Jump to content
erty

Am luat 'Tzapa' ?

Recommended Posts

Hello tiphat.gif

...In data de 27 Aprilie am comandat 2 produse de la www.bestcomputers.ro (401 Ron)

Am platit cu card pe loc.

 

Magazinul tau de calculatoare

Va multumim pentru alegerea facuta si va invitam sa ramaneti in continuare clientul nostru.

Pentru confirmarea corectitudinii tuturor datelor inscrise mai jos, veti fi contactat(a) telefonic de catre unul dintre operatorii nostri in cel mai scurt timp.

Nici pana in ziua de azi nu m' sunat nimeni!

Zice ca in 2,3 zile ajunge pachetul la domiciliu dar nu am primit nimik, am ramas fara bani.

Site-ul www.bestcomputers.ro nu mai imi merge cand intru automat ma redirectioneaza pe dol.ro (asta o fi noul lor site ? nu cred...) nici useru de pe best nu functioneaza acolo... am trimis 2mail-uri la Best +inca 1na la dol, bineinteles de cateva zile bune astept sa primesc raspuns dar nu.

Daca a mai patit cineva, sau ma poate ajuta, ce sfaturi imi dati? ce se poate face in acest caz?../ eventual daca imi dati un nr de telefon.

Varog sa ma ajutati user posted image

hair.gif

Edited by erty
Link to comment
Share on other sites

am incercat si eu de curiozitate sa vad daca imi merge site-ul si sunt si eu redirectionat catre divertaonline, probabil aceste 2 firme coordonandu-se

iti sugerez sa te duci personal la un oficiu de-al lor, cu dovada platii iar daca nici asa singura optiune ramane Oficiul pentru protectia consumatorului sau Politia

Link to comment
Share on other sites

Guest undead_dragon_spirit

Am incercat si eu siteu' si nu m-a directzionat nici unde. Pe siteu' lor scrie chestia asta :

Depozitul nu se mai afla langa birouri si avem nevoie de timp pentru a va aduce produsele dorite.
Link to comment
Share on other sites

scz de offtopic ... am scris aici sa numai deschid topic ... pliZ help

sad.gif ziceti-m careva cum fac sa numai primesc email pe yahoo cand se deschide un topic la LinkMania Forums -> Discutii in General -> Diverse sau cateodata si cand se posteaza :|

10x

Link to comment
Share on other sites

..Pai pana acolo ca avem nevoie de timp este ok, da de ce nu ma'u sunat ?

2/3 zile le trebe si eu astept deja mai bine de 1 sapt +ca am platit pe loc cu card :-s

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua

Tin sa va anunt ca v-am restituit banii pentru ca nu avem produsul”mouse pad func surfance 1030”

Va multumim pentru intelegere!

Cu stima,

Stelian Dumitru

Coordonator Vanzari

BestComputers.ro

Acuma ramane doar sa verific :|

Link to comment
Share on other sites

Ai fi zis ca nu e mare filosofie sa lege baza de date de pe site cu cea de stocuri, sa stii clar cate sunt si cate nu. Daca Amazon reusesc pt un trilion de produse, or putea si astia pt 100...

Link to comment
Share on other sites

nwradu pai hai sa iti spun o faza.... diverta are cam 200 000 de produs....

daca un produs nu este pe stoc se face retur dintr-un alt magazin (in jur de 80 si ceva de magazine diverta+locatiile best) imagineaza-ti ca ar fi greu sa conectezi baza de date din magazine - depozit si site....

probabil daca exista magazin diverta coeltul ti se livra acolo si tu tr sa il iei de acolo....

dar macar ti-au dat banii inapoi....

Link to comment
Share on other sites

nwradu pai hai sa iti spun o faza.... diverta are cam 200 000 de produs....

daca un produs nu este pe stoc se face retur dintr-un alt magazin (in jur de 80 si ceva de magazine diverta+locatiile best) imagineaza-ti ca ar fi greu sa conectezi baza de date din magazine - depozit si site....

probabil daca exista magazin diverta coeltul ti se livra acolo si tu tr sa il iei de acolo....

dar macar ti-au dat banii inapoi....

200.000 de produse, ma da-i in colo. Oricum nu mi se pare mult, o baza de date tine lejer astea. Si da, inclusiv cu cautare la ce magazin are produsul, se poate organiza chiar bine asa ceva. Nu e greu de implementat, doar costa un pic, si atunci de ce sa o faca, merge si asa... De asta comertul electronic nu prinde la noi, pt ca n-au sisteme din astea bune ca sa stii ca platesti pe site si chiar au marfa si iti vine acasa. La noi ai surprize sa intrebi la telefon daca au ceva si cand ajungi acolo sa vezi ca de fapt nu aveau, ce sa mai zic de baza de date actualizata in timp real.

Amazon pe langa ditamai baza de date, are pana si modalitate de tracking a coletului. In momentul cand ti-l livreaza, vezi pe net, bagi numarul chitantei, si iti zice ca acel camion care iti cara marfa tocmai a trecut prin orasul ala, tocmai a ajuns la depozitul ala coletul, chiar si cu GPS pe camion ca sa-ti arate pozitia lui.

Ca sa-ti dau alt exemplu, exista magazine de calculatoare pe aici la care am fost si mi-au zis ca n-au un produs, dar s-a uitat ala in baza de date si mi-a zis ca in Constanta sunt 3 placi, la alt magazin inca 5, etc. Si pe la Metro se mai intampla uneori sa-ti poata spune daca in alt magazin au pe stoc un anume produs, si in alte parti. E asa greu de legat baza asta de date cu site-ul? Nu cred. E doar atitudinea "clientul nostru, fraierul nostru"

Link to comment
Share on other sites

...romania....am asteptat mai bine de 1luna jumate sa-mi deie astia depebest banii inapoi :|

Cea ce caut nu or ovut pe stoc...

Am cautat si in Oradea Lotus nu e pe stoc...

Am facut iara comanda dar acuma am ales varianta de a plati in cash lalivrare tongue.gif

...Si inca un e-mail ca nu au pe stoc... :-s

Link to comment
Share on other sites

ahhh . eu nu prea gasesc ce caut pe dol sa best computerrs . chiar daca ,caut . cel mai bine e pe net . daca vrei sa joci online si iti trebuie SN ia-l pe original .

e bine ca ai primit banii inapoi . dar iti dau un sfat bit torent

vezi in ce probleme te baga original games . du-te la magazin si gata .sau mai simplu . stai acasa .

Link to comment
Share on other sites

Am vrut sa comand un mouse si un pad in valoare de 408 ron ptr ca in oradea nu am gasit, era pe site dol/best ca au in buuresti, dar dupaia nu...

Am cumparat cu CrediCard de la Steam Valve Complete Pack (79,95$)

Apoi am cumparat si Half-Life 2: Episode One(19,95$) pentru un prieten

Jocurile am primit pe accounturile respecive... dupa cateva secunde..cum am dat datele Cardului, tiphat.gif

Doar aci in romania nu poti sa faci cea ce vrei...

Daca ma poate ajuta cineva de unde ash putea sa cumpar

Tastatura : Logitech G15

si

MousePad : fUnc sUrface1030 Archetype

In Oradea... am gasit doar pe dol/best..au magazin si in Oradea dar nu au pe stoc, am facut comanda din Bucuresti nici aia de acole nu au pe stoc... sad.gif

Nici unul din produsele pe care le-ati comandat nu poate fi livrat fiind indisponibil momentan pe stoc la furnizor. Ne cerem scuze pentru acest inconvenient

banana.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...