Jump to content
Lancelot

Zodiile

Recommended Posts

Hmm desi la inceput am crezut ca numai femeile sunt influentate de prostioarele cu data nasterii si mai stiu eu ce pozitie a soarelui..am observat cu uimire ca treaba asta a prins la mai multa lume decat as fi crezut..

So..exista ceva adevar in chestiile astea? Se aseamana ..din punct de vedere al caracterului sau fizic persoane nascute in aceleasi zodii? putem vorbi de compatibilitati intre zodii?;;)

Link to comment
Share on other sites

Hmm desi la inceput am crezut ca numai femeile sunt influentate de prostioarele cu data nasterii si mai stiu eu ce pozitie a soarelui..am observat cu uimire ca treaba asta a prins la mai multa lume decat as fi crezut..

So..exista ceva adevar in chestiile astea? Se aseamana ..din punct de vedere al caracterului sau fizic persoane nascute in aceleasi zodii? putem vorbi de compatibilitati intre zodii?;;)

De ce mereu femeile gandesc "prostioare" ? Noi nu suntem capabile de o gandire normala sau cum ?

So...sa`ti raspund la intrebare...da, cred ca exista o asemanare intre cei care fac parte din aceasi zodie. Nu mi se par prostii avand in vedere ca perioadele anului precum si pozitia astrelor pe cer ne influenteaza fizic cat si psihic intr`un anumit fel.

Link to comment
Share on other sites

vorbe in vant...ii influenteaza intr-adevar pe cei care le citesc si cred in ele doar pentru simplul fapt ca le citesc si intr-un anume fel se asteapta la asta...le recomand cu placere sa incerce sa isi vada de viata linistiti macar vreo 2-3 luni, si pe urma sa vada ca viata lor nu are legatura cu horoscopul...compatibilitate intre zodii?...hmm..nu chiar, dar frustrant totusi cand dai de cineva care crede si tu nu.ca sa ma rezum, era o vorba mai sus de mine..: "bullshit"..

Link to comment
Share on other sites

Voi, iarasi, ati inteles intrebarea cu dosul.

Nu v-a intrebati nimeni daca e adevarat horoscopul din ziar ci daca exista trasaturi generale caracteristice zodiilor. Nici macar titlul topicului nu va deranjati sa-l cititi. Titlul este "zodiile" si NU "horoscopul"!

Cat despre zodii.. da. In mare parte tradeaza niste trasaturi fundamentale ale oamenilor.

Leii sunt orgoliosi, berbecii sunt incapatzanatzi etc. Si in cazul meu se adevereste. Sunt un parshiv nesimtit si egocentric (un cookie pentur cel care ghiceste zodia) :)

Acum.. nu vreau sa va aud cu texte "eu sunt leu si nu sunt orgolios" sau alte prostioare neinsteresante. Oamenii sunt capabili sa-si depaseasca conditia (zodia, sexul) dar se intampla mai rar.

Eu doar am zis ca exista niste trasaturi generale specifice zodiilor. Faptul ca voi va extrageti de la regula nu inseamna ca nu exista.

Cat despre compatibilitati intre zodii.. nu cred. Tine foarte mult de persoana respectiva pentru ca zodia (caracterul) se exprima PRIN persoana.

Taica-meo (leu) e un dobitoc orgolios care e in stare sa spuna ca o minge e cubica si sa o tina pe-a lui 3 ani de zile.

Am avut un coleg leu care si el era orgolios dar ma intelegeam super cu el.

Horoscopul = o modalitate de a umple ziarul.

Link to comment
Share on other sites

Mi-e scarba de cei care se numesc astrologisti si la horoscop zic ceva de genu` "astazi veti avea profit in afaceri" "sau o sa aveti noroc pe plan financiar" de parca horoscopul se spune numai pentru afaceristii, de parca alte persoane (copii, femei, oameni simplii) nu au zodii :| .

Link to comment
Share on other sites

So..exista ceva adevar in chestiile astea? Se aseamana ..din punct de vedere al caracterului sau fizic persoane nascute in aceleasi zodii? putem vorbi de compatibilitati intre zodii?;;)

ma rog, trasaturile specifice tuturor zodiilor se regasesc in diverse proportii in fiecare dintre noi. sa zicem ca exista o inclinatie a celor nascuti sub un anumit semn sa detina mai multe trasaturi specifice zodiei lor. dar nimic mai mult.

cat despre compatibilitate intre zodii... DA, putem vorbi, chiar este recomandabil sa vorbim in anumite situatii. sa va dau un exemplu: "stiai ca zodiile noastre sunt compatibile?" este o fraza care va atrage atentia catre voi a aproximativ 50% din populatia feminina in viata la ora actuala :) deci zodiile pot fi un subiect perfect de discutie / metoda de agatat atunci cand nu-ti poti permite s-o plictisesti si sa te autoplictisesti cu discutii despre vreme, dar nici nu ti se pare ca ar fi altceva mai interesant de spus :)

De ce mereu femeile gandesc "prostioare" ?

nu mereu. si nu toate :)

black' date='Feb 12 2007, 17:14' post='1745736']

Sunt un parshiv nesimtit si egocentric (un cookie pentur cel care ghiceste zodia) :)

parsiv, nesimtit, egocentric... u must be a virgin! ups, virgo :)

pesti? nu de alta, dar parca m-ai descrie pe mine :D

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...