Jump to content
silversky

Ati avea curaj sa luptati intr-un razboi?

Ati avea curaj sa luptati intr-un razboi?  

361 members have voted

  1. 1. Ati avea curaj sa luptati intr-un razboi?

    • Da
      154
    • Nu
      65
    • Nu stiu,depinde de circumstante
      142


Recommended Posts

As avea curaj sa lupt intr-un razboi, dar as prefera sa nu o fac. De ce? Pentru tara? Ce a facut tara pentru mine? Nimic.

Ideea inrolarii in detasamentele din Irak e o prostie. Acela nu este razboiul nostru si cei care se duc acolo o fac doar pentru bani(lupta impotriva terorismului? gimme' a break). Like, wtf? Merita sa-ti risti viata pentru bani? NU.

In ideea absurda a unui razboi in care tara noastra sa fie implicata direct as lupta doar daca n-as mai avea pentru ce trai (spre exemplu imi moare familia - Doamne fereste! BangHead.gif ).

Patriotism? Asta dispare cand treci in clasa a 5-a.

Link to comment
Share on other sites

As avea curaj sa lupt intr-un razboi, dar as prefera sa nu o fac. De ce? Pentru tara? Ce a facut tara pentru mine? Nimic.

Ideea inrolarii in detasamentele din Irak e o prostie. Acela nu este razboiul nostru si cei care se duc acolo o fac doar pentru bani(lupta impotriva terorismului? gimme' a break). Like, wtf? Merita sa-ti risti viata pentru bani? NU.

In ideea absurda a unui razboi in care tara noastra sa fie implicata direct as lupta doar daca n-as mai avea pentru ce trai (spre exemplu imi moare familia - Doamne fereste! BangHead.gif ).

Patriotism? Asta dispare cand treci in clasa a 5-a.

adevarat

Link to comment
Share on other sites

Curaj da!dar nu as lupta!

Deoarece:

1.E o tampenie

2.Nu are nici un rost sa lupti pentru o tara pentru niste pamanturi

3.Patriotism nul am !poate chiar e pe negativ

4.Daca vreau sa mor gasesc alt mod

5.Cum au zis si altii inaintea mea ce a facut tara pentru mine si totusi daca castiga tara(no chance) devii erou national

6.Oricat de mult miar placea sa omor oameni nu mi se pare corect.

Si lista ar putea continua

P.S. am votat optiunea 3

Edited by mad_eye
Link to comment
Share on other sites

M-am mai gandit la razboaie... ca tot incepe al 3-lea razboi mondial(razboiul dintre israel si liban constituie doar inceputul).

AS LUPTA numai daca niste oameni de stiinta germani reusesc sa-l invie pe hitler si acesta incepe sa cladeasca armate sa cucereasca lumea wink.gif Atunci as lupta(in armata lui). Altfel, razboiul e joaca de copii smile.gif)

Link to comment
Share on other sites

ma amuza posturile unora dintre voi, nici nu stiti sa tineti arma in mana (nici eu nu stiu si nu pretind ca stiu) nici nu stiti de ce incarcatura emotionala ati avea parte in momentul ala...sa zici ca pleci la razboi nu e acelasi lucru ca si cum ai zice "eh..incepe o noua runda la cs" si aici daca mori..mori...nu tu respawn....si aici nu poti sa pui wallhack sau sa folosesti coduri...eu va zic sincer ca nu as pleca nici mort la razboi...prefer sa fiu considerat un las(care are doua picioare) decat sa fiu un erou (fara ele)

Link to comment
Share on other sites

Daca doamne fereste am ajunge sa luptam intr-un razboi am lupta oricum cu sau fara voia noastra .Pe timp de razboi neexecutarea unui ordin atrage de la sine moartea. eusa_doh.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...