Jump to content
silversky

Apa minerală preferată

Care este apa minerală pe care o preferaţi ?  

172 members have voted

  1. 1. Care este apa minerală pe care o preferaţi ?

    • Borsec
      67
    • Bucovina
      2
    • Dorna
      32
    • Izvorul minunilor
      21
    • Perla
      1
    • Perla Harghitei
      10
    • Poiana Negri
      9
    • Roua Munţilor
      9
    • Tuşnad
      12
    • Altă opţiune
      9


Recommended Posts

Suntem una din cele mai bogate ţări atunci când vine vorba de resursele de apă minerală,şi tocmai de aceea nu am putut cuprinde în chestionar o mulţime de mărci care mai sunt prezente pe piaţa românească.Astfel,am inclus mărci cunoscute,fie datorită promovării în media,fie distribuţiei la nivel naţional.(m-am referit doar la mărcile româneşti,asta dacă vă întrebaţi de ce nu e şi Evian prin listă smile.gif )

Majoritatea au sortimente de apă minerală carbogazoasă/plată,aşa că eventual vă puteţi spune preferinţele în fiecare domeniu.

Votul meu merge către "Roua"(carbogazoasă). Dar mai consum şi Tuşnad(plată) şi Borsec(plată).

Link to comment
Share on other sites

De vreo 2-3 ani n-am mai baut apa de la chiuveta, doar Izvorul minunilor plata. Si Izvorul alb e buna ca apa plata. Restul apelor plate nu-mi plac la gust, parca au ceva ciudat toate. Ca minerale sunt OK Borsec, Roua Muntilor, Dorna, in ordinea asta.

Link to comment
Share on other sites

minerala ... nus exact .. cam tot in afara de borsec ... parca are ceva gust ciudat happy.gif

plata am ajuns sa gust si evian da'i un kkt ... ambalaj scump .. apa ... ca orice apa ... 24.gif atat numa ca, costa 1.5 sau 2 euro sticla de litru 24.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...