Jump to content
Lancelot

Personajul care v-a influentat cel mai mult adolescenta

Recommended Posts

Hmm e simplu .. Toti am trecut prin faza in care ne-am ales un erou.. am vurt sa fim exact ca el .. sa ne comportam ca el, sa avem puterile lui...Ne visam noaptea cum am fi in locul lui si cum am reactiona

Personajul meu preferat ( din adolescenta) se gaseste intr-o carte .. Myamoto Musashi .. Un fel de samurai filozof care pe langa Calea Sabiei a ales si calea gandirii si progreseaza atat fizic cat si mental de o maniera surprinzatoare.

Stiu ca multi dintre voi preferati filmul/ jocul asa ca v-am lasat posibilitatea sa alegeti

Link to comment
Share on other sites

Pe mine ma influentzat foarte mult muzica ( hip-hop) ma invatzat sa deschid ochii fiindca lumea nu`i asa de roz =((

daca vrei sa`ti dau un personaj (o persoana)din muzica asta nu am sa pot fiindca din tot ce am ascultat eu, as putea rezuma la o carte pe care nu am terminat`o de citit ....

Link to comment
Share on other sites

Nu am fost influentat de un personaj anume, ci de carti in general. Daca ar fi sa amintesc pe cineva, nu pot aminti un personaj din vreo carte ci tocmai un scriitor, doi, anume Dostoievsky si Gogol. Ii citeam pe nerasuflate cand eram prin liceu :)

Din muzica, hmm, muzica rock in general, pentru ca asta am ascultat de cand ma stiu.

@black - Biblia si Dumnezeu ne-au influentat pe toti. Traim intr-o lume crestina. Valorile sociale in general coincid cu cele crestine si le intalnim la tot pasul Cine spune ca nu a fost influentat de Biblie se inseala groaznic :D. Deci, da, si valorile crestine m-au influentat mult. Chiar daca in Dumnezeu nu mai cred de ceva vreme, in valorile crestine am inca foarte mare incredere

Link to comment
Share on other sites

Hmm e simplu .. Toti am trecut prin faza in care ne-am ales un erou.. am vurt sa fim exact ca el .. sa ne comportam ca el, sa avem puterile lui...Ne visam noaptea cum am fi in locul lui si cum am reactiona

de MAMA

Kitte :)

:blink:

daca prin copilarie visam sa fiu craiasa zapezii (hans christian andersen), mica sirena sau sailor moon, in adolescenta l-am ales pe mircea eliade ca erou al unei mentalitati si personalitati de exceptie ("romanul adolescentului miop" m-a determinat sa-mi intorc din nou privirea spre cartile din biblioteca); in timpul liceului, i-am citit aprox 20 de carti, voiam sa merg in india, sa ma apuc sa studiez sanscrita si desigur, sa-mi scriu autobiografia sub forma unui bestseller :)

Link to comment
Share on other sites

Ok.. se va rade putin...

Eu am vrut mereu sa fiu Katherine din Imblanzirea scorpiei (The Taming of the Shrew)... Shakespeare pt cunoscatori :)

Ador ecranizarile, piesele de teatru pe tema asta, filmul meu preferat e 10 Things I Hate About You (adaptare moderna a piesei lui Shakespeare)...

:angelbath:

Link to comment
Share on other sites

nea' Nicu Ceausescu era cel mai bazat dintre toti pana a crapat saracu , peorma Bon Jovi era cel mai tare pana cand am facut cunostinta cu Steven Tyler care era smeker pana a venit Uzzi Caddy si cu Juice dupa 1 an de prea marire a acestor 3 elemente am crescut am trecut :clap: in clasa 6 (96) a si de atunci nu mai am idoli

Link to comment
Share on other sites

Pe mine ma influentat ... Jim Carrey (actorul in sine). Is o fire glumeatza ... cu toate ca viata nu e roz ... si o stiu bine ... cei care ma cunosc, imi stiu si problemele de sanatate ... dar imi continui viata si o traiesc din plin ;).

@v|rus ... mai deschide o carte ... aprinde si umpic televizoru ... mai asculta o muzica ... poate iti vei aminti "idolul" ...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...