Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Guest Mihnea

Mai cred ca raman tot in dusk pt ca pica niste axe care costa 51s fiecare,si pica de la creaturi de lvl 28.Deci este si usor si simplu.Momentan am rezolvat cu farmingu.

Apropo...ce fac dupa ce ajung lvl 60? Ca stau si ma gandesc ce fac..astept Burning Crusade biggrin.gif

Dupa 60 faci raiduri sau PvP... Oh Yeah that's the pleasure of the game biggrin.gif

Link to comment

Pai abia de la level 60 devine interesant

Jocul nu mai merge jucat in solomode except PVP

+ daca tu vii cu un gear format din 4-5 itemuri albastre(rare) si inamicu vine cu toate mov (epic) pai iti da 3 bucati te-a pus in fund smile.gif

Faza e ca de la 60 ai access la mai tot ce inseamna instanta si revezi multe creaturi cunoscute din W3 cum ar fi balnazar / archimode etc

Si nu mai sunt creaturi de genu dai 10 bucati in ei si pica stai la unii bosi cate 10-15 min sa il dai jos

Link to comment

dap asa e abia de la lvl 60 incepi sa vezi roadele muncii tale si sa iti faci si tu charu mai marpha cu niste epice sau ceva.oricum daca vrei iteme epice trebuie sa ai si guild pentru asa ceva

nu-i chiar asa

de exemplu pe ravencrest exista Randomuri

Onixya / ragnaros si nefaria au fost dati jos de random raids

eu am condus un raid la ragnaros care a inceput din plictiseala in IF si impreuna cu un prieten am inceput sa dam LFM MC

am strans 40 si am dat jos pe ragnaros in mai putin de 2 ore niciun wipe tongue.gif

Anyway frate ce face blizzardul au marit maintence de la 6 - 11 la 16:00 acum e pe termen nelimitat

Ce ratati angry4.gif

Abia astept bataile din EPL eusa_pray.gifeusa_pray.gif

Link to comment

Ok, gata, am inteles, esti din Cambridge. Se pare ca genul acesta de oameni nu-i gasesti doar in Spania, ci si prin alte tari din vest sad.gif

scuze off-topicul dar sunt f curios sa vad la ce te-ai referit cand l-ai jignit.

si ca sa nu fiu numai off,chestia cu maintenance nelimitat sux big time

Link to comment

MC in mai putin de 2 ore, cu PUG, e trasa de par rau tare de tot. Intamplator, pe forumul asta sunt si oameni care cunosc jocul. Eu zic sa mai pui macar 1 ora , acolo.

hmmmmmmm

daca nu erau oameni care sa stie jocul nu o mai ziceam !

si ce ti se pare asa greu blink.gifblink.gifdontknow.gif

Link to comment

MC in 2 ore cu PUG nu faci , asta i se pare asa de greu, ca sa faci MC in 2 ore cu guild/PuG trebuie ca toti sa aiba un echipament de la T1 in sus, chestie care in un PUG nu se prea intalneste, plus ca daca au deja echipamentul respectiv nu prea mai au ce cauta in MC. Plus ca nu sunt toti pe ventrilo/TS, plus ca o sa iti mearga afk cand vor muschii lor ca nu ai ce sa le faci oricum si cate si mai cate.

De curiozitate pe ce server ai facut tu MC in 2 ore cu PUG? Si ai un link cu un caracter al tau?

Link to comment

Chiar voiam sa il "convoc" pe Speedy la discutia asta. In cat timp faceti MC-ul (daca il mai faceti) cap-coada? Cel mai bun timp al nostru a fost 2 ore si 20 de minute cred, asta in conditiile in care 90% din raid au full tier2 + tier 2.5, si toti stiu instanta pe de rost. ( De obicei seara de MC -cand mergem- e seara de poker biggrin.gif)Nu e un timp extraordinar de bun, daca nu ar fi loot-ul ne-ar lua cu 30 de minute mai putin. 75% din loot e DE-ed oricum, dar trebuie sa ma asigur de fiecare data ca nu e nimeni care sa vrea vreun item. Asta ia cam 3-4 minute pe boss, cel putin.

Si da, ar fi foarte interesant sa aflam pe ce server ai facut MC in mai putin de 2 ore cu PUG, si sa vedem si un profil. Apropo, Nefarian dat jos cu PUG mi se pare din nou exagerat...

Link to comment

de la 60 incepe adevarata distractie...

detalii 60 lvl

"Adevarata distractie" incepe de la lvl 1 atata timp cat joci jocul cum a fost facut sa fie jucat, facand quests, crescand skill lvls, BGs, etc. In toate MMORPG-urile vezi acelasi lucru, goana dupa lvls, WoW nu a fost gandit sa fie fun doar la lvl mare.

Link to comment

' date='Aug 25 2006, 08:45 AM' post='1351878']

MC in 2 ore cu PUG nu faci , asta i se pare asa de greu, ca sa faci MC in 2 ore cu guild/PuG trebuie ca toti sa aiba un echipament de la T1 in sus, chestie care in un PUG nu se prea intalneste, plus ca daca au deja echipamentul respectiv nu prea mai au ce cauta in MC. Plus ca nu sunt toti pe ventrilo/TS, plus ca o sa iti mearga afk cand vor muschii lor ca nu ai ce sa le faci oricum si cate si mai cate.

