Jump to content
sefu_bancii

Anii de Liceu

Recommended Posts

I HATE SCHOOL

I HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOL

nici mort nu mai mas intoarce la liceu Sunt in anu 3 si nu pot sa va spun e cum sa fii intro clasa slaba cand toti au 39 de absente si limita e de 40 (te exmatriculeaza)

si toti au cate 5 obiecte de corigenta nus cum ai putea sa inveti in aceasta clasa cand daca ai 5 sau 6 te crede lumea zeu...... I HATE SCHOOL

Link to comment
Share on other sites

I HATE SCHOOL

I HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOLI HATE SCHOOL

nici mort nu mai mas intoarce la liceu Sunt in anu 3 si nu pot sa va spun e cum sa fii intro clasa slaba cand toti au 39 de absente si limita e de 40 (te exmatriculeaza)

si toti au cate 5 obiecte de corigenta nus cum ai putea sa inveti in aceasta clasa cand daca ai 5 sau 6 te crede lumea zeu...... I HATE SCHOOL

Erai cumva la profesionala ? blink.gif

Mie, sincer, o sa`mi para ffff rau dupa anii astia, care au trecut MULT PREA REPEDE ! crybaby2.gifcrybaby2.gif

Link to comment
Share on other sites

liceul... "cimitir al tineretii mele", dupa cum zicea bacovia smile.gif

eh, j/k, liceul a fost cat de cat ok, dar timpul liber din anii facultatii pwns biggrin.gif poate pentru ca incepi sa vezi mai multe lucruri din jurul tau, poate pentru ca e mai mult timp liber, poate pt ca ti se largeste sfera preocuparilor/activitatilor, poate pt ca ai din ce in ce mai multa libertate (inclusiv financiara).

liceul e fain, dar n-are sens sa va para rau dupa el. mergand pe principiul 'this is the first day of the rest of my life', enjoy wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt a 10-a si tin legatura si cu vechii colegi avand in vedere k am schimbat 3 scoli biggrin.gif tin legatura cu toti si nu imi pare rau k o sa cresc si o sa ma duc la facultate sau alte alea, k odata cu facultatea vin alte petreceri mai misto k alea de la liceu wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Cica am fost aproape sa dau foc la liceu. Deja chemase pompierii o femeie de servici cand a vazut cat fum iese din clasa, dar s-a rezolvat desi mi-au scazut nota la purtate bulangii... Pe langa alte minore distrugeri (vreo 20 de neoane in 4 ani - e o arta, trebuie cineva sa tina de 6 dupa femei de servici, cineva sa arunce cu ghiozdanul tare in neon, si cineva sa faca si rost de o matura sau ceva -, si alte vandalizari din astea), distractiile de care imi aduc aminte cu placere in liceu sunt chiulul de placerea de a sta in parc (Cismigiu) atunci cand era cald afara, mersul in fiecare marti la film (aveam astronomie, sport, info, info si nu se punea nici o absenta, tocmai bine pt a ajunge la Cinema Studio pt filmul de dimineata), McDonalds-ul de vizavi si cat am mancat pe acolo, mersul cu barca pe lac si saritul in el (o data in a 9-a, o data in a 12-a), plimbatul zilnic prin centru, pe la magazine, fotbalul jucat in parcul Izvor, uneori cu o sticla plastic (ca de unde sa iei minge?), a 12-a cand venea lumea cu masinile si faceam prostii cu ele si curse pe la academia militara si prin drumul taberei, zilele cand puneam toti bani de benzina, pizza, suc, chiuleam 3 ore si mergea si mancam si ne distram, misto-ul facut la ore si copiatul la diverse lucrari, luat fetele ca pe targa din clase si mers in curte la frecat cu zapada, meciurile de baschet cu Spiru, scutirile la care trageam eu la imprimanta stampila liceului, faptul ca invatasem sa imit semnatura dirigului si semnam eu carnetele de alocatie ca dirigul nu le semna decat daca i le aduceam toti odata, ceea ce nu se putea intampla niciodata (ma si mir ca in a 12-a nu s-a intrebat niciodata de ce nu i-au mai cerut vreo jumatate din elevii clasei sa le semneze carnetele, dar era cam aerian), faptul ca stateam vreo doua ore sa facem confetti dintr-o carte intreaga si apoi aruncam hartiutele de la etaj pe scara centrala si se imprastiau in tot holul, dupa care fugeam, balul de sfarsit de la Palatul Parlamentului, cand eram toti baietii la costum, fetele la rochii marfa, si am baut si mancat si dansat, si in final bacul cand le-am aratat ca eram un zeu.

