Jump to content
silversky

Chio Chips sau Star Chips?

Preferati Chio Chips sau Star Chips?  

254 members have voted

  1. 1. Preferati Chio Chips sau Star Chips?

    • Chio Chips
      126
    • Star Chips
      54
    • Mi-e indiferent
      51
    • Nu-mi plac nici Chio,nici Star
      24


Recommended Posts

Exista si alte produse pe piata romaneasca atunci cand vine vorba de chipsuri,dar cei doi mari competitori sunt Star Foods,membru al PepsiCo, producator al Star Chips si Wolf,reprezentat la noi de Intersnack Romania,producator al Chio Chips.

Asadar,ce preferati?

Eu prefer Chio,in special sortimentul cu cascaval.Daca nu gasesc de cascaval,iau de svaiter sau de sare.

Cumpar foarte rar Star,pt ca nu-mi plac deloc.Se simte gustul de chimicale si sunt prea unsi.Si parca Chio au un aspect mult mai ingrijit si dau ideea de calitate mai buna.(nu m-as aventura totusi sa zic ca sunt mai sanatosi smile.gif )

Link to comment
Share on other sites

Chio Chips Sour Cream & onion. Tocmai am unu pe birou, mananc din el tongue.gif

Si in birou, mai am un Chio Ierburi Aromate ! biggrin.gif

My favourite ! smile.gif

numai eu am voie sa mananc din ala dar merge si cascaval tongue.gif voted chio tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

hahaha acum 2 saptamani mi-am dat demisia din "Star Foods" cei de la SFD au planuri mari de tot si odata cu fuziunea Lays+SFD, Chio a pierdut mult.

@on topic

va recomand Star max albastru, dar nimik nu se compara cu Chio sour cream & onion yum.gif de aia am votat Chio

Link to comment
Share on other sites

Chio Chips & Pepsi ... they mix like butter on bread

nu se intelege pepsi cu chio tongue.gif sa iti spun si de ce :

Grupul PepsiCo este pe cale sa achizitioneze producatorul polonez de snacksuri Star Foods, pentru aproape 50 de milioane de dolari, au declarat surse apropiate situatiei.

Achizitia ar permite PepsiCo sa-si intareasca pozitia in Europa Centrala, in cadrul strategiei de extindere a activitatilor in domeniul productiei de snacksuri pe pietele emergente.

Producatorul american al bauturilor

racoritoare Pepsi si al chipsurilor Frito a achizitionat anul trecut Star Foods Romania, in cadrul unei tranzactii evaluate la 20 de milioane de euro, de la familia greaca Mitzalis, care este si proprietara Star Foods Polonia.

sursa

@on topic tocmai am incercat "ierburi aromate" yummy, gata cu chipsurile 4 me ma doare limba biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Mie mi-e indiferent.

Am mancat astazi:

-2 pungi=Chio Chips de arder

-2 pungi=Star Chips de cascaval

-1 punga=Chio Chips sare

Chio mi se par mai bune dar la star unele sortimente sunt destul de bune.

Chio Chips 60%-Star Chips 40%....

Mi-e indiferent

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...