Jump to content
Lex001

Super-Powers

Care e No.1  

40 members have voted

  1. 1. Care e No.1

    • 1.URSS (Uniunea Sovietica) - Prezent Rusia
      18
    • 2.NATO - Prezent America
      22


Recommended Posts

am deschis poll-u asta pt ca deja m-am scarbit de nesimtirile pe care le fac americanii in toate razboaiele astea pe care le duc in prezent... si chiar alea pe care le-au dus in razboiu rece.... am vazut de curand pe procinema un documentar cu razboiu din irak si bineinteles ce le faceau americanii irakienilor... si sincer sa fiu imi venea sa sparg televizoru cand am vazut (oricum io nu ii sufar pe americani din cauza ca sunt un popor de retarzi -majoritatea- nu chiar toti- )

si in al doilea rand mereu cand vad documentarele alea cu americanii pe discovery cu tehnologia lor, ca ei sunt cei mai buni iar ma scarbesc.... io unu am vazut niste documentare cu tehnologia militara ruseasca si afirmau aia ca e cea mai buna - am vazut pe discovery si National geographic... si inca ceva: daca ar fi sa se declanseze un razboi intre Rusia si America as paria pe rusi

Armele principale :

1.AK47 - the best (and AK105)

2.T 90 TANK

3.SUKHOI 37 GOLDEN EAGLE (JET FIGHTER)

4.AKULA CLASS SUBMARINE (NUCLEAR SUB)

5.NUCLEAR ICBM (INTER-CONTINENTAL-BALLISTIC-MISSILE - SS18 (o singura racheta are puterea a 100 de CHERNOBILURI.... si ei detin 2700.... deci in total 270.000 de CHERNOBILURI - e ce mai temuta racheta nucleara)

6.NUMARU POPULATIEI

7.NUSH.... FAPTUL CA SUNT FOARTE AGRESIVI IN RAZBOI

8.CATIVA ALIATI IMPORTANTI: CHINA.... COREEA DE NORD.... poate chiar si CUBA s-ar mai baga... da nu prea au aia armata wink.gif

daca mai gasesc va anunt

NATO VS WARSAW PACT

WARSAW PACT NO.1

Link to comment
Share on other sites

daca esti mai atent ai fi vazut ca am scris PREZENT RUSIA si PREZENT AMERICA

si daca tot te dai atat de expert, WARSAW PACT A FOST FONDAT DE RUSIA PT CA RUSIA ERA CENTRUL PUTERII IN EUROPA DE EST.....deci iti repet - am scris PREZENT RUSIA (care e reprezentantul fostei URSS....). NATO A FOST FONDAT DE AMERICA SI ANGLIA.... dar oricum nu mai are rost sa pun si ANGLIA pt ca e o tarisoara destul de mica si nu poti sa compari armata ANGLIEI cu cea a AMERICII (daca nu stiai AMERICA e reprezentantul principal al NATO).... nu conteaza faptul ca NATO mai e si astazi in picioare si ca tot mai multe tari adera la NATO.... ca nu o sa fie ROMANIA in veci reprezentantul principal al NATO.... deci d-aia am pus PREZENT AMERICA ok? Practic in lume mai exista doua mari super-puteri la ora actuala : Rusia si America..... iar China, Franta si Anglia sunt doar puteri.... in special China e o putere din cauza populatiei.... insa Franta si Anglia sunt situate sub rangul de puteri...sunt considerate puteri doar din cauza ca sunt aliate principale ale Americii.... in concluzie: Care e mai tare :

1.Rusia (reprezentantul fostei URSS)

2.America (reprezentantul NATO)

apropo am pus reprezentantul in loc de reprezentanta pentru ca ma gandeam la STAT reprezentant... si nu tara reprezentanta

Link to comment
Share on other sites

WWW.ENEMYFORCES.COM documentati-va nitel icon_thumright.gif iete arme ce au rusii.... mai sunt si cateva tancuri, avioane straine s.a. ratacite pe acolo... da in mare parte e site cu arme rusesti/sovietice qleft3.gif....(rusesti sau sovietice tot cam aia e.... ca majoritatea proiectelor isi aveau startul la Kremlin so...)

