Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

:blink: tu nu ai inteles server de wow piratat :D ... credeai k joc eu pe serverele oficiale :huh: :whistle: :)))

pai din ''pacate'' noi jucam pe oficale.get lost punk cand am facut topicul asta am scirs clar TOPIC OFICIAL pentru a evita discutiile de genu asta care apareau in alte topicuri da vad ca atunci cand apar oameni ca tine trebuie sa apara si d-astea.

Link to comment

Am gandit sa nu deschid inca un topic si sa creez un reply aici.........in cateva zile m-am decis sa termin cu viata sociala :P si sa ma apuc de W.o.W serios.....asta insemnand sa-l cumpar din magazin.....l-am gasit la 1.400.000......intrebarile mele sun urmatoarele : pe carcasa scrie 60 zile free.....din asta sa inteleg ca plata o fac doar dupa acele 60 de zile?...asa......cum platesc? in lei sau numai in euro? card extern? acela cand il fac ce taxa se plateste?.....Va multumesc.

Link to comment

pai jocu e 1.200 la gameshop.si in legatura cu zilele free sunt 30 nu 60.si chestia cu viata sociala mai da-l naiba de joc inceraca sa le imparti pe amandoua e o prostie sa renunti la viata sociala pentru WoW.

Fa ca mine: cand te joci ia 2-3 prieteni la tine si in timp ce joci ei iti spun ce mai e pe afar si daca e nevoie sa mai iesi sa nu pierzi ceva important.eu asa fac :D

Link to comment

am trecut acum cateva zile pe la diverta si am vazut wow cu 120 lei, 60 zile gratis, l-am si intrebat pe ala daca 60 iti da si nu 30, mi-a confirmat. cred ca numai prin credit card se plateste, primele 2 luni le ai gratuite cu jocul, apoi e 15$ pe luna parca. momentan nu am bani sa ma bag, dar cred cum o sa muncesc putin si scot un ban ma bag si eu pe oficiale, sper macar sa mai fie cineva de pe LM pe sv pe care am de gand sa ma bag, ca nu imi place sa ma plimb numai printre straini

Link to comment

m gandit sa nu deschid inca un topic si sa creez un reply aici.........in cateva zile m-am decis sa termin cu viata sociala tongue.gif si sa ma apuc de W.o.W serios.....asta insemnand sa-l cumpar din magazin.....l-am gasit la 1.400.000......intrebarile mele sun urmatoarele : pe carcasa scrie 60 zile free.....din asta sa inteleg ca plata o fac doar dupa acele 60 de zile?...asa......cum platesc? in lei sau numai in euro? card extern? acela cand il fac ce taxa se plateste?.....Va multumesc.

Platesti ori cu cardul ori cumperi un prepaid card care costa cam 1 milion si te joci 2 luni cu ea.

Faza cu viata sociala e o aberatie.

Link to comment

am trecut acum cateva zile pe la diverta si am vazut wow cu 120 lei, 60 zile gratis, l-am si intrebat pe ala daca 60 iti da si nu 30, mi-a confirmat. cred ca numai prin credit card se plateste, primele 2 luni le ai gratuite cu jocul, apoi e 15$ pe luna parca. momentan nu am bani sa ma bag, dar cred cum o sa muncesc putin si scot un ban ma bag si eu pe oficiale, sper macar sa mai fie cineva de pe LM pe sv pe care am de gand sa ma bag, ca nu imi place sa ma plimb numai printre straini

Jocul cand il cumparati primiti 1 luna , nu 2, gratuit. Dar si asa ca sa iti poti activa contul iti trb sa ai un numar de credit card fie el si gol ca sa il introduci pe pagina la blizzard ! dupa ce iti expira luna gratuita costa 13e / luna prin credit card visa/mastercard , sau 1.200.000 prepaid game card de 60 de zile. spera ca e clar cum a zis si nonamed mai exista posturi legate de intrebarile astea :banghead:

Link to comment

Jocul cand il cumparati primiti 1 luna , nu 2, gratuit. Dar si asa ca sa iti poti activa contul iti trb sa ai un numar de credit card fie el si gol ca sa il introduci pe pagina la blizzard ! dupa ce iti expira luna gratuita costa 13e / luna prin credit card visa/mastercard , sau 1.200.000 prepaid game card de 60 de zile. spera ca e clar cum a zis si nonamed mai exista posturi legate de intrebarile astea :banghead:

tu tre sa te calmezi bre, acum 4 zile or so am fost la diverta, de unde stii ca de cand au bagat burning crusade nu au pus 60 zile gratis? eu unul cred ca am dreptate, si nu e topicul tau sau al lui nonamed numai pentru ca deja jucati pe blizz. capischi?

