Jump to content
Qui-Gon Jinn

Pierce-ul

Pierce-ul  

50 members have voted

  1. 1. PRO sau CONTRA?

    • PRO
      30
    • CONTRA
      20
  2. 2. Ca tot vreau sa imi fac in spranceana, in care din ele ar fi mai bine luand in calcul faptul ca-s baiat?

    • Stanga
      39
    • Dreapta
      11


Recommended Posts

pro .. stanga ..

mi se par mijto ... si poti sa le ai sau nu atunci cand vrei ... odata dat jos gaura nici nu se observa :) ( frate'meo are in barba..1-2 cm mai jos de buza ..si e super ... mie mi'ar placea sa am unul in limba ..dar cand ma gandesc la mancat cu paiul 1-2 sapt .. mai bine nu :D )

Link to comment
Share on other sites

Dude, just don't do it ! Te iubesc asa cum esti, ce dreaq ! Daca o faci...te scot din testament !

you can't even imagine how much that means to me :crybaby: I love you 2 man *hug*

din spusele unui prieten am aflat niste chestii care nu prea imi convin, 5 zile zona e foarte sensibila...doare and stuff, 5 zile e umflata ca si cum as fi luat un strasnic pumn din fundul gradinii a.k.a. cu forta lui MontBlank....apoi 2-3 saptamani se intareste zona :mellow:

tot din spusele lui am aflat ca "gaura" nu se observa foarte tare...se vede doare partea de sus si se vede ca un..."cos".

Link to comment
Share on other sites

Daca iti doresti cu adevarat de ce sa nu iti pui acel cercel!Si punel in ce spranceana vrei tu ,nu mai apleca urechea la toate debitarile cu neaparat stanga! ;) Profita cat esti tanar caci pe urma pe la 60 de ani nu cred ca o sa iti stea bine...am cercel in ureche de 13 ani...am vrut sa imi fac si in spranceana dar am niste sprancene tip Albulescu si imi sta ca naiba!Cat despre interviuri,ocazii mai deosebite poti sa il scoti,nu?

Link to comment
Share on other sites

Daca iti doresti cu adevarat de ce sa nu iti pui acel cercel!Si punel in ce spranceana vrei tu ,nu mai apleca urechea la toate debitarile cu neaparat stanga! ;) Profita cat esti tanar caci pe urma pe la 60 de ani nu cred ca o sa iti stea bine...am cercel in ureche de 13 ani...am vrut sa imi fac si in spranceana dar am niste sprancene tip Albulescu si imi sta ca naiba!Cat despre interviuri,ocazii mai deosebite poti sa il scoti,nu?

:), sa stii ca chiar imi doream sa iti aflu parerea, eram curios si sunt relativ incantat ca este una pozitiva si "liberala" ...

mai aman decizia cu inca o saptamana de judecata...ma voi mai informa intre timp despre avantaje si dezavantaje, imi doresc sa fac chestia asta dar vreau sa pun totul pe o balanta, cu bune si rele :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

Daca iti doresti cu adevarat de ce sa nu iti pui acel cercel!Si punel in ce spranceana vrei tu ,nu mai apleca urechea la toate debitarile cu neaparat stanga! ;) Profita cat esti tanar caci pe urma pe la 60 de ani nu cred ca o sa iti stea bine...am cercel in ureche de 13 ani...am vrut sa imi fac si in spranceana dar am niste sprancene tip Albulescu si imi sta ca naiba!Cat despre interviuri,ocazii mai deosebite poti sa il scoti,nu?