Link to comment
Share on other sites

foarte interesant... dar degeaba te enervezi ca la fel o sa fie si in continuare in irak smile.gif

rusii nu sunt cu nimic mai civilizati ca americanii

tancul abrams m1a1 sunt de parere ca e mai bun decat oricare T

poate ca se strica mai usor din cauza ca are mai multa tehnologie (prin urmare "more shit than can go wrong") dar e mai bun

de fapt, cel mai bun tanc din lume cred ca e leopard 2, facut de germani

smile.gif

tehnologia germana rulz i say

rachete nucleare - ce conteaza cate au? oricum si jumate din cat are sua sau rusia sunt destule sa distruga viata de pe pamant smile.gif

ca submarine nucleare (fie atac sau balistice) cred ca sua sunt superioare aproape la toate capitolele

ei isi permit sa investeasca miliarde in cercetare-dezvoltare, pe cand rusia cam o duce prost cu economia...

kalasnikovu e chiar cea mai buna arma (tre sa recunosc )

desi si m16 are niste puncte bune - precizie mai mare dar nu are aceeasi forta si fiabilitate

avioane de lupta, pai tot sua zic ca sunt mai buni - fa18 super hornet(+ink ceva litera) sau cum dreq ii zice e bun de tot, mai scot imediat jsf-ul

f22-ul tare bun mai e si ala, dar parca au anulat proiectul, prea scump la 80-90 milioane bucata smile.gif

degeaba compari tehnologia ruseasca cu cea americana - ca nu-s pe aceeasi "unda"

americanii sunt cu tot felu de gageturi, complicatii, tehnologie, crap like that

rusii brutal si simplu (si) la subiect smile.gif

deci... americanii de le merge bine le merge binneeeeee, iar rusii... le merge oricum

e vorba si de eficienta

lal a la la la

destul

smile.gif

Link to comment
Share on other sites

am deschis poll-u asta pt ca deja m-am scarbit de nesimtirile pe care le fac americanii in toate razboaiele astea pe care le duc in prezent... si chiar alea pe care le-au dus in razboiu rece.... am vazut de curand pe procinema un documentar cu razboiu din irak si bineinteles ce le faceau americanii irakienilor... si sincer sa fiu imi venea sa sparg televizoru cand am vazut (oricum io nu ii sufar pe americani din cauza ca sunt un popor de retarzi -majoritatea- nu chiar toti- )

si in al doilea rand mereu cand vad documentarele alea cu americanii pe discovery cu tehnologia lor, ca ei sunt cei mai buni iar ma scarbesc.... io unu am vazut niste documentare cu tehnologia militara ruseasca si afirmau aia ca e cea mai buna - am vazut pe discovery si National geographic... si inca ceva: daca ar fi sa se declanseze un razboi intre Rusia si America as paria pe rusi

Armele principale :

1.AK47 - the best (and AK105)

2.T 90 TANK

3.SUKHOI 37 GOLDEN EAGLE (JET FIGHTER)

4.AKULA CLASS SUBMARINE (NUCLEAR SUB)

5.NUCLEAR ICBM (INTER-CONTINENTAL-BALLISTIC-MISSILE - SS18 (o singura racheta are puterea a 100 de CHERNOBILURI.... si ei detin 2700.... deci in total 270.000 de CHERNOBILURI - e ce mai temuta racheta nucleara)

6.NUMARU POPULATIEI

7.NUSH.... FAPTUL CA SUNT FOARTE AGRESIVI IN RAZBOI

8.CATIVA ALIATI IMPORTANTI: CHINA.... COREEA DE NORD.... poate chiar si CUBA s-ar mai baga... da nu prea au aia armata wink.gif

daca mai gasesc va anunt

NATO VS WARSAW PACT

WARSAW PACT NO.1

tu am impresia ca vrei sa furi premiul de spammer no.1 :|

@ on-topic cum sa poti spune ca admiri rusia? BangHead.gif nu iti ajung urmarile comunismului din romania?

