Jump to content
Smok3

Bani & Sanatate !

Ce credeti ce e mai important pe lumea asta ?  

177 members have voted

  1. 1. Banii Sau Sanatatea ( Justificati Raspunsul )

    • Bani ! Ai bani Ai tot ce vrei ...
      56
    • Sanatatea ! e ce-a mai importanta
      121


Recommended Posts

bani ptr ca cu ajutorul banilor itzi mentzii sanatatea

Banii sunt un subiect fascinant, la fel ca moartea, dragostea, sexul sau frica. Acest subiect il simtim ca o parte din noi, ne confruntam cu el in fiecare zi, nu putem scapa de el. Totusi, foarte putini oameni pot spune ca au cu banul un raport lipsit de semnificatii emotionale.

Pentru unii, banii sunt radacina oricarui rau. Pentru altii sunt sursa oricarei bucurii. Multi sunt dispusi sa renunte la lucruri mult mai pretioase decat banii, ca sanatatea sau familia, pentru a obtine mai multi. Altii fac o legatura intre valoarea propriei persoane si cantitatea de bani pe care o poseda, altii ii considera un simplu instrument pentru a-si atinge dorintele personale. Si foarte multi sunt convinsi ca, daca ar avea mai multi bani, fiecare problema a lor s-ar rezolva imediat. In general, banii sunt o sursa de probleme: daca sunt putini, nu ne ajung, iar daca sunt multi, ne temem ca-i vom pierde sau declansam invidia celor care nu au.

Link to comment
Share on other sites

Eu Personal aleg Banii ! ai bani ai tot ce vrei .... pana si sanatatea e de vanzara in ziua de azi doctorii nu te mai opereaza daca nu ai bani,medicamentele sunt pe bani

Deci Banii Invart Lumea !!!

P.s. Justificati raspunsul !

Lol si daca ai o boala incurabila?Ce ai sa faci cu banii?

@OT:sanatatea! :cool2:

Link to comment
Share on other sites

banii !!!!

oricum murim, nu?

daca aveti 32903221 miliarde de euro in banca si aflati ca muriti peste 2 zile, ce ati face ?

eu m-as distra, iar in ultima zi as impartii banii in familie.

nu prea poti spune acelasi lucru si despre sanatate, right?

Link to comment
Share on other sites

Sanatatea ! e ce-a mai importanta

Dar daca nu ai bani nu ai sanatate asa ca ambele variante ar trebui puse ce e mai bine sa ai fii sanatos si sa nai nici un ban macar sati iei ceva de mancar ?

Sau sa ai ban si in caz ca te inbolnavesti te duci la spital orice e posibil daca ai ban asa ca ar fi trebuie sa votez bani.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdan

Eu aleg cred...bani si sanatate :D . Lasati banii ca sanatatea e cea mai importanta...banii vin si pleaca...sanatatea daca s-a dus...te-ai dus si tu!

Link to comment
Share on other sites

Guest DomnuJean

sanatatea mea e la pamant asa ca banii sunt tot ce mi-a mai ramas

Lol si daca ai o boala incurabila?Ce ai sa faci cu banii?

@OT:sanatatea! :cool2:

ii iau cu mine in mormant!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest CrIsTiAn`

sanatatea ca degeaba ai bani daca nu esti sanatos ... cu bani faci tu orce da nu poti face si sanatatea

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...