Amintiri placute si multe in liceu. La fel de placute si de multe am si din facultate, si nu pot fi comparate intre ele. Sunt doua perioade diferite, fiecare cu avantajele sale, si care trebuie traite la maxim, ca dupa ce se termina astea e tragic.

Link to comment
Share on other sites

Sunt a 10 & "I'm lovin' it" biggrin.gifevil5.gif Nu Mi-a fost si nu o sa imi fie niciodata dor de vreo persoana din generala pentru ca , cu cei care au contat pastrez si voi pastra legatura cat se va putea smile.gif

Cat despre Liceu.. cu sigurantza o sa imi fie dor smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Bleah ...imi urasc liceul..si desigur timpul petrecut in el ...e plin de fete..si aproape toate toci eusa_doh.gif...distruse..fitzoase..si tot felu ......profii deasemenea nijte violent1.gif (batuti in cap).. i hate that ....o sa imi fie dor (peste 2 ani tongue.gif ) poate doar de colega'mea ....i wub.gif she :X

Link to comment
Share on other sites

La mine am 2 categorii:

Prieteni buni: uhmm... cativa profi si vreo 3 colegi maxim

Restu: resturile

Acu termin a 11-a si incep sa ma gandesc deja la cat dor o sa-mi fie de toate astea sad.gif

Cred ca o sa-mi fie dor pe bune doar de profu de mate (pe care-l kick-am din counter fara mustrari de constiinta, wallhacker) si cateva fete foarte dragute.

In rest... adio si pa pa ca n-am nevoie de voi >:(

Link to comment
Share on other sites

Imi aduc aminte (nu k as fi mare rau) cum parintzii mei imi ziceau ca o sa regret ca am trecut prin acesti ani si nu am facut mai nimic ... si cum yo le ziceam ca abia astept sa faq 18 ani ca sa nu mai am treaba cu ei ... sa fiu pe picioarele mele si alte chestii .

Eh ... uite k aku` is in clasa a 10`a si deja am inceput sa ma gandesc cat de marpha era in generala ... si acu` in liceu super ... si e super nashpa ca trec asa repede si te gandesti ca n-ai facut mai nimic . (sau cel putzin yo)

Dar inca mai avem catziva ani in care sa ne distram asa ca ... Mesaj pt cei mici !!

Facetzi ce vretzi ... pt ca nu o sa mai fitzi asa liberi ca acuma .

Ps : Be smart ... don`t be a ReTaRd !! biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Nici o perioada din viata nu se compara cu anii de liceu.

As da orice sa mai fiu clasa a-IX- a.

Toate problemele cu extemporale, teze, stres absente palesc in fata amintirilor din liceu. As recomanda tuturor celor care inca sunt in liceu sa profite la maxim de aceasta perioada.

Oricum aceia au fost anii de glorie crybaby2.gif

hello2.gifhello2.gifhello2.gif

Link to comment
Share on other sites

Sunt in clasa a 11-a .. si cred ca o sa imi fie dor de scoala... deocamdata nu stiu cum sa scap de ea :) dar.. o sa imi fie dor , de colegi , de baza care se face la ore ... de unii profesori ... de tot... dupa ce termin liceu atunci o sa inceapa greul ... :banghead:

Link to comment
Share on other sites

Mie mi-e tare dor de liceu...a fost perioada cea mai lipsita de griji din viata mea

Word ! Mi`e un dor enorm de liceu. Chiar maine merg cu niste fosti colegi la fosta diriginta sa o revedem ! :D

In liceu chiar nu ai nicio grija, e distractie, se leaga prietenii de viata. ! :|

Facultatea frate, nici nu se compara. PLICTISEALA, monotonie, GREU ... vai shi amar ! :| Nu`mi place deloc facultatea. Vreau liceul n`apoiiiiii ! :(

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...