Link to comment
Share on other sites

tu am impresia ca vrei sa furi premiul de spammer no.1 :|

@ on-topic cum sa poti spune ca admiri rusia? BangHead.gif nu iti ajung urmarile comunismului din romania?

io aici vorbesc despre super-puteri... no comunism.... evil5.gif

Link to comment
Share on other sites

noobule.... te rog sa observi ca topicu asta e deschis inainte de ala cu steaua...jet

pana la urma tu esti n00bul ca nu stii sa folosesti edit 24.gif

si la ce titlu ai pus ma asteptam la intrebari de genul vrei sa zbori? sa scuipi flacari? sa fii telekinetic? deci laugh.gif la adresa ta lex laugh.gif

edit: dar ce se intampla laugh.gif ai dat edit

Link to comment
Share on other sites

foarte interesant... dar degeaba te enervezi ca la fel o sa fie si in continuare in irak smile.gif

rusii nu sunt cu nimic mai civilizati ca americanii

tancul abrams m1a1 sunt de parere ca e mai bun decat oricare T

poate ca se strica mai usor din cauza ca are mai multa tehnologie (prin urmare "more shit than can go wrong") dar e mai bun

de fapt, cel mai bun tanc din lume cred ca e leopard 2, facut de germani

smile.gif

tehnologia germana rulz i say

rachete nucleare - ce conteaza cate au? oricum si jumate din cat are sua sau rusia sunt destule sa distruga viata de pe pamant smile.gif

ca submarine nucleare (fie atac sau balistice) cred ca sua sunt superioare aproape la toate capitolele

ei isi permit sa investeasca miliarde in cercetare-dezvoltare, pe cand rusia cam o duce prost cu economia...

kalasnikovu e chiar cea mai buna arma (tre sa recunosc )

desi si m16 are niste puncte bune - precizie mai mare dar nu are aceeasi forta si fiabilitate

avioane de lupta, pai tot sua zic ca sunt mai buni - fa18 super hornet(+ink ceva litera) sau cum dreq ii zice e bun de tot, mai scot imediat jsf-ul

f22-ul tare bun mai e si ala, dar parca au anulat proiectul, prea scump la 80-90 milioane bucata smile.gif

degeaba compari tehnologia ruseasca cu cea americana - ca nu-s pe aceeasi "unda"

americanii sunt cu tot felu de gageturi, complicatii, tehnologie, crap like that

rusii brutal si simplu (si) la subiect smile.gif

deci... americanii de le merge bine le merge binneeeeee, iar rusii... le merge oricum

e vorba si de eficienta

lal a la la la

destul

smile.gif

Kilroy... just read icon_thumright.gif

la o masinarie de lupta/arma nu conteaza calitatea... conteaza cum se comporta in lupta:

m1a1 abrams vs T90

M1A1 Abrams - 1.Entered in service - 1986

2.Tun - 120 mm

3.Nr.proiectile - 40

4.Greutate - 67.5 tone

5.engine power - 1500 HP

6.Max speed - 66.7 km/h

7.Autonomie - 465

T90 - 1.Entered in service - 1990 (deci e mai avansat)

2.Tun - 125-mm smoothbore gun 2A46M

3.Nr. proiectile - 43

4.Greutate - 46.5 tone

5.engine power - 840 de HP

6.Max speed - 70 km/h

7.Autonomie - 550 - 650 km

OVERALL T90 > M1A1 Abrams.... si io cred ca leopard 2 e cel mai bun (am vazut pe discovery tongue.gif )

Sa lasam ICBM-urile la o parte vorba ta

Submarinele

Nuclear : My Webpage

Attack : My Webpage

datele spun totul si inca ceva.... pe timpul razboiului rece rusii erau cei mai temuti... si astazi e la fel....