De curiozitate pe ce server ai facut tu MC in 2 ore cu PUG? Si ai un link cu un caracter al tau?

Din pacate chiar nu am pt ca nu mai tin minte numele de cont de la allakazam :P si serverul e RC-ul

si cat despre grup majoritatea eram epici si faceam din simpla plictiseala doar nu era sa ne ducem random in bwl sau aq? :banghead:

si pe rc aia care fac mc/bwl/ etc nu prea au faze de genu afk sau prostii si nu exista om fara vt/ts

oricum nu caut sa dovedesc sau sa zic nimic ! doar ca nu trebuie neaparat sa ai o guilda ca sa ai access la tier 1 cel putin pt tier 2 da intr-adevar iti trb guilda ca sincer n-am auzit de random sa ajunga mai departe de Vael

Link to comment

Ok.

a fost o enumeratie ca sa imi fac inteles punctul ! m-am referit la raid bosses care "ii dai jos doar cu guilda"

oricum daca tot vrei sa te convingi fa reroll cateva noob chars pe RC si dute in IF sau ORIG. si intreaba cati au facut mc/onixya si aq20 random .......

wow ca veni vb sunt curios daca o merge macar 1st boss in aq40 sa faci cu random ? ce credeti ?

Nu postez ca sa dovedesc nimic la nimeni si la fel de bine pot vb prostii si cum ai observat sunt posturi si sunt replyuri care ma fac sa par total termi . <3 speedy ! deci nu cer sa creada nimei sincer nu ma intereseaza si am deviat de la subiect ;)

ADD: are cineva piese din tier 3? eu nu mai am access la naxx pt ca ....fiind inactiv vreo 4 luni am fost kickat :) am vazut naxx cu niste prieteni dar nu am vazut tier 3 ! any1 ? ceva de mag? rogue warr ? anything

Link to comment

@Wagram : MC se face intre 2 ore si 4 ore depinde cati vin la raid cu alts, in general nu s-a mai facut un raid numai cu main char de o gramada de vreme. Ieri de ex nu am avut destui priests ptr Naxx si am facut MC, a durat cam 2 ore jumate dar au fost destul de multi cu main char iar la loot intreba o data daca cineva vrea ceva si daca nu zicea nimeni nimic erau DE.

@Japan : nu era vb ca nu se poate face MC/Ony/ZG/AQ20 in pug, se poate si e destul de lejer chiar ieri am facut AQ20 cu altul meu, era vb ca in 2 ore nu se face MC in PUG. Tier 3 am eu bracers, trebuie sa imi dau update la profil si o sa poti sa le vezi.

Link to comment

Anub & Razuvious down, Noth probabil va fi urmatorul. Oricum, ca instanta, in mod clar Naxx e mult mai reusita decat TAQ. Atmosfera, grafica, lupte mai interesante, etc. Cel putin la noi oamenii suntmai entuziasmati de a merge in Naxxramas la wipe , decat in TAQ la farm... Cred ca asta spune mult despre cat de "reusit" este TAQ...

In legatura cu T3, warriors si rogues au acelasi tip de token. Cum se procedeaza la voi? Ia un rogue, chiar daca unul dintre tanci nu are acel item, strict DKP?

Cat despre MC in 4 ore, nu cred ca as rezista, sincer... Mi se pare un chin si un raid de 2 ore jumate acolo, e prea plictisitor si am facut instanta aia de mult prea multe ori. Tocmai de aia am si lasat-o mai moale cu MC in ultima vreme, in ghilda nu sunt alt-uri, si sunt foarte foarte putini care mai au nevoie de ceva de acolo. Unul dintre tanci are nevoie de 1 binding pt TF si cativa T2 pants de la Rag.

Link to comment

Asa a fost si la noi la inceput la Naxx, nu aveai loc in raid, acum cand am dat de greu au lasat-o mai moale...asta e cel mai enervant in un guild, intotdeauna vor fi cativa care vor doar easy loot, pana am dat de Patchwerk de care nu am putut trece din cauza healerilor totul a fost roz, acum avem clasele care trebuie si full raid signups doar in zilele in care mergem la bossi pe care ii putem face usor :(.

Dupa Noth sa mergeti in spider wing pana la capat, e mult mai usor decat Patchwerk sau restul de la nivelul 2.

La noi se merge strict pe DKP, in afara de MT care ia din oficiu tot ce are nevoie. Eu chiar ma gandeam ca ar fi mai bine sa echipam tancii prima data sa fie mai usor, dar au zis ca nu e nevoie.

In ce priveste MC nici noi nu mai facem decat daca nu avem nimic de facut, ceva de genul hai sa facem MC decat sa stam in IF.

Link to comment

saluty all... vreau sa va intreb si eu ceva.. adik sa-mi spuneti :D .. voi pe ce server de wow jucati? vreau sa-mi da-ti si mie un server... ip de realm si siteul de unde imi pot creea account... :pray:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...