Jump to content
SeBi

RCS & RDS lanseaza FiberLink

Recommended Posts

10 Mbps prin noul FiberLink de la RDS.Link!

Bucuresti, 5 mai 2006 . RCS & RDS lanseaza la CERF 2006 noul serviciu de acces internet FiberLink, care aduce pe piata telecom din Romania numeroase beneficii si facilitati pentru abonati.

Noul FiberLink se diferentiaza de alte servicii de acces internet prin conexiunea bazata pe fibra optica, viteze de download de pana la 10 Mbps cu prietenii din cartier si 2 Mbps internet, linii telefonice incluse cu 30 de minute gratuite pentru convorbiri in retelele mobile, care se adauga sutelor de minute gratuite din retelele fixe Romtelecom si RDS.Tel, flexibilitatea de alegere a pachetelor si nu in ultimul rand, preturi foarte avantajoase.

Prin noul FiberLink, clientii beneficiaza de stabilitate si fiabilitate oferite de noua solutie tehnica, bazata pe fibra optica, de viteze mari de transfer de pana la 2 ori mai repede in Internet, si de pana la 40 de ori mai rapid in reteaua de cartier. De asemenea, la oricare pachet ales, abonatul va primi 30 de minute gratuite in retele mobile, va avea o latime de banda de pana la 10 Mbps si va avea acces la jocuri si download-uri din retea si de pe site-ul www.linkmania.ro

sursa: www.cablelink.ro

Personal am vazut sa mi-a crescut viteza noaptea la download extern si atinge dupa ora 12 noaptea ciar si 130 kb/s

ceea ce nu este adevarat, este ca nu am viteza pe LAN de 10 MB...am sunat la RDS si mi s-a spus ca se lucreaza inca la marirea traficului si pe LAN (initial au zis ca au pus limitare pe switch ca sa nu li se "strice " echipamnetele! Nu stiu ce sa mai cred....am primit instiintarea (ca am beneficiez si eu de fiber link)in plicul cu factura.

ce parere aveti?

PS am ab de 9 $ si stau in brasov

Link to comment

Parerea mea ca si Rds si Upc au net bun la da retele is varza sad.gif io m-am mutat acuma la Astral si merge super naspa si netu si reteaua 14.gif de nu era gratis le si dadeam cu cablurile da cap 14.gif

Mi-ar placea si mie sa trec pe RDS da in Cluj au niste scoruri de te doare capu sad.gif asa prefer sa raman cu netu asta naspa da macar nu platesc nik biggrin.gif

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...