Jump to content
silversky

Cum a apărut omul ?

Apariţia omului  

565 members have voted

  1. 1. Cum a apărut omul ?

    • A fost creat de Dumnezeu
      281
    • A evoluat în ceea ce este astăzi
      287


Recommended Posts

bai va certati despre lucruri la care nu aveti nici un fel de tangente.

Dumnezeu la creat pe adam si eva dupa chipul sia semanarea lui (studiati ce inseamna chipul si asemanarea)

au facut 2 copii abel si kain ...kain la omorat pe abel. Apoi adam si eva au mai facut multi copii in acei 900 de ani cat au trait .. si au facut si fete dar fetele nu sunt mentionate numai foarte rar in biblie. De aceea este barbatul capul familiei si femeia.

Cat espre cercetari si stiinta ... cunosc mai multi cercetatori renumiti care au incercat sa demonstreze ca nu exista Dumnezeu si Isus and stuff ... cercetatori renumiti pe plan mondial. Au ajuns la concluzia ca nimic in istorie nu este mai evident si nu are mai multe argumente decat existenta lui Isus si tot ce a facut el!

Omul de stiinta trebuie sa verifice un lucru din toate punctele de vedere... astia cu big bang numa atata au in cap cat sa zica "big bang" mai departe nu ajung niciodata, chit nici nu cred ca prea le intereseaza adevarul.

Si daca tot ziceti big bang ar trebui sa mergeti in niste locuri unde se aduna satanistii, da nu satanistii aia care is numa cu numele si nu cred in nimic, ci aialalti care se aduna si fac rugaciuni demonilor, sa vedeti cu ochii vostrii ce fac aia...si atunci va mai puneti intrebarea .. big bang?

Cei din biserica mai rar fac minuni chestii .. dar fac (ii cunosc pe mai multi care sau vindecat prin minune fara ca nici un medic sa cunoasca solutia) ...nu vorbesc despre bisericile ortodoxe, catolice unde se fac foarte foarte rar asa ceva ... numa popi homosexuali vad la televizor :(

Dar vam zis daca vreti sa vedeti ceva suprea natural ce nu poate fi explicat cu stiinta cautati un grup de satanisti din aia care se ocupa direct cu deomonii sapoi va mai ganditi odata ce ziceti si ce faceit

Link to comment
Share on other sites

Guest andybtv

Nu stiu daca a fost creat sau a evoluat dar daca l-a creat Dumnezeu unde este dumnezeu????

Deci am votat a 2-a varianta

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...