Jump to content
gexy

Ce parere aveti despre razboi?

Recommended Posts

Ce parere aveti despre acest "Mare" razboi intre cele 2 tari.

Parerea mea este ca Libanul 100%100 isi ia "Bataie" daca nu isi retrage Militiile.

Israelul are mult mult mai multe arme decat Libanul si mai multi oameni.

Ce ati zice daca o tara "X" s-ar lua de Romania.....si am avea si noi razboi cu acea tara "X" eu as zice ca ar incepe un al 3 lea razboi mondial fiindca ii avem pe de-o parte pe Americani de partea noastra.

Si pe de cealalalta parte ar incepe al 3 lea razboi ar insemna ca Rusia sar putea alia cu tara "X" pentru ca Rusii au atat ura pe Americanii....incat nimenea nu o descrie si poate invers .....

China inca nu si-a dezamorzat toate focoasele Nucleare iar la capitolul Nucleare stim cu toti cine are cele mai multe aceea fiind Rusia.

Prin marea majoritate a unitatilor militare din Romania are ca avioane cam 3 aviaone de baza care sunt si in ziua de azi:IAR-99, MIG-21 ?i IL 28.

Rusia urm?re?te atent orice mi?care a trupelor americane!

Daca vreti sa cititi mai multe despre Rusia intrati la acesta

http://www.azi.ro/arhive/2005/12/08/even.htm

evil5.gif

Link to comment

ca sa inceapa al 3-lea raz mondial mai trebuie sa intre rusia in forta in razboi, china sa invadeze japonia sau invers, cateva atacuri cu bomba in franta si anglia si vine al 3-lea raz mondial

ps: + romania n-are ce castiga din razboaiele pe care le duce... noi nu aveam nevoie de probleme cu "teroristii"

si + ca io mor cand aud la tv ca un EROU roman moare in razboi... aia sunt mercenari se duc sa lupte in razboiul americanilor pe ceva $$ erou era daca murea aparand tara etc. nu daca moare ca un fraier pt interesele americii.

in concluzi cred ca al 3-lea raz mondial se apropie din ce in ce mai repede si noi nu cred ca o sa avem ceva de castigat...

Edited by The_Wizard
Link to comment

sunt 0 sanse pentru un al 3 lea razboi mondial.
permite-mi sa te contrazic. doar cateva zeci de ani si va veni si el...cateva zeci de ani

latura de animal a omului iese la suprafata in momente de stres, in momente grele...iar lumea numai prin fericire nu trece.

te sustin eu ias da cam fro maxim deci maxim 30-40 de anii sa nu uitam 2001-2003 razboiul Americanii contra lui Sadam au distru si civili.....si multe altele aratau la Stiri tin minte cum bombardau orasele cu multe avioane noaptea explozii imense..... iar acuma 2006-2007 Israel vs Liban usor usor...... sign12.gif

P.S:"Razboiul sfant" distruge lumea 24.gif

Asa si in 2001-2003 Puteau frumos Americani sa-si faca o baza secreta in Irak sa nu stie nimenea de ea si sa bage cam fro 100 de agentii secreti si usor usor sa il caute pe Sadam....si sa-l distruga sa-i distruga organizatia etc...etc.... dar pe ei ii atragea ceva la acest razboi acela fiind Petrolul violent1.gif

Link to comment
Guest unikul_kiss

nasol cu razboaiele astea.....si cu toate aliantele astea....te iei de o tara te trezesti cu vreo 5 pe cap...parca toata lumea se pregateste de razboiul cel mare....de-aia se formeaza aliante, se fac bombe nucleare.....o sa tot fie razboaie pana cand ramane o singura putere...adik niciodata hat36.gif

Link to comment

"daca al treilea razboi mondial va fi luptat cu rachete nucleare si lasere, al patrulea va fi luptat cu pietre si bete" Albert Einstein

PS: thanks seba

nu degeaba se spune ca albert eistein era destept 24.gif . (adik normal ca era deshtept doar a ineventat bomba nucleara )

voua chiar nu va pasa daca incepe al 3-lea razboi mondial? adik poate ne trezim condusi de japonezi sau chinezi . daca incepe al 3-lea razboi mondial (WW3) o trebuiasca sa ne ascundem . (unii din noi . Va trebui sa ne ascundem de rachete )

