Jump to content
nwradu

In ce tara din Europa ati vrea sa ajungeti?

Care este tara din Europa unde va doriti sa ajungeti?  

404 members have voted

  1. 1. Care este tara din Europa unde va doriti sa ajungeti?

    • Spania
      52
    • Italia
      34
    • Franta
      45
    • Marea Britanie
      104
    • Germania
      52
    • Austria
      17
    • Grecia
      21
    • Rusia
      10
    • Cehia
      7
    • Alta (care?)
      63


Recommended Posts

Guest Bogdan

acum, sincer... as vrea sa merg pentru o saptamana de distractie maxima prin pietele cu accent medieval din praga... la vara mi-as petrece o vacanta de vis pe o insula tropicala... la iarna as merge o luna la schi prin alpii elvetieni... as vrea sa fiu ceruta in casatorie pe o bancuta anume undeva pe langa prefectura din viena... si mai tarziu as vrea sa locuiesc pe rue de rivoli in paris, si sa-mi beau cafeluta de dimineata uitandu-ma la turistii aflati intr-o fuga continua pt a vizita luvrul, arcul de triumf, turnul eiffel si cartierul la defense intr-o singura zi... si sa am tot timpul din lume. eh, dreams smile.gif

Misto visele...dar cine stie ... poate intr-o zi vor deveni realitate.daca nu toate macar unele...

eu am sa ajung prin marea britanie peste vreo cativa ani...sa mai cresc si eu putin...inca ... vreo...4-5..centimetri tongue.gif . Dar nici restul nu suna rau. Cred ca oriunde as ajunge, daca vor fi prietenii langa mine ar fi ok. icon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites

De cand am vazut primul manual de engleze ma fascineaza Marea Britanie. Chiar as vrea sa merg acolo, ceva ma atrage in acea directie... (probabil istoria, arhitectura, filmele, nush...)

Iar pe locul 2 - Franta (Tour de France, Paris, Lion...)

In rest... Grecia pt istorie, poate Rusia (mai mult Siberia, cu toate ca acea parte e deja in Asia)

Link to comment
Share on other sites

Am votat alta : Olanda

Red Light District ! wub.gif

Am fost in Ungaria, Austria, Germania, Franta, Italia ... toate frumoase ! icon_thumright.gif

la Olanda m-am gandit si yo, the clubs, the music, the people, da vezi ca au astia ceva lege noua ... daca vrei sa te muti acolo trebe sa mergi la ambasada olandeza sa dai un test .. care cuprinde vizionarea unor filme cu poponari si ceva test de recunoastere a drogurilor s.a.

o alternativa buna ar fi Spania>Ibiza cool.gif

Link to comment
Share on other sites

Dar ce aveti ma cu romania ca e o tara frumoasa :| Ia dute si viziteaza o pestera , plimbate sa vezi ca tara e frumoasa , si muntii nostri sunt unici parerea mea :| cat timp in alte tari sunt : Cutremure , tornade , furtuni , vulcane , boli ... etc la noi nu e asa rau :|

Daca ar fi sa vizitez un loc :| hm... Marea Britanie cred !

Link to comment
Share on other sites

Nu am fost niciodata "afara". In schimb am fost cam in toate zonele turistice de la noi. Avem o tara superba, cu oameni ospitalieri...

As vrea sa vizitez Spania, Grecia, Italia, cam tot ce mitic / mistic. As vrea sa merg la Betleem...

Link to comment
Share on other sites

la Olanda m-am gandit si yo, the clubs, the music, the people, da vezi ca au astia ceva lege noua ... daca vrei sa te muti acolo trebe sa mergi la ambasada olandeza sa dai un test .. care cuprinde vizionarea unor filme cu poponari si ceva test de recunoastere a drogurilor s.a.

o alternativa buna ar fi Spania>Ibiza cool.gif

Pai nu neaparat sa ma stabilesc acolo, macar asa ... 2-3 saptamani in vizita ! biggrin.gifbananadance2.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...