Jump to content
Lancelot

Transilvania

Pamant romanesc sau nu?  

185 members have voted

  1. 1. O parte din noi sau e a secuilor?

    • A noastra
      165
    • Autonomie "ungureasca"
      20


Recommended Posts

e a noastra, dar incet incet vin multi maghiari pe aici

vreau sa-i dau o repliac lui blk, la reply-ul lui :Da, suntem oameni, dar ti se pare normal ca ungurii sa se faca stapani aici pe la noi ? sti cum e, sa mergi la magazin, vezi o persoana ca intra si o auzi ca vb in maghiara cu vanzatoarea ( care nu stie maghiara, si nu,nu se cunosc) ? cand aud asa ceva imi vine sa-i bat, sincer.Steie frate in tara lor daca vor sa fie"stapani", le-am permis sa vina la noi in tara, sa locuiasca printre noi, dar nici chiar asa, unii unguri sunt prea tupeisti, la un momentdat au vrut sa bage maghiara la scoala, cmon...

NU, NU SUNT RASIST, dar urasc cand vad asemenea specimene, care vor sa se faca stapani in tara altora

AVETI COSMARURI BAIETI....Eu nu am vazut nici un ungur care sa ceara alimente de la magazin in ungureste. Totul este alimentat de presa.Ungurii fac,ungurii dreg dar tot clanurile tiganesti omoara si dau in CAP!Eu vreu Transilvania independenta! Nu am mai spus chestia asta pana acum, dar vreu sa stam departe de votantii lui base de la sud.In Ardeal votam Crin Antonescu!

Link to comment
Share on other sites

Lance , prietene,Transilvania e Transilvania!Nu e nici parte din Ungaria si nici parte din "voi". Ai inteles ce vreau sa spun?Transilvania va fi in curand independenta, unde se va vorbi limba romana.

eugen88 prietene...tu ai vazut ca ultimul post a fost in anul 2007 ? o_O

close this pl0x

Link to comment
Share on other sites

eugen88 prietene...tu ai vazut ca ultimul post a fost in anul 2007 ? o_O

close this pl0x

Don't post this shit here ... si daca e din 10000 i.Hr. ce? Ai vrea sa deschidem o suta de topicuri doar ca sa nu le refolosim pe celel vechi?

Cat despre Transilvania . Nu e nici cum spune presa insa nu-i lauda eugene nici tu ca nu sunt nici aia usa de biserica . Treci prin sate unguresti din Covasna si Harghita si vezi ca nu stie unu limba romana decent . Din cate stiu atata timp cat locuiest in tara asta esti obligat sa inveti limba mai ales ca te bucuri de cetatenie romana .

Frica de autonomia ungurilor in Transilvania e ca si frica de regimul comunist la 20 de ani de la revolutie , o iluzie pentru masele de inculti sau mai bine zis prosti . Daca obtinea fiecare majoritatea asa autonomie cand li se scula filozofia pai nu prea mai existau multe state asa cum sunt in prezent . Insa media din ziua de azi ca sa mai puna ceva de umplutura la stiri mai baga cate un rahat de genul asta sa va ameteasca putin .

Discutiile aprige ca asta 'intru apararea natiunii' sunt exact ca cele de pe Antena 1 cu Monica Gabor si Irinel despre care o persoana in toata facultatile mintale nu prezinta nici un interes . Sau asa ar trebui ...

Cat despre tigani ii las pentru alte vremuri ei chiar sunt o specie de mamifere care nu merita adusa in discutie nici cand contempli constipat pe wc .Deci las-o balta .

Link to comment
Share on other sites

la un momentdat au vrut sa bage maghiara la scoala, cmon...

Unde locuiesc eu sunt la scoala si sectii cu predare in limba maghiara.

AVETI COSMARURI BAIETI....Eu nu am vazut nici un ungur care sa ceara alimente de la magazin in ungureste. Totul este alimentat de presa.Ungurii fac,ungurii dreg dar tot clanurile tiganesti omoara si dau in CAP!Eu vreu Transilvania independenta! Nu am mai spus chestia asta pana acum, dar vreu sa stam departe de votantii lui base de la sud.In Ardeal votam Crin Antonescu!

Cum sa nu fi vazut? Eu am vazut destui,mai ales p'aci...

Link to comment
Share on other sites

Don't post this shit here ... si daca e din 10000 i.Hr. ce? Ai vrea sa deschidem o suta de topicuri doar ca sa nu le refolosim pe celel vechi?

Cat despre Transilvania . Nu e nici cum spune presa insa nu-i lauda eugene nici tu ca nu sunt nici aia usa de biserica . Treci prin sate unguresti din Covasna si Harghita si vezi ca nu stie unu limba romana decent . Din cate stiu atata timp cat locuiest in tara asta esti obligat sa inveti limba mai ales ca te bucuri de cetatenie romana .

