Jump to content
BooM-retired

Carti elecronice

Recommended Posts

De cateva ore caut deja pe net carti in format electronic sau lucrari, esee, anything despre electrotehnica. Am de facut o lucrare de atestat, si pe langa informatiile din cartile pe care deja le am as vrea si ceva de pe internet (sa diversific).

In mare, este vorba despre:

Alimentarea cu energie electrica a consumatorilor:

1. Introducere

2. Scheme de conexiuni ale statiilor electrice

3. Scheme pt sisteme de alimentare cu energie electrica a consumatorilor industriali (statii uzinale)

4. Distributia energiei la consumatori casnici

5. Tablouri electrice de joasa tensiune

6. Masuri pt protectia muncii si paza contra incendiilor

Iar ca bibliografie:

1. Mira N, Negus C – “Instalatii si echipamente electrice. Manual pt licee” Bucuresti, Editura Didactica si pedagogica, 1996

2. Aurel Popa, Gheorghe Cosmin – “Aparate Electrice. Manual pt licee”, Editura Didactica si pedagogica, 1978

3. E. Pietrareanu, - “Agenda electricianului”, Bucuresti, Editura tehnica, 1968

4. Iordanescu L, Iacobescu Gh – “Alimentarea cu energie electrica a intreprinderilor”, Bucuresti, Editura Didactica si pedagogica, 1979

Daca stie cineva link-uri catre careva dintre aceste carti, sau documente ce ar putea contine informatii ce m-ar putea ajuta (chiar si desene) mi-ar fi de un real ajutor.

Multumesc anticipat !

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei te ajut eu cu 2 carti. Nu stiu exact in ce consta.

1. The art of electroinics - Horowitz & Hill

2. The electronical engineering handbook

S-ar putea sa mai fie si altele. Daca am timp ma uit. Cat despre cele de la bibliografia ta ma indoiesc sa le gasesti pe undeva in format electronic.

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei te ajut eu cu 2 carti. Nu stiu exact in ce consta.

1. The art of electroinics - Horowitz & Hill

2. The electronical engineering handbook

S-ar putea sa mai fie si altele. Daca am timp ma uit. Cat despre cele de la bibliografia ta ma indoiesc sa le gasesti pe undeva in format electronic.

Alea le-am avut mai demult, plus inca cateva zeci eusa_whistle.gif Am gasit aproape orice in afara de ceea ce imi trebuie mie sad.gif

Nici nu mai are rost sa caut, daca nu am gasit pana acum nu cred ca voi mai gasi in continuare. Anyway, 10x for help.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...