Cum zicea aia din filmul ala animat : ,,Atlantis''

Citez : ,,We're all gona' die "

Link to comment

nu degeaba se spune ca albert eistein era destept 24.gif . (adik normal ca era deshtept doar a ineventat bomba nucleara )

voua chiar nu va pasa daca incepe al 3-lea razboi mondial? adik poate ne trezim condusi de japonezi sau chinezi . daca incepe al 3-lea razboi mondial (WW3) o trebuiasca sa ne ascundem . (unii din noi . Va trebui sa ne ascundem de rachete )

Cum zicea aia din filmul ala animat : ,,Atlantis''

Citez : ,,We're all gona' die "

doamne frate bomba atomica nu a fost creata de Albert Einstein daca asta ai azuit u prin desene animate poate ca da eusa_doh.gif el doar a facut o parte din aceea "bomba" iar altcineva a dezvoltato la aceea masa de explozie nanana.gif

Apropo am citit o carte despre Einstein si scria pe acolo ca la sfarsitul mortii lui cand a murit noaptea pe al ora 2-4 in Spital a murit in bratele unei surorii medicale si ca era un mare burlac cool.gif

Link to comment

nu einstein a inventat bomba nucleara! dar bine-ntele a fost un geniu. asa cum nici dinamita nu a fost inventata impotriva omenirii.

about: "we're all gonna die": true, dar in ce circumstante? o sa vedem!

al treilea razboi mondial ve veni cu siguranta, indiferent ca ne pasa sau nu! asa ca de ce sa imi bat capul. i don't give a f*ck!

don't worry, be happy!

Link to comment
Guest Galad3

"Help us, Obi-Wan Kenobi, you're our only hope!" eusa_pray.gif

In loc sa va ganditi la al 3-lea razboi mondial si sa faceti previziuni apocaliptice ar trebui sa va gandtiti la ziua de maine, nu la ce se va intampla peste 30-40 de ani. Eu daca voi avea o familie si copii pe care sa-i stiu ca vor ajunge sa se descurce prin forte proprii, voi fi multumit daca mor pe la 50-60 de ani, pentru ca mi-am indeplinit scopul in viata, prin urmare, nu mi-ar mai pasa de al n-lea razboi mondial.

Cel mult ar trebui sa va ganditi la urmatorii ani, dar in nici un caz zeci de ani, pentru ca un lucru ca asta nu se intampla de azi pe maine.

Desi detest razboiul destul de mult incat sa nu-mi doresc asa ceva, ce se intampla in Orient chiar nu ma intereseaza smile.gif Din nou acela nu este razboiul nostru si ar fi o prostie sa ne implicam.

PS: s-ar putea sa fiu prea pragmatic la ora asta sign12.gif

PPS: Peace!

Link to comment

Acest razboi din Orientul miljociu ne dezavantajeaza chiar si pe noi romanii cresterea benzinei 40.000 lei cam scumpa nu credeti blink.gif

Barim daca tot se maresc preturile la cafea la tigarii etc... sa ne creasca si noua romanilor salarile......cei din guvern au numai peste 20 de milioane salariu iar pe cand cei de sub guvern care nu sunt parlamentari ..etc. au sub 5 milioane.

Barim un lucru ar face si ei bine sa le mareasca Pensionarilor Pensile atat tot dar nu cu 200-300 de mii 24.gif 1 milion 2 ar suna fain in plus ca saraci te uiti la tv si chiar nu au din ce trai medicamente ........nimica curent,apa intretinere si mancare ce le mai ajunge de mancare?

Nimica asta este Romania wink.gif

Link to comment

Copy-paste la ce am scris pe rgc :

"Dovada inceperii celui de-al 3-lea razboi mondial:

Koreea de Nord se pare ca va ataca Japonia si Koreea de Sud.Americanii in mod sigur ii vor prijini pe Japonezi.

China nu stiu de ce parte va fi, dar e cert ca relatiile economice prospere dintre America si China vor fi uitate in cazul in care vor fi in tabere diferite(sa vezi macel atunci).

