Jump to content
Guest - = ) Sn|py ( = -

AM ramas uimit !

Recommended Posts

Guest - = ) Sn|py ( = -

Acum 2 zile au fost la pescuit Tata si Unchiu ( profesionisti ). Stau ei ce stau si un peste trage la undita ! Tata da sa ridice , si dintr-un foc , nu mai putea sa tina undita , si a dat drumul ! vazand puterea de tragere a acelui peste , s-au gandit sa puna o sfoara cu un carlig mare mare de tot ! Pestele da sa traga , si ei erau pregatiti ! Au inceput sa traga cu toata puterea ! era fff puternic , ei enervat si au tras din ce in ce mai tare ! L-au ridicat la suprafata ! Vazand acest peste au ramas gura-casca ! ohmy.gif l-am tras la suprafata unde nu mai avea cum sa scape ... pestele se zbatea cu toata puterea ! au infipt 4 cutite in el , si nu putea sa se mai zbata ! Tata si unchiu au facut o poza cu el ! L-au adus acasa unde l-au cantarit ! Pestele avea 94 de KILEEEE ! ohmy.gif

Nu am postat asta cand s-a intamplat , ptr ca nu aveam dovada ( poza ) !

http://img451.imageshack.us/my.php?image=pesteleprinsdetatasiunchiuwooo.jpg

Vreau COmentarii ! happy1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ce dovada ?

Vrajala wink.gif poza luata de pe net.

P.S si eu sunt pescar sportiv si asa ceva nici la televizor nu am vz BangHead.gif

Pe asta l-am prins ieri ->>>http://img400.imageshack.us/my.php?image=000014233sc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Penibil.Poza luata de pe google. BangHead.gif

OMFG BangHead.gif

Later edit : in aceste 6 minute am fost la pescuit , sa vedeti ce am prins. BangHead.gif

http://img176.imageshack.us/img176/4539/smallgmc4ap.jpg

Eu sunt cel din mijloc , ceilalti sunt prietenii mei. eusa_whistle.gif

Edited by PrivateRyan
Link to comment
Share on other sites

This is from Texas and you know what they say about everything being big in Texas.

Subject: State Record Catfish

For all you campers out there who swim in the water...beware!

New state record catfish. 140 lbs. caught in Lake Texoma. This is one of those legendary fish that scuba divers say they see at the bottom of dams that are big enough to eat a person.

ai unchi in Texas ma ? 24.gif

Link to comment
Share on other sites

Tata da sa ridice
si dintr-un foc , nu mai putea sa tina
si-a dat drumul !

hahahahah =))ce rapid e taicatu, dintr-un foc e gata smile.gif)

vazand puterea de tragere a acelui peste , s-au gandit sa puna o sfoara cu un carlig mare mare de tot

ce au pus ma ? pai daca pestele era deja agatat, unde au mai pus sfoara si carligul ? pestele a stat pana au pus ei carligul ? s-a strigat PIUA ? smile.gif

Vazand acest peste au ramas gura-casca !

cand am vazut cat de mult delirezi, am ramas gura casca 13.gif

l-am tras la suprafata unde nu mai avea cum sa scape ... pestele se zbatea cu toata puterea

pai ori l-ai tras tu , ori taicatu ? Ai intrebat pestele daca se zbate cu toata puterea ? smile.gif

au infipt 4 cutite in el , si nu putea sa se mai zbata ! Tata si unchiu au facut o poza cu el ! L-au adus acasa unde l-au cantarit ! Pestele avea 94 de KILEEEE

unii sunt mai saraci si infig un cutit de 4 ori in peste, ca sa faca economie. Avand in vedere ca pestele era tras in 4 cutite, de ce nu se vad ranile in poza ? Sau l-ati spalat si l-ati lipit cu Picatura inainte de poza ?

Imi place imaginatia ta..... vezi ca daca mai minti mult iese "bau, bau" de sub pat si te haleste ! Ai mare grija ....

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...