Link to comment

tu tre sa te calmezi bre, acum 4 zile or so am fost la diverta, de unde stii ca de cand au bagat burning crusade nu au pus 60 zile gratis? eu unul cred ca am dreptate, si nu e topicul tau sau al lui nonamed numai pentru ca deja jucati pe blizz. capischi?

sunt foarte calm chiar :bananadance2: si cum sa bage burning crusade cand burning crusade e in stage alfa si ca sa obtii un cdkey de beta stage e f. greu

anyway chill

Link to comment

hey , eu sunt krya , sunt noua pe aici insa joc cu fratele meu world of warcraft de un an si ceva :) . Eu sunt Night Elf Female Druid , Level 67 cu numele de Krya . Poate o sa dau de voi ;;)

Inca ceva , eu nu joc pe servere pirat :) .

Link to comment

hey , eu sunt krya , sunt noua pe aici insa joc cu fratele meu world of warcraft de un an si ceva :) . Eu sunt Night Elf Female Druid , Level 67 cu numele de Krya . Poate o sa dau de voi ;;)

Inca ceva , eu nu joc pe servere pirat :) .

Inca ceva, tu nu joci World of Warcraft.

Link to comment

Ca de obicei cand apar schimbari apar si oameni care se plang cat de slaba a devenit o clasa sau alta. Macar asteptati sa fie finale modificarile, deocamdata e versiunea alfa, pana la release o sa mai fie destule schimbari. Eu chiar nu vad cum si-au batut joc de rogues, dimpotriva treeul de la subtlety care era cam inutil pana acum (ex ptr dagger rogues unde era nevoie de ambush) a devenit foarte viabil pentru PVP daca raman talentele asa. La warrior la fel au fost adaugate niste talente care sunt chiar super bune, acuma ca nu mai se poate folosi un build care era clasic sau ca nu mai va avea default win impotriva unor clase e alta problema, dar nici nu va pierde din start ca acum impotriva altor clase (magi de ex). La fiecare clasa au fost adaugate talente bune si talente semi inutile, asa a fost intotdeauna si intotdeauna dupa un class revamp au fost discutii si unele clase au devenit overpowered, acum sa incepi un char ptr fiecare modificare?

Link to comment

' date='Aug 30 2006, 09:20 AM' post='1363156']

Ca de obicei cand apar schimbari apar si oameni care se plang cat de slaba a devenit o clasa sau alta. Macar asteptati sa fie finale modificarile, deocamdata e versiunea alfa, pana la release o sa mai fie destule schimbari. Eu chiar nu vad cum si-au batut joc de rogues, dimpotriva treeul de la subtlety care era cam inutil pana acum (ex ptr dagger rogues unde era nevoie de ambush) a devenit foarte viabil pentru PVP daca raman talentele asa. La warrior la fel au fost adaugate niste talente care sunt chiar super bune, acuma ca nu mai se poate folosi un build care era clasic sau ca nu mai va avea default win impotriva unor clase e alta problema, dar nici nu va pierde din start ca acum impotriva altor clase (magi de ex). La fiecare clasa au fost adaugate talente bune si talente semi inutile, asa a fost intotdeauna si intotdeauna dupa un class revamp au fost discutii si unele clase au devenit overpowered, acum sa incepi un char ptr fiecare modificare?

Da speedy dar ma refer in mare nu ma refer la pve sincer nu ma intereseaza pve pve pot sa fac si cu dagger 0.1 damage :P

Dar in pvp dupa ce va au facut insginia of alliance sa nu mai faca dispell la charm acum la rogue ii da la level 70 cloack of mama lui care are effect 10 sec si la warlock ii da summon felguard si DOTS de mii de hp damage!

l-au facut mai imba decat era ! pana mea vom vedea anyway mi se pare ca blizzardul isi cam bate joc de rogues cum isi bate joc si de magi ii da frost spear wtf :)) :D:D:D :lol: si summon water element =)) hai ma ce draq o sa mergem in Deadwing citadel si dam summon la water elements care or sa fie morti dintr-un dot de-al bossului :D

