! nu mai postati parerea voastra despre HOROSCOP! Vorbiti si voi despre ZODII ca despre asta e vorba aici.

Odata in viata scrie si black ceva cu care sunt de acord si nimeni nu citeste... :D

Nu este vorba despre horoscoapele prezentate in mass-media, care oricum sunt niste ineptii de amatori facute pentru anumiti consumatori, cu o anumita cultura.

La fel ca si : "trimite numele tau si al persoanei iubite la sms xxxx si vei afla daca sfarsiti intr-o balta de sange sau imbratisati pe o insula exotica, dar trebuie sa dai si 2 EUR pe tema asta, fraiere"

Hai sa incerc altfel:

Credeti ca astrologia este mai apropiata de stiinta sau de ceva asemanator vrajitoriei?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...