Jump to content
nwradu

Pepsi sau Coca Cola?

Ce preferati?  

517 members have voted

  1. 1. Ce preferati?

    • Coca-Cola
      204
    • Pepsi-Cola
      237
    • Mi se par la fel
      48
    • Nu-mi plac
      29


Recommended Posts

pepsi pentru ca nu prea are asa mult acid ca si Cola

Parerea ta ;) ... oricum Coca-Cola a fost primul si a mentinut gustul original de Cola [avand in vedere ca-n Romania ... Oradea face Coca-Cola, CC Light si posibil in curand si CC Zero, sunt sigur ca vor pastra gustul original in continuare ;)]. Posibil sa nu ma credeti ... dar Pepsi au testat mai multe chimicale pentru "imbunatatirea" gustului ... si au reusit sa provoace mai multe probleme stomacale ... sa nu zic de gust. [Va dau exemplu flaconul de 0,5 ... de la jumatate-ncolo se simte diferenta de gust, mai aiurea (CC vs. Shpepsi)]

Lucrez in domeniu si am amici care lucreaza la Pepsi, eu iara lucrez pentru Coca-Cola la ora actuala.

Multa bafta tuturor ... si sanatate maxima ;)

PS: Ce am scris mai sus ... e din propria experienta, am baut si eu Pepsi vreo 2/3 ani la rand ... si dupa ce am inceput sa ma dau pe CC ... am simtit diferenta ;).

PS2: Si pentru baiatul care ne-a recomandat Pepsi pentru ragaieli intense ... te miri ca face atata "valva" in stomac? Daca am sti tot poporul compozitia sucurilor ... carbogazoase ;;) [mai ales American Cola ...]

PS3: Astept atacurile ... pepsicashilor :D

Link to comment
Share on other sites

Parerea ta ;) ... oricum Coca-Cola a fost primul si a mentinut gustul original de Cola [avand in vedere ca-n Romania ... Oradea face Coca-Cola, CC Light si posibil in curand si CC Zero, sunt sigur ca vor pastra gustul original in continuare ;)]. Posibil sa nu ma credeti ... dar Pepsi au testat mai multe chimicale pentru "imbunatatirea" gustului ... si au reusit sa provoace mai multe probleme stomacale ... sa nu zic de gust. [Va dau exemplu flaconul de 0,5 ... de la jumatate-ncolo se simte diferenta de gust, mai aiurea (CC vs. Shpepsi)]Lucrez in domeniu si am amici care lucreaza la Pepsi, eu iara lucrez pentru Coca-Cola la ora actuala.

Multa bafta tuturor ... si sanatate maxima ;)

PS: Ce am scris mai sus ... e din propria experienta, am baut si eu Pepsi vreo 2/3 ani la rand ... si dupa ce am inceput sa ma dau pe CC ... am simtit diferenta ;).

PS2: Si pentru baiatul care ne-a recomandat Pepsi pentru ragaieli intense ... te miri ca face atata "valva" in stomac? Daca am sti tot poporul compozitia sucurilor ... carbogazoase ;;) [mai ales American Cola ...]PS3: Astept atacurile ... pepsicashilor :D

sa inteleg ca esti chimist? imi poti demonstra cum ai ajuns la concluzia ca cei de la pepsi au testat chimicale?! acestea sunt acuzatii valabile si esti responsabil pt ce scrii aici.

PS: votat cola

Link to comment
Share on other sites

Dark ... mai studiaza netul din cand in cand sau vorbeste cu alti oameni care-s in domeniu [ceea ce am facut si eu]. Ce crezi ca schimba gustul sucului? Timpul? :rofl1: ahhh si ... nu stiu daca ai baut Pepsi in perioada in care tot incercau sa ... imbunatateasca gustul [din 4-n 4 zile aveam Pepsi cu alte gusturi]

Nu-s chimist, lucrez la CC ... si imi place sa ma documentez despre tot ce ma intereseaza [ma interesat ... compozitia sucurilor].

CC au un slogan - Calitate, nu cantitate!

La ceilalti dupa cum se strica gustu-n timp ... e cantitate, nu calitate.

PS: Sa te fac sa-ntelegi ... cand am specificat "Lucrez in domeniu" ... era vorba ca lucrez la CC sau la pepsi ...

Link to comment
Share on other sites

Dark ... mai studiaza netul din cand in cand sau vorbeste cu alti oameni care-s in domeniu [ceea ce am facut si eu]. Ce crezi ca schimba gustul sucului? Timpul? :rofl1: ahhh si ... nu stiu daca ai baut Pepsi in perioada in care tot incercau sa ... imbunatateasca gustul [din 4-n 4 zile aveam Pepsi cu alte gusturi]

Nu-s chimist, lucrez la CC ... si imi place sa ma documentez despre tot ce ma intereseaza [ma interesat ... compozitia sucurilor].

CC au un slogan - Calitate, nu cantitate!

La ceilalti dupa cum se strica gustu-n timp ... e cantitate, nu calitate.

PS: Sa te fac sa-ntelegi ... cand am specificat "Lucrez in domeniu" ... era vorba ca lucrez la CC sau la pepsi ...

statisticile la vanzari arata ca pepsi ownes cola

PS: slogan cola

Link to comment
Share on other sites

Pepsi Twist, altceva nici nu beau...adica apa nu am baut de vreo 2 ani...

mi se aduna plase intregi de sticle cand le duc jos...damn pepsi

cum ma sa nu bei apa 2 ani ,esti nebun ,nu rezisti ..dal drq de suc vrei sa mori :blink: .haicatirevii :D

Ot : aman2

Link to comment
Share on other sites

statisticile la vanzari arata ca pepsi ownes cola

PS: slogan cola

Parerea ta ;) [sloganul angajatilor tinere ... nu comercial :)] Daca ai lucra in domeniul acesta ... posibil sa fi inteles ce vroiam sa zic.

Nu owneaza chiar deloc =)) mai au inca cativa metri buni ... in fine ... poate sa aibe vanzari crescute, ca nu ma unge cu nimic. Se vede la felul de a scrie termenul de valabilitate pe sticle ... cat is de seriosi ;)

O zic scurt: Coke owns ... si am incheiat subiectul ;).

Link to comment
Share on other sites

Adevarul e ca Coca Cola a iesit prima cu idea + ca a scos multe sortimente multe care doar in America exista insa chestia e ca cum Coca Cola a scos un produs Pepsi au venit si eu cu alternativa.

Am votat cu Pepsi acum o vreme insa am mai baut recent de cateva ori Coca Cola Zero si imi place mai mult nu stiu de ce :D

Link to comment
Share on other sites

Guest F4n7om4

cola va ramane cola merew toata lumea stie de coca-cola in orice pestera ar trai...dar aqm pepsi mi se pare mai bun...kiar dak nus sanatoase mai mult prefer un capy:):P

Link to comment
Share on other sites

sunt cam la fel, mai mult beau coca-cola, dar de multe ori, beau dintr-ala care are reclame mai bune... serios, daca imi place reclama, si imi aduc de aminte de ea la magazin, deala imi iau:)) PEPSI mi se pare prea dulce... mai ales ala fara zahar, twist mai merge...

da, vorbea unu de coca-cola zero, si mie imi place mai mult, la fel, nu stiu de ce, cred ca din subconstient :))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...