Jump to content
Nirrti

Daca ai posibilitatea

Daca poti sa pleci la munca in straini  

46 members have voted

  1. 1. Daca poti sa pleci la munca in straini

    • 1. Da
      36
    • 2. Nu
      6
    • 3. Nu stiu
      2
    • 4. Nu m-am gandit
      2


Recommended Posts

In momentul asta mi-as face bagaju si a-si pleca pt multi multi ani probabil fara sa ma mai intorc decat in vizita.....si probabil pt alta meserie ca mai multi bani din ce fac eu aici nici dincolo nu se iau tinand cont ca e o meserie potrivita pt un student

Link to comment
Share on other sites

Nu- nu as lasa tara mea pt altundeva...decat sa mergi la cules de capsune sau altceva... mai bine cand esti mic de pui pe invatat si tot o sa ai(dak esti destept) un salar de vo' 800-900 chiar 1000 euro... tiphat.gificon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites

Nu- nu as lasa tara mea pt altundeva...decat sa mergi la cules de capsune sau altceva... mai bine cand esti mic de pui pe invatat si tot o sa ai(dak esti destept) un salar de vo' 800-900 chiar 1000 euro... tiphat.gificon_thumright.gif

da mai Ady, inveti, esti destept, ai tot ce iti trebuie numa ca iti ia altul locul de munca pentru ca e ruda sau prieten bun cu seful. Acum gandeste'te la aceasi slujba sa ai conditii mai bune si salariu mai bun tu ce ai alege ? eusa_whistle.gif

si la varianta cu sa'ti faci propia afacere, slabe sanse. Cum a zis kzx, ca sa faci bani trebuie sa ai bani si nu stii 100% ca afacerea ta va fi una fructoasa.

Link to comment
Share on other sites

da mai Ady, inveti, esti destept, ai tot ce iti trebuie numa ca iti ia altul locul de munca pentru ca e ruda sau prieten bun cu seful. Acum gandeste'te la aceasi slujba sa ai conditii mai bune si salariu mai bun tu ce ai alege ? eusa_whistle.gif

si la varianta cu sa'ti faci propia afacere, slabe sanse. Cum a zis kzx, ca sa faci bani trebuie sa ai bani si nu stii 100% ca afacerea ta va fi una fructoasa.

oricum.. eu nu as pleca din tara mea.. nu ma lasa inima cel putin doar daca pleaca toata familia mea as merge doar.. dar cu greu

Link to comment
Share on other sites

As pleca, atata timp cat as avea o slujba buna, nu genul de slujbe pe care le practica tziganii si toti incultii care pleaca din romania(gen capsunari, baby-sitters, muncitor in constructie bla bla)

Perfect de acord ! icon_thumright.gif

Same 4 me.

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Si daca aveati nevasta mai plecati asa fara sa va mai uitati in spate ? sa mai aveti si un copil, eu zic ca nu o sa va mai grabiti asa cu raspunsurile biggrin.gif damn toata lumea vrea sa fie bogata ... si ce faci daca esti bogat ? nu mai sti pe ce sa cheltuiesti bani si treb. sa fi atent in fiecare coltisor sa nu te impuste cineva ca i-ai facut nu stiu ce. Eu ma multumesc si in romania daca iau 10 mil. salariu, imi ajunge pt. luna aia. El a zis daca aveti posibilitatea nu daca aveti o sansa sa va bage cineva la un serviciu bun nu stiu unde, asa poti sa te duci in SUA si sa nu faci nici un ban si te intorci mai sarac decat ai plecat

Link to comment
Share on other sites

shi to ash pleca.. dar cred ca doar in ANGLIA sau SUA.. in SPANIA.. nu prea se merita ca te platesc foarte prost..

in germania se plateste bine ...

p.s eu mai am un an pana dupa bac si atuncea plec in israel ... am acolo jumatate de familie .. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

toata lumea vrea sa plece dar nu stie ce ii asteapta.. mai ales pe cei care nu au mai lucrat niciodata in nici un domeniu.. iar alex cred ca tu vrei un post de director ceva nu te incurci tu cu chilipiruri

Link to comment
Share on other sites

daca te duce capul, te duci sa studiez in afara+sa muncesti in acelasi timp, in cativa an vei fi foarte castigat, majoritatea celor din afara sunt batuti in cap.

Nu sunt batuti in cap sunt foarte batuti in cap tongue.gif ,invata doar cele trebuie ..nu sunt universali ca romani...stiu doar ce au invatat cool2.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...