Jump to content
Rd.ionut_kill

rockerii si manelistii

Recommended Posts

mass primit pe mess

stiti de ce dau rockerii din cap si manelistii din cur? fiecare da din ce gandeste!da mai departe dak urasty manelele sau dak itzy pl rocku'!

ps. dau ignore pt. astfel de mass primite angry4.gif

24.gif24.gif

pps. is manelist wink.gif da numi place sa dansez biggrin.gif numa sa danseze dansele pt. je cool.gif

ppps. nu va legati de mine

pppps. MC nanana.gif

edit:

@MisterDevil

24.gif24.gif24.gif

Link to comment
Share on other sites

of of .. mai mai .. stiti cum sta treaba ... eu rocker fiind .. pun si eu un mass de la "cocalari" aici sunt lipsiti de aparare .. dar cu replica asta .. 24.gif

"Esti roacker ? Nu ai cu ce sa te speli ? Te-ai saturat de hainele din piele de bancheta de personal de Cluj??? Ai dori un costum Armani? Ti-ai lua neste lantzuri anti-derapante de 24 de karetzi la gat?? Si neste piulitze pe dejte? Nu-ti ajung banii pt negreala de la ochi? Esti lezat de titlu de pletos? Partidu' te vrea tuns? Nu stii sa dansezi in alt mod decat dand din cap ca o cioara electrocutata? Nu rata ocazia si fa-ti un credit la BMD: ( Banca Manelistilor Darnici )"
Link to comment
Share on other sites

terminatzi ma cu jigniri la adresa manelishtilor.. nu`s manelist.. ascult hauz.. dar.. "ce tzie nu`tzi place altuia nu`i face".. rockeru nu se leaga de manelist.. shi invers.. numai ca suntem romani.. gusturile vad ca se discuta deshi nu ar trebui sa se discute.. massul ala e o prostie.. mai degraba rockerii ( persoanele de fatza se exclud 24.gif ) gandesc cu **** decat manelishtii.. 24.gif.. pt ca cei mai multzi sunt egoishti, prea nervoshi shi salbatici ( din cauza muzicii pe care o asculta ) ..

Link to comment
Share on other sites

@MisterDevil prea tareeee faza smile.gif)))))))))

@Nu suport rockari mai ales pe astea de la noi din craiova pt k sunt niste drogati si betivi si cand ii prind pe la bloc direct de la 4 cu ceva in cap le dau da decand ia batut un vecin si a dat cu masina in ei nu au mai trecut pe aici 24.gif)))))))

Link to comment
Share on other sites

@MisterDevil prea tareeee faza smile.gif)))))))))

@Nu suport rockari mai ales pe astea de la noi din craiova pt k sunt niste drogati si betivi si cand ii prind pe la bloc direct de la 4 cu ceva in cap le dau da decand ia batut un vecin si a dat cu masina in ei nu au mai trecut pe aici 24.gif)))))))

de acu ar trebui inchis topicu .. oricum ... campania impotriva manele nu a facut nimic ... deci .. traim intr`o tara de bduh.gif ... toate argumente aduse impotriva rockerilor/manelistilor se pot intoarce lejer ... ca`i drogat .. ca`i muritor de foame sunt n cazuri .. nici nu merita sa dam atentie acestui subiect ...

eu 2 chestii am de zis .. acu cat am ocazia director.gif :

- de multe ori "cocalarii" umbla in grupuri si tipa la rockeri ( de la o distanta sigura daca rockeri umbla in grup ) ... nici nu mai zic de cand massmedia promoveaza INCULTURA ... tv/radio ... you name it .. they have it ... marea maj sunt mandri sa zica "ma iubeste femeile" iar .. un caz care ma amuza rau de tot .. faza cu SERVAR si CANTAR 24.gif

- umbla vorba "dai una dupa cap oricarui copil si canta rock ... dar ganditi`va bine .. ca s`ar putea sa cante " au inima mea"

Link to comment
Share on other sites

manelishti .. rockeri.. tot romani suntem.. nu shtiu multzi din tzara asta ce`i aia manea sau ce`i ala rock dar ei le asculta shi se considera rockeri sau manelishti.. dar ei habar n`au ce asculta(numa ca sa se dea mare).. smile.gif am observat mai multe specimene de genul asta..

Link to comment
Share on other sites

Rockerii dau din cap,cu ce sa gandeasca si el?cu capul

"Manelistii"din ce "gandesc" si ei?Din cur gandesc

Oricum nu merita discutata faza:"nu-mi place rock-ul doar ca da cineva din cap".

Incercati sa ascultati rock usor si sa vedem daca mai discuta cineva.

Pe mine ma duce gandu de la :Rock'n roll...Rap...Heavy...death...gothic...etc.

Cat despre faza cu rockerii dau din... si manelistii dau din....nu prea are nici un haz.....dar pentru mine......tongue.gif ,

sa il vad maine-poimaine pe Guta"cap de puta"ca da din fund.asta merita vazut

Link to comment
Share on other sites

Eu nu stiu cum sunt rockari de prin alte orase da ii stiu pe ai mei de la bloc si v-am zis mai sus ce se int cu ei + ca sunt si scarbosi uni dintre ei... . Am si eu prieteni rockari da sunt cuminti oameni in afara de imbracaminte si de muzica nu sa schimbat nimic la ei nu au lanturi pe ei si alte chesti...

Link to comment
Share on other sites

Io-s din craiova si sincer ma dezgusta anumite persoane care se cred rockeri... deci situatia sta cam asa, se aduna cateva persoane de la cele 3 licee bune din liceu(carol,cuza,buzesti), si zic "hai sa fim roachari ca e cuul in fata colegilor".

Isi cumpara niste ghete si-un palton si merg vara pe strada ... se duc la Mercur mai cumpara cateva kile de lanturi si dup-aia se mira" wooow ce cuuul".

Daca ii intrebi ce formatii asculta in afara de Metallica si Iron Maiden nu stiu sa mai zica si altceva...

Ma dezgusta... poate si de asta am pastrat o oarecare distanta fata de ei... am prieteni rockeri dar stiu ca asculta rock si simt muzica... nu sunt fakers...

Acum ma multumesc sa ascult rock acasa...sau cu prietenii buni... nu m-as mai duce prin centru sa ii vad pe aia.. sad.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...