Jump to content
silversky

Dacă aţi avea posibilitatea,aţi pleca din ţară ?

Chestionar emigrare  

330 members have voted

  1. 1. Dacă aţi avea posibilitatea,aţi pleca din ţară ?

    • Da
      233
    • Nu
      53
    • Nu ştiu
      45


Recommended Posts

da normal decat sa stai aici dupa ce termini liceu sa mergi la o faculta de rahat si tot un nimik ai fi daca nu ai cine sa te sprijine

PS. parerea mea ;)

suna aiurea ... da e adevarat

ON: nu m`as gandi de 2 ori :|

Link to comment
Share on other sites

Depinde , daca as avea un post asigurat in strainatate si bine platit normal ca as pleca . E destul de greu in Romania daca nu esti extraordinar de destept sau daca nu ai relatii . Doar sa ai un noroc chior si sa prinzi un serviciu bine platit insa este destul de improbabil .

Link to comment
Share on other sites

Bazaconii si asta se vede din media de varsta a forumului ... 15-16-17-18 ...

Eu unul am 18 ani , am fost plecat la munca in strainatate , am toate rudele plecate si o gramada de prieteni plecati la munca ....

Credeti-ma ACASA este cel mai bine !

Singura tara in care as pleca cred ca ar fi Canada !

Link to comment
Share on other sites

M-as duce cu o suta la ora. Deja mi sila sa deschid televizoru sa vad ce tampenii o mai facut politicienii astia a nostrii..sau ce so mai scumpit.

Inca suntem o tara tanara si avem multe de invatat si multe de schimbat..mai ales la politicienii astia coruptii si firme care in loc sa faca oferte fac scumpiri. Si doar o viata am asa ca intentionez sa o folosesc un pic mai bine.

Daca as avea conditile sa plec cred ca as pleca ori in UK/Canada sau Japonia..in restu doar in vizita :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...