Jump to content
bunny

Credeti in reincarnare?

  

74 members have voted

  1. 1. Credeti in reincarnare?

    • Da
      20
    • Nu
      54


Recommended Posts

Nu vreau sa par singur impotriva tuturor, nici eu n-as crede, dar sunt atatea persoane ce spun ca au mai trait o alta viata...acele persoane se dau in spectacol ca sa-i intrebe lumea fel si fel de intrebari la care persoana sa raspunda numai aberatii? La un moment dat ajungi sa te gandesti...la persoanele care cred asta ... inseamna ca sunt nebuni. :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

mi-ar placea sa existe reincarnarea din punctul de vedere budist. daca ai trait degeaba si nu ai facut nimic decat sa vegetezi toata viata si te-ai complacut in situatia ta.. te vei reincarna intr-o planta

daca ai trait in placeri sexuale (animalice) evident te vei reincarna intr-un animal

daca ai trait ca un om normal te vei reincarna intr-un om.

daca ai incercat sa-ti depasesti natura ta de om simplu, rationezi, gandesti (ajungi la nirvana) atingi perfectiunea & so on & so forth.. scapi de ciclul reincarnarilor si... oh well.. mai bine cititi voi si aflati singuri.

p.s. nu cred ca viata e atat de corecta

Link to comment
Share on other sites

Eu nu cred in nimic..

parerea mea e ca nu exista nimic nici soarta, nici dumnezeu, nici reincarnare si alte prostii inventate de orice om care se plictisea...

chestia cu dumnezeu BISERICA E DE VINA...dao-n pola ca trebuia sa castige si aia ceva bani si oamenii sa nu se omoare intre ei ca pana in secolu ala ce sio inventat vreun popa povestea.. ganditiva putzin PAPA are ditamai auru pe el si mai zice ca sunt oameni saraci pe care noi ar trebui sai ajutam cu putzinu care putem....Let?s be serious! dc nu doneaza el..ftul in gura de kkt...hai sa fim seriosi...ce se intampla in viata se intampla nu pt ca era scris sau prostii..daca yo ma sinucid acu..nu e pt ca era scris :P ci pt ca eu vroiam asa cum nam sa ma sinucid pt ca nu vroiam

E asa sau nu?

AVEM DOAR O VIATA SI TREBUIE STIU TRAITA!

fiecare cum poate..

Bafta

Ps: puteti sa ganditi ce vreti despre mine..eu vam zis sa ganditi mai logic asa putzin..PLM si eu pot face maine o biblie si ma imbogatesc! ;););)

Link to comment
Share on other sites

eu cred in faza cu reincarnarea, si am chiar si motiv.. cand moare un om, in acelasi timp se naste altul, insa se face schimb de suflete; si anume ca te poti reincarna.. dar nu aici, nu acum, nu intr-un om sau animal neaparat. Orice vietate poate fi. Exista si teoria Raiului, dar vesnicia aia e doar o sutime de secunda sau chiar mai putin, timp in care se face "transferu" de suflete. Raiul e doar o poarta.. in caz k ai facut bine, o sa treci.. daca ai facut rau vei ramane sa-ti astepti randul, sau mai simplu poti alege scurtatura spre Iad. :D

Parerea mea.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...