Jump to content
Guest undead_dragon_spirit

GameDev

Recommended Posts

Guest undead_dragon_spirit

Cei interesatzi de creatu' jocurilor ii rog sa-mi trimita e-mail pe undead_dragon_spirit@yahoo.com. Cerintze pt inceput : sa nu depasheasca limita de varsta de 16, max. 17 ani shi sa fie din Brasov.

WARNING : Am doar 14 ani.

WARNING II : Sa trimiteti e-mail, nu ma adaugatzi la messenger.

E-mailul sa contzina varsta, genul de joc favorit shi sa spunetzi in ce va pricepetzi (modelare 3D, grafica 2D, programare etc.).

Link to comment
Share on other sites

Guest undead_dragon_spirit

Si eu tot pt level vreau sa fac. Asha ca gen de joc nu prea stiu, depinde si de cei cu care lucrez; cel mai fain ar ieshi un mmorpg, ca world of warcraft. Da' n-am probleme cu alte genuri. Esti interesat de asta?

Link to comment
Share on other sites

Guest undead_dragon_spirit

Pai, cate putzin (foarte putzin) din fiecare. Asha, klumea klumea sunt cu grafica 2d. Mai ales in photoshop. Probabil k nu e de ajuns da' tocmai de-aia caut altii. Nimeni nu poate sa faca un joc de unu singur.

Link to comment
Share on other sites

Si eu tot pt level vreau sa fac. Asha ca gen de joc nu prea stiu, depinde si de cei cu care lucrez; cel mai fain ar ieshi un mmorpg, ca world of warcraft. Da' n-am probleme cu alte genuri. Esti interesat de asta?

La World of Warcraft au lucrat zeci de programatori, toti cu `carte`, nu pustani de 16 ani :| si sa spui ca vrei sa faci un joc pentru ca stii photoshop, un program cu mii de tutoriale pe net :|

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

undead din cauza unora ca tine mai precis nu fac jocuri nu ca el ... astia au lucrat la WoW o echipa intreaga care aveau iq peste 100 nu ca tine sub 75. Alti abea fac jocuri in flash o luna intreaga si tu vrei sa faci MMO

OMG rofl1.gifrofl1.gif

Link to comment
Share on other sites

ma sincer eu spun ca este de admirat faptul ca omul asta vrea sa faca ceva in colaborare cu alti jucatori, e de admirat faptul ca e constient ca are 14 ani, eu ii doresc spor la treaba cu ce vrea sa faca si succes poate o sa gaseasca pe cineva care sa il ajute.

ps. sunt de parere ca un joc de succes nu trebuie sa fie foarte complicat si cu o grafica de ultima ora sunt alte lucruri care conteaza mai mult tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

@Burne

Stii cati bani treb. sa bagi intr-un joc sa iasa destul de bun ? iti spun eu : MULTI

Link to comment
Share on other sites

La World of Warcraft au lucrat zeci de programatori, toti cu `carte`, nu pustani de 16 ani :| si sa spui ca vrei sa faci un joc pentru ca stii photoshop, un program cu mii de tutoriale pe net :|

ma nu fi rau !! biggrin.gif

lasa omu sa si faca joc daca poate ...

sunt curios ce mmorpg poate scoate romanii laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest undead_dragon_spirit

Sunt mai multzi asha ca mine care vor sa se apuce de jocuri da' renuntza pt ca sunt descurajatzi de unii ca voi.

insa cred k vei renunta la idee

undead din cauza unora ca tine mai precis nu fac jocuri nu ca el

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Adica vroiam sa ma refer ca nici nu ai trecut de scoala si tu deja visezi la un joc ca WoW, iar pt. un joc calumea iti treb. echipa de vre-o 10 oameni (sa zicem asa) bani multi aprox 10.000$ si aia 10 oameni sa aiba carte multa ...

Link to comment
Share on other sites

de ce va agitati ... pt concursul level nu conteaza motorul grafic ... genul de joc ... ci doar simpla idee ... oamenii vor ceva nou .. o idee mareatza .. este prea bine cunoscut faptul ca oamenii au imaginatie ... bduh.gif poate baiatul are idei si cauta oameni sa`l ajute ..

spor la treaba tata ... ai vointa ... nu stiu cat ajutor poti primi de la linkmaniaci .. cat pt gamedev ... cu atat mai greu ... mai multi game testeri decat developeri tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest undead_dragon_spirit

Pai Blaidy, n-am zis ca vreau un joc care sa se ridice la nivelul lui wow, am si zis ca stiu ca nu se poate un mmorpg deci vreau un rpg, ceva in stilu' diablo, divine divinity, da' prin asta nu zic ca vreau sa fie la fel de bune ca ele.

Link to comment
Share on other sites

eu iti recomand sa te axezi pe ceva simplu si sa fie fun + fun + fun + originalitate te cred ca iti rpg sau mmo dar cum fiecare inceput e greu e mai bine sa incepi si tu cu el poate in timp evoluezi si o sa te ia astia de la "Blizard" pt WoW2. cool2.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...