Frica de autonomia ungurilor in Transilvania e ca si frica de regimul comunist la 20 de ani de la revolutie , o iluzie pentru masele de inculti sau mai bine zis prosti . Daca obtinea fiecare majoritatea asa autonomie cand li se scula filozofia pai nu prea mai existau multe state asa cum sunt in prezent . Insa media din ziua de azi ca sa mai puna ceva de umplutura la stiri mai baga cate un rahat de genul asta sa va ameteasca putin .

Discutiile aprige ca asta 'intru apararea natiunii' sunt exact ca cele de pe Antena 1 cu Monica Gabor si Irinel despre care o persoana in toata facultatile mintale nu prezinta nici un interes . Sau asa ar trebui ...

Cat despre tigani ii las pentru alte vremuri ei chiar sunt o specie de mamifere care nu merita adusa in discutie nici cand contempli constipat pe wc .Deci las-o balta .

E si asa cum zici tu.Si in Nordul Serbie unde sunt numai unguri se vorbeste numai limba maghiara. Mai sunt si unguri extremisti fututi la creier care exagereaza cu ura fata de romani.

De 1 decembrie prostanacii din noua dreapta au sarbatorit ziua nationala la Sfantul Gheorghe fara probleme."Autoritatile locale" din Sf Gheorghe sunt cele care intarata. Nu am vazut comentarii tendentioase, rauvoitoare in mass-media. Secuii si maghiari din zona sunt obisnuiti cu ideea ca noi ca romani putem sarbatori si acolo. Daca ne uitam la maghiari, ei sarbatoresc 15 martie in intreg Ardealul, vin unii (si nu putini) chiar din Ungaria si nimeni nu ii opreste sa se deplaseze prin zona.Sunt unguri antiromani cum sunt si romani antiunguri.Cele doua categorii trebuie sa dispara

Link to comment
Share on other sites

Sunt unguri antiromani cum sunt si romani antiunguri.Cele doua categorii trebuie sa dispara

Cat timp respecta legile acestei tari poate sa ma urasca cat vrea el ca nu mi se misca un floc de la co**e . Ce ai zis tu e foarte adevarat ambele categorii trebuie sa dispara si sa-si intoarca privirea catre lipitorile tarii . Si problema nu e numai cu tiganii ci cu toti cretii din tara asta care gandesc cu pula si nu cu creierul ca si tiganii daca nu s-ar comporta in halul asta nu as avea nimic cu ei ca doar nu sunt dezaxat mintal .

N-am nimic cu o persoana care-mi respecta drepturile si eu la randul lui ma oblig sa i le respect lui insa nu e numai cazul tiganilor . Eu spre exemplu doar fiindca am alte preferinte si nu preferinte sexuale ciudate , de multe ori sunt privit cu ochi ciudati de "societatea" asta de rahat . Intr-o tara xeroxata in care toti gandesc la fel sa fii putin mai unic sau original e ceva rau se pare insa ma opresc aici ca devin prea offtopic .

Link to comment
Share on other sites

E o problema destul de complicata cu mai multe implicatii de ordin politic ,social si economic.Politicienii maghiari promit tot felu` de lucruri cum ar fi autonomia tinutul secuiesc din motive pur electorale si pentru ai prostii pe prosti.Sunt convins ca nici ei nu isi doresc acest lucru.

Din cate stiu eu, romanii au fost primi pe aceste meleaguri si nu ungurii.

Link to comment
Share on other sites

Legat de intrebarea topicului acestuia , pur si rational pe ideea mea usor usor autonomie ungureasca ,de ce?

prea multi unguri asta e ideea mea pe care mi-o sustin ,partide unguresti in Transilvania si limba maghiara in acel loc deja s-au extins foarte mult.

Link to comment
Share on other sites

Legat de intrebarea topicului acestuia , pur si rational pe ideea mea usor usor autonomie ungureasca ,de ce?

prea multi unguri asta e ideea mea pe care mi-o sustin ,partide unguresti in Transilvania si limba maghiara in acel loc deja s-au extins foarte mult.

Prea multi unguri? Eu am inceput sa vad din ce in ce mai multi musulmani,orezari sau chiar africani.De unde stii tu ca sunt ungurii in crestere? Sunt insemnati pe frunte?

Link to comment
Share on other sites

Prea multi unguri? Eu am inceput sa vad din ce in ce mai multi musulmani,orezari sau chiar africani.De unde stii tu ca sunt ungurii in crestere? Sunt insemnati pe frunte?

nu am nimica cu ei ori anything ,acuma 1 an cand am fost la Bistrita cel putin acolo din 10 case 4-5 erau romanii restu maghiari afise pe pereti cu nustiu ce partid votati Laszlo Borbely ,de acolo mi-am facut impresia si am indraznit sa postez in acest topic ,altfel de ce imi mai dadeam cu parerea?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...