Jump to content
Qui-Gon Jinn

Pierce-ul

Pierce-ul  

50 members have voted

  1. 1. PRO sau CONTRA?

    • PRO
      30
    • CONTRA
      20
  2. 2. Ca tot vreau sa imi fac in spranceana, in care din ele ar fi mai bine luand in calcul faptul ca-s baiat?

    • Stanga
      39
    • Dreapta
      11


Recommended Posts

De doua saptamani ma tot bate gandul sa imi fac un Pierce intr-una din sprancene, am ajuns intr-un moment in care sunt cam 75% hotarat sa imi fac, as dori sa stiu si parerile altora in legatura cu piercurile, de ce e bine, de ce nu e bine si totodata unde ar fi mai bine sa imi fac daca-s baiat :P

PS: nu-s genul care ar face ceva doar pentru ca e la moda sau/si ca vreau sa ies in evidenta.

PPS: nu votez...

Link to comment
Share on other sites

Nush ce sa zic da eu sunt contra. Nu vad carei rostu' sa "contopesti" metale cu corpul tau. Mi-e tot una ca cineva are pierce sau nu ori cum personalitatea si ratonamentu nu ti-o schimba.

Dar este o tara libera si fiecare face ce vrea cu corpul sau, daca tu crezi ca o sa te schimbe cu ceva fa-l B)

Link to comment
Share on other sites

Eu is pro :->

Pune`tzi in spranceana stanga. Acolo isi pun totzi.

citez... nu cred ca ti pierzi timpul si banii dar precizez ca deja a avea un pierce este o moda si nu mai tine de unicitate ... eu zic sa ti faci 2 :)) in acelasi loc apropiate

Link to comment
Share on other sites

si eu de 3 saptamani ma gandesc la un pierce in spranceana... am un prieten care tot imi zice sa imi fac unul :) inca nu am gasit un cercel care sa imi placa dar in momentul in care gasesc imi voi face ;)

am votat pro , stanga

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu ti-as recomanda. Cred ca piercing-ul e mai mult de "fitze", "cool", etc... Si daca il faci si nu iti mai place dupa o vreme? Ramai cu gaura in spranceana nu?

P.S. peste 10 ani vrei sa te angajezi si dai peste unul care e putin mai "sonat" si te refuza... pt un piercing facut din curiozitate sau stiu eu ce..

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu ti-as recomanda. Cred ca piercing-ul e mai mult de "fitze", "cool", etc... Si daca il faci si nu iti mai place dupa o vreme? Ramai cu gaura in spranceana nu?

P.S. peste 10 ani vrei sa te angajezi si dai peste unul care e putin mai "sonat" si te refuza... pt un piercing facut din curiozitate sau stiu eu ce..

word

Contra sunt ... sincer e o pierede de timp si bani ...

si peste un timp poti avea regrete ca ti-ai facut :\

Link to comment
Share on other sites

Guest »Intruder of SL

Man daca iti pasa de comentariile altora nu-ti pune. Desi am auzit multe tampenii pe chestia asta, mi-am pus pierce in limba si chiar si acum dupa 2 ani sunt singuru din liceul ala cu asa ceva...Voted pro & dreapta pt ca e spranceana nu ureche :tiphat:

L.E: OFF-Blank la avatar ai o parte din videoclipul piesei "Vermilion" de Slipknot..........UBER-COOL......srry pt off

Link to comment
Share on other sites

Nu votez. Si eu am avut in urechea stanga 2 la un moment dat, dar am renuntat la ele pt ca nu ma lua lumea in serios, adica ma credeau cine stie ce huligan...si am patit-o cand m-am dus prima oara sa ma angajez,la un interviu ... de atunci l-am scos definitiv. Si acuma ma mai gandesc cateodata sa imi pun iara, dar deja mi se pare copilaresc. Da este cool, misto place la fete, interesant...si cam atat. moda cu piercing sa terminat de ceva vreme, deci nu poti zice ca esti in pas cu moda ...in moda era acu 4 5 ani.

Parerea mea este ca daca esti tinerel, la scoala, da puneti, e ok...dar daca deja ai ganduri mai serioase, mai bine las-o balta.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...