Jump to content
nwradu

Forumul de sondaje

Recommended Posts

In acest forum userii nu pot deschide threaduri noi!

Acest forum este destinat exclusiv sondajelor (polls, cum le zice forumul). Intrebari vor fi multe si diverse, dar toate threadurile vor fi deschise de moderatori. Am decis acest lucru pt a fi siguri ca un poll este bine structurat, organizat, contine variante de raspuns suficiente si un limbaj adecvat.

Userii au posibilitatea de a propune polluri, urmand ca moderatorii sa le deschida in scurt timp. Puteti propune un singur poll pe saptamana - asta deoarece trebuie sa dam o sansa tuturor sa citeasca threaduri deja existente si sa nu ne aglomeram prea tare. Pentru aceasta postati in threadul http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=90470, specificand intrebarea si variante de raspuns, iar un moderator va face pollul cata vreme acesta respecta regulile forumului Linkmania. Exemplu de post prin care cereti un poll:

La ce retea de telefonie mobila sunteti abonati?

- Connex-Vodafone

- Orange

- Zapp

- Cosmote

Un moderator va face acest poll in locul vostru, iar voi veti putea vota si posta in acel thread, daca doriti sa mentionati alegerea si sa o si explicati/comentati. Tot acel moderator va adauga si optiuni care poate v-au scapat, de genul "nu am telefon mobil" pt exemplul de mai sus.

Momentan las threadul deschis, s-ar putea ca la un moment dat sa sterg toate eventualele raspunsuri din el si sa-l inchid.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdan

Daca vor fi doar sondaje...le muti si pe cele existente deja aici ? din toate forumurile ? sport ? filme & tv ? etc...

nu stiu daca sunt in masura sa-mi dau cu parerea..de fapt pot sa o fac dar nu stiu daca conteaza. CRED ca ar trebui sa faci un astfel de thread..SONDAJE....la fiecare sectiune a forumului...asa mi se pare normal...iar aici sa fie cele care nu au legatura cu celelalte...threaduri.

Link to comment
Share on other sites

Daca vor fi doar sondaje...le muti si pe cele existente deja aici ? din toate forumurile ? sport ? filme & tv ? etc...

nu stiu daca sunt in masura sa-mi dau cu parerea..de fapt pot sa o fac dar nu stiu daca conteaza. CRED ca ar trebui sa faci un astfel de thread..SONDAJE....la fiecare sectiune a forumului...asa mi se pare normal...iar aici sa fie cele care nu au legatura cu celelalte...threaduri.

Nu le mut. Am mai facut un thread pinned in care am explicat acest lucru. Vreau ca pollurile despre sport sa ramana in Sport, si sa se faca acolo alte eventuale polluri pe acele subiecte. Similar pt Filme, sau Software sau orice altceva pt care exista forum special. Am decis acest lucru pt ca un iubitor de sport sa gaseasca toate discutiile (si chestionarele) despre sport in forumul destinat acestuia, etc. Acest forum este pt sondaje "diverse" care nu-si gasesc locul in alte subforumuri. De asemenea nu voi muta alte sondaje deja existente prin Diverse in acest nou forum. Daca userii vor, le pot propune din nou aici ca sa vedem daca s-a mai schimbat cu ceva opinia lumii despre acel subiect.

Subforum de Sondaje in subforumul de Sport (sau Filme sau altele) nu se fac, nu sunt chiar atat de multe polluri incat sa-si merite cate un subforum in fiecare forum existent.

Link to comment
Share on other sites

Ar fi frumos sa se posteze mai rar pe aici(ma refer posturi la un thread), sau chiar deloc

Si mai frumos ar fi sa nu se contorizeze posturile, ca multi spun doar ce au votat, fara sa-si argumenteze votul...

Link to comment
Share on other sites

Am decis ca daca cineva propune un sondaj despre Sport aici, sa-l fac aici. Persoana respectiva il poate deschide direct in Sport, chiar ea, daca doreste. Dar daca il cere aici desi ar fi un loc mai bun, eu o sa-l fac aici.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca aici ar trebui facute poll-uri doar despre lucruri care nu pot fi discutate pe alte sectiuni existente de exemplu cum ziceai si u pe cea care are legatura cu SPORT care ar trebui facut la categoria respectiva

Link to comment
Share on other sites

Da, mici modificari la care ma gandeam: o sa las aici niste polluri mai generale (ce sport preferati?) dar cele care sunt mai de detaliu (ce campionat intern preferati?) sa fie in Sport. Moderatorii de la alte sectiuni pot cere mutarea unui poll la ei, daca asa considera ca ar fi mai bine pus.

Ma gandeam sa bag si o regula prin care cineva sa poata propune un poll odata pe saptamana. Adica la 30 de useri care propun polluri tot ar iesi 30 pe saptamana, suficiente. In felul asta cineva care vine nou are timp sa si raspunde prin ele. Daca facem cate 10 pe zi ne aglomeram prea mult. Ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

Ce model de fata ai alege?

- Urata dar desteapta

- Urata dar cu sani si fund calumea

- Urata dar proasta

- Urata dar cu bani

- Frumoasa dar silifida

- Frumoasa dar grasa

Nu am pus "Frumoasa dar buna" ca era clara.

Link to comment
Share on other sites

precum ne asteptam. posting spree curge de rupe, fac pariu sa multi posteaza ce au votat doar pentru a le creste numarul de posturi.

ar fi bine sa nu se contorizeze aceasta sectiune

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...