Jump to content
onetz26

Am Lag care este cauza ?

Recommended Posts

Nu stiu ce se intampla am lag mare este din vina netului meu sau pingului sau com spun unii sunt codat (nu stiu ce inseamna )Va rog sa-mi raspundeti daca stiti care este cauza aaa am ping 285 sau pa aici dar cand dau refrash scade la 21, 150 alterneaza

Link to comment
Share on other sites

pai nu prea stiu eu povestea cu ping . stiu numai ca la servere e MULT mai bine sa ai ping scazut . si 21,150 e putzin . ar trebui mai noraml 44 , 50 . cel putzin la jocuri . si daca e problema de net da acolo repair . daca nu merge vezi viteza netului tau de pe conract . sau doar incearca sa nu ai 20 site-uri deschise . daca vrei sa iti mearga bine net-u sa nu ai si dc++ si BitLord si Kazza desschise . numai 1 e de ajuns .

Link to comment
Share on other sites

dc++ si BitLord si Kazza desschise

ce vrea el sa zica e sa nu ai nici un download activ in momentul in care esti in joc ... ca ala iti mananca din banda si nu o sa mearga bine jocul (ping mare).

@obidan: nu toti folosesc programele alea, incearca sa vb la general ca sa inteleaga si omu ceva (de ex eu folosesc oDC si BitComet).

deci incearca sa inchizi programe de file sharing, IMs, browserul, update-uri la diverse, sau orice altceva ce ar putea sa-ti manance banda

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce se intampla am lag mare este din vina netului meu sau pingului sau com spun unii sunt codat (nu stiu ce inseamna )Va rog sa-mi raspundeti daca stiti care este cauza aaa am ping 285 sau pa aici dar cand dau refrash scade la 21, 150 alterneaza

Vezi la antivirusi, ca si eu am avut o problema cu lagul (peste 2000) si cum am inchis Zone Alarm a cazut inapoi la 40.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...