Jump to content
Frostwolf

Pt cei care dau BACu anu asta....

Recommended Posts

@Frostwolf: nu te mira , peste tot este spaga in tara asta , nu cred ca ne vindecam prea curand . Daca te intereseaza , un loc la automatica ( politehnica ) -> 10.000 euro , un loc la ASE -> in jur de 4500 de euro ... stiu din surse foarte sigure :) . Oricum n-as incerca sa dau spaga pentru nimic in lume.

pai la preturile astea o sa scapam cat de curand de spaga....ca decat sa dau atatia bani , ori ma pun si invatz , ori ii investesc in ceva ->>si nu mai fac facultate :))

Link to comment
Share on other sites

PAi..........cu 10.000 de euro.........mi-as deschide o afacere frumusica.....dar in nici un caz sa ii dau spaga.......eu unu vreau sa dau in Academia militara!

Dar stiti care e faza tare....ca sunt mii de absolventi ai politehnicii si stau someri.........

Link to comment
Share on other sites

PAi..........cu 10.000 de euro.........mi-as deschide o afacere frumusica.....dar in nici un caz sa ii dau spaga.......eu unu vreau sa dau in Academia militara!

Dar stiti care e faza tare....ca sunt mii de absolventi ai politehnicii si stau someri.........

daca nu stiu unde sa lucreze ... chestia e ca majoritatea se cred savanti daca au diploma in mana si cand merg la o firma de masini/ sediu de service cred ca o sa l-i se dea totul pe tava ... dar nu e asa ...

dupa ce iesi din politehnica si mergi la o firma ajungi supervizor de service da aia inseamna ca te mai si murdaresti pe maini in primul an ... numai dupa aceea iti poti permite sa stai, sa administrezi .. pana atunci e cineva mai sus :P

Link to comment
Share on other sites

sa dea Domnul :D

Ce soc o sa aveti cand o sa auziti fraza: "Va rog sa puneti pe catedra, toate materialele pe care le aveti asupra voastra!" :lol:

Sfatul meu este sa nu va prezentati "bata" la BAC. Sunt rare cazurile in care poti copia toata lucrarea, cap-coada fara sa stii nimic. De regula, se mai vorbeste in timpul examenului (cat ti-a dat la 1, ce-ai scris la pct 2, etc). Depinde de supraveghetori; unii permit, altii nu.

Asta presupune sa stii ceva din lucrare, vorbind cu ceilalti doar sa iti "completezi" ceea ce nu ai stiut. Uneori norocul ti-l faci si singur. Iar BAC-ul se bazeaza si pe noroc (examenele orale spre exemplu).

BAFTA! :right:

Link to comment
Share on other sites

Astazi profesorul de romana ne-a prezentat o carte cu rezolvarile celor 100 de subiecte pt BAC la romana...ea chiar contine toate rezolvarile...pana si comentariile...m-am uitat si eu putin prin ea...si am ramas surprins...ea costa 22 RON...ceea ce nu mi se pare deloc scump...

P.S.:Editura ART daca mai tin bine minte...intrebati-va si voi profesorii de romana :)

Link to comment
Share on other sites

Astazi profesorul de romana ne-a prezentat o carte cu rezolvarile celor 100 de subiecte pt BAC la romana...ea chiar contine toate rezolvarile...pana si comentariile...m-am uitat si eu putin prin ea...si am ramas surprins...ea costa 22 RON...ceea ce nu mi se pare deloc scump...

P.S.:Editura ART daca mai tin bine minte...intrebati-va si voi profesorii de romana :)

!! :hello::hello: super (sper sa fie si corecte)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...