WORD !!! acum ori niciodata la fel si cu tatuajele daca iti place si te simti bine cu ele pe piele ( sau in spranceana in cazul tau ) go for it, daca asta iti doresti si crezi ca nu vei regreta ( gaura aia se inchide dupa ceva timp daca nu porti pierceul ) nu te mai gandi la ce va spune ala sau aia ca tu ai pierce

trebuie sa invatam sa nu judecam un om dupa cum arata , angajatorii trebuie sa vada partea profesionala si nu viata personala ( fac si rime ) a candidatului pentru acel post

Link to comment
Share on other sites

am votat din multe motive.. unu:doamne feri sa iei un pumn in pierce......nu sti niciodata ...de unde ....cine?.... de ce.....si multe altele

ca arata cool asta e alta poveste daca nu poti agata fete numai cu piercu asta e iti recomand unu :P

Link to comment
Share on other sites

Fa-ti cat timp tu iti doresti. Nici nu stiu de ce trebuie sa iei in vedere parerile tuturor, deoarece gasesc inca multi cu gandire comunista pe aici. Traim alte vremuri domnilor!!! Eu, ca patron in ziua de azi, ma uit la calitatile elui pe care il angajez( poate sa fie si roz in cap daca stie meserie). Voi preferati un tip la 4 ace, cu carare si cravata, dar care e prost de bubuie? O sa vedeti cand vom fi noi de 50 de ani si vom fi inca cu cercei si tatuaje ... o sa ni se para ceva normal.

Si eu am cercei in ambele urechi. Primul era in stanga( prin cls a 10-a) si atunci ziceam ca nu imi voi face si in dreapta deoarece doar cei gay au asa( conceptie stupida, probabil varsta era vinovata). Acum, dupa aproape 5 ani, mi-a venit din senin dorinta sa-mi bag cercel si in dreapta si pur si simplu m-am trezit intr-o dimineata ca vreau inca un cercel si am si coborat la bijuteria de sub mine sa mi-l fac ;) Nu regret absolut nimic( si nu m-am sfatuit cu nimeni). Acum mai doresc vre-o 2 tatuaje si un pierce in limba.

P.S.: Sunt viitor inginer in electronica si telecomunicatii si nu consider ca o sa-mi afecteze cariera ;)

P.S. 2: ma simt mai bine asa :)

BAFTA si sper sa te vad cu pierce :D

cat despre parte...e o conceptie gresita ca baietii au doar in stanga, fa-ti UNDE VREI TU!

Link to comment
Share on other sites

mie unul nu`mi place.. eventual in ureche mi`as pune.. dar vreau sa raman original.. si tiganul de la coltul strazii are pierce in ureche si vopsit blond in cap.. n`am nevoie.. iar pt agatatul fetelor nu merita.. fetele alea care is fete ca`lumea nu zdrente nu se uita la pierce.. ci la ce ai in cap.. nu merita sa`ti strici fata doar pt ca asa vrei tu acuma.. poate Doamne feri iti iese, ti se infrcteaza, trage cineva de el etc

merita? yo zic ca nu, treaba ta, nu`ti face doar pt ca si altii au ci doar daca vrei tu

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Pfff, ce naiba man, fa tot ce-ti trece prin cap. Daca nu acum atunci cand? Cand o sa ai 40 de ani? Si eu am facut pierce in ureche si tatuaj cand aveam 18 ani, cercelul l-am scos ca nu mi se mai pare cool, tatuajul e mai greu de scos dar nu-mi pare rau nici o clipa. Chiar ma oftic ca nu am facut o gramada de lucruri care acum nu mai pot sa le fac.

Parerea mea: ai chef de piercing - go for it, ai chef sa-ti lasi creasta - go for it, ai chef sa sari gol in Dambovita de pe pod de la Eroilor la 3 dimineata GO FOR IT .... s-ar putea sa nu mai ai chef sau oportunitatea in viitor. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

LOL Qui, chiar iti trebuie cercel in spranceana sa se vada ca esti baiat? =)) (glumeam)

Se pare ca e la moda - si iti faci unde vrei tu; nu am auzit sa fie ceva diferenta de locatia cercelului.

Dintre toate NU iti recomand cel in limba se pare ca lovindu-se repetat de dinti se distruge smaltul si ramai descoperit in fata cariilor si a altor afectiuni.

In rest poti sa te gauresti pe unde vrei - personal nu m-as risca in preput (uh! :-O:naughty: ).

Mai intereseaza-te inainte de a lua decizia. :right:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...