AK47 si M16

Intr-adevar AK e cel mai tare, si chiar daca M16 are precizie mai buna.... sa iti vand un pont... M16 se blocheaza daca ia nisip in timp ce AK-u merge ca uns.... M16 nu trage sub apa... in timp ce AK da...... si nu in ultimu rand lupta corp la corp: daca incerci sa te lupti cu un M16 se sparge patu pt ca e din fibra de carbon in timp ce la AK e din lemn so...(e serioasa faza am vazut un documentar) si de altfel puterea si glontu... nu mai are rost sa mai scriu... AK47 > M16

Avioanele JET fighterele

tu zici ca F22 Raptor e cel mai bun al americanilor (intr-adevar)

dar am vazut pe discovery avionul de vanatoare suprem : Sukhoi 37

de ce.... iti zic imediat : ele sunt cam la fel dar faptul ca, cu Sukhoiul poti sa faci acrobatii in timpu luptei iti ofera super avantaj.... e cel mai manevrabil avion de vanatoare din lume : Lookie here : My Webpage - Su-37

My Webpage - F22 Raptor Su-37 > F22 Raptor

deci din cate vezi opinia publica e influentata de faptul ca majoritatea emisiunilor tv(ma refer la documentare) sunt in special cu armele americane... si nu se zice nimic de cele rusesti

si inca ceva... opinia publica mai e influentata si de faptul ca in toate filmele americanii castiga mereu...or fi ei tari... dar nici chiar asa

SO OVERALL RUSIA > AMERICA

Link to comment
Share on other sites

pana la urma tu esti n00bul ca nu stii sa folosesti edit 24.gif

si la ce titlu ai pus ma asteptam la intrebari de genul vrei sa zbori? sa scuipi flacari? sa fii telekinetic? deci laugh.gif la adresa ta lex laugh.gif

edit: dar ce se intampla laugh.gif ai dat edit

mah Qui-Gon Jinn... asta nu e topic cu starwars tongue.gif ca sa scriu sa fii telekinektic si alte alea.... ca daca era scriam LUKE VS DARTH WADER... si dadeam la vot... si apropo de faza cu editu... nu ai cum sa dai 2 quote in acelasi mesaj blink.gif

Link to comment
Share on other sites

mah care e problema ta pana la urma...? wink.gif si ce ai tu cu poza mea frate? cred ca dupa tine daca ar fi... cred ca daca as scrie 99 de mesaje intr-un topic ar trebui sa le bag pe toate in acelasi (adica sa folosesc Edit la toate) sef.gif

UITE EDITU : CE NUME AI FI VRUT SA PUN... SCUFITA ROSIE VS LUPUL CEL RAU??? eusa_doh.gif

Link to comment
Share on other sites

edit power tongue.gif

si apropo de faza cu editu... nu ai cum sa dai 2 quote in acelasi mesaj blink.gif

edit

edit

edit

si pot continua...

UITE EDITU : CE NUME AI FI VRUT SA PUN... SCUFITA ROSIE VS LUPUL CEL RAU??? eusa_doh.gif

iti ziceam sa nu mai faci dublu post!!! nu sa imi zici mie povesti!

EDIT:

edit

gata...am incheiat aici...distractie placuta

Link to comment
Share on other sites

man.... sunt noob cand vine vorba de site (a little  biggrin.gif ) acum am vazut butonu de quote la replying e pe langa http:// IMG si @... sorry  00000044.gif

numai bine happy.gif

please nu mai fa dublu post...

vezi p cine faci noob wink.gif
ei da...si ce o sa ii faci ? o sa ii dai lightning? smile.gif)
Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...