Jump to content
Smok3

Bani & Sanatate !

Ce credeti ce e mai important pe lumea asta ?  

177 members have voted

  1. 1. Banii Sau Sanatatea ( Justificati Raspunsul )

    • Bani ! Ai bani Ai tot ce vrei ...
      56
    • Sanatatea ! e ce-a mai importanta
      121


Recommended Posts

Eu Personal aleg Banii ! ai bani ai tot ce vrei .... pana si sanatatea e de vanzara in ziua de azi doctorii nu te mai opereaza daca nu ai bani,medicamentele sunt pe bani

Deci Banii Invart Lumea !!!

P.s. Justificati raspunsul !

Link to comment
Share on other sites

Eu Personal aleg Banii ! ai bani ai tot ce vrei .... pana si sanatatea e de vanzara in ziua de azi doctorii nu te mai opereaza daca nu ai bani,medicamentele sunt pe bani

Deci Banii Invart Lumea !!!

P.s. Justificati raspunsul !

well... cure aids and cancer with money ;)

Link to comment
Share on other sites

bani...dc ? pai.. cum ai prefera sa mori ? bolnav dar macar stiind ca ai apucat sa le faci pe toate sau sarac si cu regrete....bani cumpara orice in ziua de azi...prietenii..sanatatea..fericirea.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei care au votat Sanatatea si spun ca mai bine sarac si sanatos vreau sa le spun ceva : Sanatatea cu bani multi poti s-o ingrijesti si sa previi cancerul si bla bla bla .... Uitati-va la Columbeanu,cu creme de mii de euro se da si parca ar avea 40 de ani !

Link to comment
Share on other sites

Serios, parca ar fi o intrebare: Esti prost sau nu?Si uimitor, unii au raspuns ca da. Cred ca-mi stiti raspunsul.

off-topic: iar iti umbla gura si jignesti oameni

on-topic: am ales bani, fiindca in lumea de azi banul este dumnezeu, poti face multe, iar in curand (urmatorii 10-50, de ani) probabil orice. Stiu ca sanantatea este un lucru important, insa daca ar fi sa aleg intre a a fi bogat si a suferi de o boala incurabila (nu neaparat letala) sau a trai sarac lipit pamantului, dar sanantos tun, probabil asi alege prima varianta.

Topicul acesta are insa un singur neajuns: viata nu poate fi simplificata la bani sau sanatate, sun si alte lucruri care se intretai (ex: fericire, dragoste, realizari, satisfactie profesionala etc) deci e greu sa raspunzi la intrebare.

well... cure aids and cancer with money

De acord. ;)

Link to comment
Share on other sites

Sanatate e mai buna decat toate . :right:

Banii sunt mijloc de schimb si de plata, depozit de valoare si masura a valorii .

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...