Jump to content
Frostwolf

Pt cei care dau BACu anu asta....

Recommended Posts

Mdea... azi la sc. uni dintre profesori spuneau ca sunt gresite subiectele :dontknow: de ex : la desen , probabil si la celelalte .... dar daca sa ajuns ca pana si subiectele la nivel national sa fie gresite .... F***K Romania :ceuameni:

Link to comment
Share on other sites

Mdea... azi la sc. uni dintre profesori spuneau ca sunt gresite subiectele de ex : la desen , probabil si la celelalte .... dar daca sa ajuns ca pana si subiectele la nivel national sa fie gresite .... F***K Romania

Mdea....subiectele vor sta o luna pe net timp in care profesorii vor sesiza greselile si se vor corecta apoi....iar dupa o luna dupa toate sesizarile vor deveni cele finale oficial.

LA geografie mi se pare usor........am facut grilele oral la cateva.....nu e prob la asta...prob e la romana si mate.....pt multi plus materia de profil......mai ales la mine ca seamana cu fizica.

Link to comment
Share on other sites

Daca ati invata nu v-ati mai plange atat !

Avand in vedere ca e IANUARIE si BAC-ul e prin IUNIE / IULIE ( nu mai stiu exact) zic ca aveti destul timp

Hai spor la studiu !

daca te gandesti ca se da bac la cel putin 5 materii.. sunt cam 500 de subiecte ...

in 5 luni nu e usor ca faci 500 de subiecte... +meditatii+scoala+prietena/prieten/pc :comp1:

Link to comment
Share on other sites

si Mate pentru admitere. Eu fiind la uman, trebuie sa invat matematica de real (adica 4 ani de mate real in cateva luni)

Perfect !

nu, de fapt ai avut 4 ani de liceu ca sa inveti 4 ani de matematica :right:

nu inteleg.. e ca si cum v-ar da o culegere sa invatati. ce e asa greu? faci si tu 20-30 teste (adica le aprofundezi, le intelegi, nu le inveti pe dinafara) si gata.. ai luat 9 la romana.

Link to comment
Share on other sites

daca te gandesti ca se da bac la cel putin 5 materii.. sunt cam 500 de subiecte ...

in 5 luni nu e usor ca faci 500 de subiecte... +meditatii+scoala+prietena/prieten/pc :comp1:

pai faci si tu mai putine...de ex incepi cu romana ca "se dau" :D

hai sa va spun cum am facut eu. am invatat exact 130 de ore pentru bag. timp de 13 zile inainte de examenul de oral am invatat 10 ore pe zi. am temrinat cu 9.08. dar acum depinde si de voi si de capacitatea voastra de retinere. hai gl :)

Link to comment
Share on other sites

stati ma linistiti nu`i panica cu Bacu` o sa il luati , yo unu nu m`am agitat atat de rau pt bac (cu toate ca l`am dat acu vreo 4 ani) si l`am luat din prima si cu o nota destul de maricica ...so don`t worry b happy

Sa te auda Dumnezeu!!!

Link to comment
Share on other sites

uite un link -- here -- un programel kre iti descarca toate subiectele ... eu asta am folosit ... e ok :) ( eu mai am un an pan la bac .. ha :nanana: )

P.S. -- eventual dak nu mere linku ala cauta pe pagina asta si tre sa dai de el ...

Spor la invatat celor care dau bacu anu asta :)

Link to comment
Share on other sites

pai faci si tu mai putine...de ex incepi cu romana ca "se dau" :D

hai sa va spun cum am facut eu. am invatat exact 130 de ore pentru bag. timp de 13 zile inainte de examenul de oral am invatat 10 ore pe zi. am temrinat cu 9.08. dar acum depinde si de voi si de capacitatea voastra de retinere. hai gl :)

asa planuiesc si eu :)

P.S pai eu prin decembrie mi-am propus sa citesc cam toate romanele cu sanse reale de a cadea la bac si am zis ca inainte cu 2/3 saptamani de examen sa ma apuc sa recapitulez unele lucruri in rest nici o meditatie nimic. Sincer desi o sa ma credeti ingamfat eu unul cred ca pot invata singur si nu am nevoie de meditatie consider meditatia ceva for dumb ppl :/