Link to comment

@Japan - cloack of shadows va fi doar 4 secunde nu 10, dar e mai mult decat suficient, daca stai sa te gandesti 90% spell resist e imens, daca ar trebui sa se planga cineva ar fi casterii. Ce conteaza ce spell are, daca nu te poate atinge? Cauta world of roguecraft - episode 1, ca sa vezi cam ce poate face un rogue, daca stie sa isi joace clasa asa cum trebuie. Dar , asa cum zice si respectivul marea majoritate a celor care joaca rogue au ales ptr ca mai demult rogue era owerpowered, lucrurile s-au schimbat insa de mult. Cum ziceam insa nu are sens sa discutam acum de ce va fi, de la data cand au fost afisate prima data noile talente si pana acum deja au fost facute modificari, si mai mult ca sigur vor mai fi facute, se incearca sa se faca un balans intre clase.

@obidan - daca vrei sa joci jocul normal ca se merita sa il cumperi, pentru expansion o sa ai nevoie de jocul original oricum. Plus ca nu se stie o data certa cand va aparea, plus caar fi preferabil ca la data respectiva sa ai un caracter de lvl 60 ca sa nu ramai in urma, si ai ocazia sa inveti putin jocul, chiar daca o sa vrei sa joci o rasa noua. Plata este de 12.99 euro pe luna daca platesti cu card(daca platesti pe 6 luni ajungi la 10.99 euro pe luna de ex), sau poti plati prin game card care e aprox 110 RON si poti juca 2 luni.

Link to comment

' date='Aug 30 2006, 02:13 PM' post='1363747']

@Japan - cloack of shadows va fi doar 4 secunde nu 10, dar e mai mult decat suficient, daca stai sa te gandesti 90% spell resist e imens, daca ar trebui sa se planga cineva ar fi casterii. Ce conteaza ce spell are, daca nu te poate atinge? Cauta world of roguecraft - episode 1, ca sa vezi cam ce poate face un rogue, daca stie sa isi joace clasa asa cum trebuie.

Roguecraft sunt filme editate si exista dovezi peste tot poti sa-i intrebi chiar pe autori pe irc!

Daca te lupti cu un warrior naked cu daggere de kko iti da ala de sari in sus anyway thats not the point.

4 sec da? si ce faci in 4 sec ? abia ajungi la el si ca warlock mai nou daca iti pune seduce esti pa ca insignia nu mai face dispel la seduce !

faza este ca inloc sa iti dea nush un ambush rank 8321382 sau backstab eviscerate ranks 384283942 iti da o prostie de abilitate pt 4 sec !

incearca sa vezi intr-o imagine mai mare speedy in pvp nu te lupti mereu cu 1 singur player!

si in pve e useless cloak ca 4 sec sunt prostii pe cand ceea ce a dat celorlalti ii ajuta atat in pvp cat si pve foarte mult

mda pardon la inceput am comparat talent cu skill anyway la warlock warrior le-a dat niste talente care ii avantajeaza f f mult pvp si pve in schimba la rogue au adaugat 2 care ....deh, nu le poti compara cu ce a dat celorlalti.

cat despre skill noua ne-a 2 skilluri noi parca si 1 de subitl. care cele 2 de damage parca fac ceva de genu 1000 damage uitate la warrior la warlock sa vezi ce damageuri au la skilurile noi !!

Link to comment

Singurul lucru care mai e de zis e invata sa joci , invata-ti clasa.

Ai impresia ca indiferent de clasa ai puncte nelimitate sa pui in talente? Tot maxim in un singur tree o sa poti sa ai ultimul talent, iar asta inseamna ca nu o sa ai nimic din celelalte noi. 4 secunde inseamna fara seduce, fara poly fara frost nova fara mindblast sau fear. Si asta e singura problema care o are un rogue vs casteri, sa se apropie de ei din nou dupa opening daca nu l-au omorat din primul stun-lock. Normal ca unele faze din filmul respectiv sunt editate, dar la fel de normal e ca alt damage faci cu un echipament full epic. Ceea ce in schimb nu e editat e faptul ca tipul respectiv nu le dadea posibilitatea sa loveasca indiferent de cat de mult sau putin damage facea el, stia sa se foloseasca de abilitatile lui, si practic asta inseamna sa joci un rogue in pvp sa iti imobilizezi adversarul, daca vrei damage pur fa-ti warrior.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...