Jump to content
nwradu

Pepsi sau Coca Cola?

Ce preferati?  

517 members have voted

  1. 1. Ce preferati?

    • Coca-Cola
      204
    • Pepsi-Cola
      237
    • Mi se par la fel
      48
    • Nu-mi plac
      29


Recommended Posts

aleg pepsi! chiar dak a fost intotdeauna in umbra coca-cola (pepsi s-au oferit chiar spre vanzare lui coke inc., dar au refuzat cei din urma)eu zic ca in ultimi ani au revenit foarte puternic si acum concureaza cel putin de la egal la egal cu coke! si gustul, aciditatea si designul produselor mi se pare mai ok decat coca cola! dar e pacat k la noi in romania sunt putine produse ale celor 2 producatori, doar cele d baza! in sua si in alte tari sunt zeci de sortimente, de la cherry cola la watermellon cola...etc...dar speram sa ajunga si la noi! ps: pt cei interesati: http://en.wikipedia.org/wiki/Cola_wars

si ink ceva: la bauturile cola e ca la bere, multi nu simt diferenta intre ele! dar un cunoscator, k s zic asa, isi da seama si apreciaza mai mult un brand decat altul (in kzul meu pepsi mi s pare d 1000 ori mai bun)...cola era buna, dar s-a cam stricat in ultima vreme, depinde si de fabrica care o face. de exemplu eu am mai baut coca cola din macedonia, grecia si sua si toate difera k gust. culmea, cea din macedonia mi s-a parut cea mai buna :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdan

Coca~Cola nu mai este ce era inainte . Acum nu are nici un gust , dar totusi ti se incleie gura de la el .

TRUE !

Eu prefer ... Pepsi Light :pepsi:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...