Link to comment
Share on other sites

caution !! meditatiile sunt pt a umple golurile din clasa ... dak tu consideri k nu sunt goluri , te felicit ... dar slabe sanse .. stii, acum depinde de profesor ... nici eu nu sunt pro meditatii ... dar le consider utile ... mai ales la materiile la care stii k vei da si admitere la fac ... e nevoie de o aprofundare ... care vine tocmai din partea meditatiilor ( rar sa se dea la clasa informatii k cele de la meditatii , mai in amanunt mai profunde ) ... acum probabil k mi ai raspunde .. dak ai ambitie poti aprofunda si sg ... ehh una e sa ai o parere/idee ( sau cum vrei sa ii spui ) a ta , cum ce cat ar trebui sa inveti ... si una e sa primesti sfatul unui profesor kre a trecut prin X bacuri cu Y elevi , profesor kre de a lungul timpului a capatat o anumita experienta si stie ce iti trebuie ... mai exact tweakingurile pt a obtine o nota mare ... consider k 2 3 luni ar fi de ajuns ... pt cei harnici carora le place sa lucreze singuri ... pt ceilalti ( eu sunt in aceasta oala , and im not proud of it :| ) .. ehh ceva mai multicel :D ... this was what i had to say ... aurevoir :tiphat:

@ money esti la filo ??

Link to comment
Share on other sites

da is la filo .deci nu ma intelege gresit eu am parerea asta despre meditatii pt ca prin fortele mele sunt sigur ca voi trece si bacul la fel cum am trecut si capacitatea neajutat de nimeni ... that`s all :)

Link to comment
Share on other sites

bv felicitari pt asta ... da , e parerea ta ... cum si ce am zis eu mai sus e parerea mea ... te am intrebat dak esti la filo .. pt k am observat k vorbesti de romane si alte opere care apartin de materia "lb. romana" .. si mai ptn de mate fizk info ... :) Noroc pe voi ... Stii kt ma oftic k voi ,astia de la filo ... nu dati mate fzk sau info .. iar "noi" cei de la real .. dam Romana ... morala stii cum e ... filo numa uman la bac ... iar real .. pe langa materiile de real dau si UMAN ... this shit sux man .. dont like it :)

Link to comment
Share on other sites

Daca ati invata nu v-ati mai plange atat !

da imi sta capul la asa ceva :( ?

cel mai lejer examen din viata :) depinde la ce liceu esti :)) la cat am invatzat eu trebuia sa`l pic, dar nota arata altceva :P

anyway bafta ol

acolo dau si eu :bananadance2:

pai eu de aia am ales profilul asta :D din clasa a 11a nu mai fac fizica chimie biologie si din a 12a mate :D

cum dracu esti cu mine in clasa din a XI-a si ai facut mate =)) ? io n-am facut :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

Steam de vb cu cativa "baieti de cartier".....si vb de bac......si am fost surprins sa aud ca totul sa rezolvat cu 400 de euro.......si pe langa asta.....nu in anii de liceu nu au fost mai mult e o sapt la soala ci sa rezolvat cu euro.........deci.......mi se are incredibil uneori c aunii inavtza si se lupta si au ghinion...iar altii...spaga...... :comp1:

Link to comment
Share on other sites

Ori fi ele 100 , dar e mult mai usor zic eu , decat sa stau sa lucrez exercitii care probabil se dau la bac dupa nu stiu ce culegeri..

Matematica - daca apuc sa rezolvam(cu clasa) vreo 60 e fff bine , ca probabil exercitiile si tipul rol de rezolvare se mai repeta

Romana - is bot rau , tre' sa pun sa tocesc

Chimie - ehhh..putina recapitulare .. si perfectionare in rezolvarea problemelor :D

Link to comment
Share on other sites

@Frostwolf: nu te mira , peste tot este spaga in tara asta , nu cred ca ne vindecam prea curand . Daca te intereseaza , un loc la automatica ( politehnica ) -> 10.000 euro , un loc la ASE -> in jur de 4500 de euro ... stiu din surse foarte sigure :) . Oricum n-as incerca sa dau spaga pentru nimic in lume.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...