Jump to content
silversky

Dacă aţi avea posibilitatea,aţi pleca din ţară ?

Chestionar emigrare  

330 members have voted

  1. 1. Dacă aţi avea posibilitatea,aţi pleca din ţară ?

    • Da
      233
    • Nu
      53
    • Nu ştiu
      45


Recommended Posts

hmm tinind cont ca mom si dad is prin state si fratii mei unu in anglia si unu prin us hmmm sincer mie imi place in tzara!cred ca o sa raman aici :P...e nice sa mergi sa vizitezi dar sa ramai asa 4ever and ever sincer nu prea :D

Link to comment
Share on other sites

DA!!n-as fi prost sa raman in "tara"asta

Prefer o tara de prin America.....Prefer LA.

Tariile din Europa sunt pe ultimu loc din cele care vreau sa merg.

nu cred ca ti-ar place sa locuiesti in sua in LA sau in orasele mari unde nu e ca in bucuresti sa mergi pe giulesti la 3 dimineata si sa ajungi cu portofelul si toti dintii acasa , in suburbii e misto pot sa zic

eu unul as vrea in finlanda , suedia sau coreea de sud , iar daca e sa ma duc pt o viata misto , dar nu e realizabil in arabia saudita , dubai sau chiar kuweit ... ma rog nu te primesc aia acolo nici daca le sugi ***** la toata tara :))

Link to comment
Share on other sites

as pleca dar acolo nu e prea bine cand vad strainii ca esti roman prima data se gandesc la tigani :(,oricum sunt foarte putini in afara care sunt vazuti ca egali in raport cu ceilalti

tata e in italia si nu ii place dar pentru bani mai multi toti stau...poate o sa ajunga si Romania cat mai curand la nivelul celorlalte tari

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu..toti zicem ca da da.. Eu stiu..sa zicem iesi din tzara..calumea..si te duci sa muncesti la negru .. sau la cules de capsuni/portocale/portofele. Un procent mic din romanii care pleaca din tara muncesc cu carte de munca,serios .. restu pot fi trimisi inapoi imediat :cool2:

:dontknow: Eu am pus "Nu stiu!" :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

Guest Inutzalove

Foarte multa lume nemultumita..insa credeti ca afara sunt conditiile de trai extraordinare? Am toata familia impartita in toate colturile lumii:Anglia Italia,Spania,Germania..Si am calatorit si prin Franta si Olanda..viata este diferita dea noastra insa cu cat stai mai mult cu atat iti dai seama ca pierzi niste ani incercand sa trangi niste bani departe de casa..Si banii se duc asa de repede..

Sincer eu nu stiu daca m-as stabili in strainatate cand cu putin efort si ambitie poti reusi si aici ..

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...