Pe de alta parte in Orient americanii inca nu si-au inschis frontul in Irak, acuma Hezbolahul, sprijinit de Iran va folosi o tactica de gherila impotriva israelienilor(playin' dirty, civili raniti s.a.m.d), va intra si Iranul in razboi, la fel si Siria, Israelienii vor fi pusi in incurcatura, atunci se baga si americanii de partea Israelului, si sunt curios ce decizie vor lua Anglia, Franta si Germania.

Rusii si francezii se declara impotriva deciziei Israelului, insa nu cred ca vor avea curaj sa lupte impotriva americanilor.Rusia cred ca va ramane neutra iar Franta ii va sprijini pe Israelieni.

In acest timp America isi distrubuie fortele pe toate fronturile si sincer ma gandesc ca acesta va duce la slabirea armatei americane.

Noi ca romani ii vom pupa in c@r pe americani si vom trece de partea unde se vor duce ei smile.gif

In final, Koreea de Nord si-o ia urat in bot, Iranul la fel, israelienii vor iesi un pic mototoliti din aceasta incurcatura(si fara cei 2 soldati, care probabil vor fi ucisi in curand)...

Si gata World War 3.... asteptam pe urmatorul smile.gif

PS: Asa ca, oricat i-as uri pe americani, sunt singurii care pot sa ne apere... sa ii consideram niste "bullyes" de la scoala... ii pupi in c#r, le dai bani, te jegmanesc de toti banii dar cand esti in incurcatura te salveaza".

Asa ca, long live American army smile.gif"

Eram mai prost cu cateva zile atunci cand am scris acel articol smile.gif)

Link to comment

doamne, gexy.. habar nu ai sa vorbesti.. ia invatza putina sintaxa a limbii romane inainte sa mai deschizi topicuri asa... profunde

eusa_whistle.gif

Serenity te bagai eu cumva 'n seama am vb eu cu tine ceva mai lasama fata mea in pace si dute la alta usa ca navem banii eusa_whistle.gif

Ce zici vii sa ma inveti ca tot faci pe profesoara la gramatica acolo sunt varza dar poate ma ajuti tu violent1.gif

iti dau banii multi poate iti iese de o ciorba.

Ma invetii meserie sau nu!?

P.S: Nu era vorba despre mine in topic ci despre un razboi.

PP.S:Te joci cu focu angry4.gif Nu mai face spam pe aicea ca neam saturat de sirene

5.gif

Ar fi o faza {JM}Alex Lifetaker sa ne lase americanii balta 24.gif dar nu cred ca s-ar intampla

Link to comment

hmmm... sa fiu ontopic.. nu cred ca va incepe un al treilea razboi mondial, decat daca il punem pe gexy al nostru de ambasador qleft1.gif

aaa.. gexy ti`am raspuns la pm`ul in care ma insultai.. din pacate nu toata lumea are timp sa stea 24 de ore din 24 pe net.. unii mai si lucreaza, nu sunt paraziti semidocti care stau pe spinarea parintilor...

ti`am zis numai ca esti semidoct.. cred ca adevarul doare, de aia te`ai agitat atat... si mai lasa tu bancurile ieftine cu ciorbe si treburi... daca nu iti permiti meditatii... de orice fel, mai ales de romana, nu te mai agita degeaba si incearca sa pui mana pe o carte de romana... si singurel se poate, sa stii...

acum la modul cel mai serios, cred ca in cazul unui razboi mondial romania ar trebui sa isi pastreze neutralitatea, avand in considerare faptul ca daca nu suntem atacati, nu avem de ce sa atacam... daca ar fi sa fie si cei de la conducere ar hotara o eventuala implicare in razboi sunt sigura ca ar fi destituiti de la conducere.. o alta lovitura de stat poate eusa_whistle.gif

Link to comment

Oricat de frumoase sunt filmele cu eroii din razboi - razboiul in sine este culmea prostiei omenesti.

Daca s-ar rezuma doar la jocuri pe calculator, ar fi ok.

Iar despre Israel si Liban, e greu de spus cine va castiga, sunt mari interese la mijloc si majoritatea ascunse... sad.gif

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...