Jump to content
NoNamed

World of Warcraft

Recommended Posts

Dupa ce am ajuns la lantency 4000 pe serverul privat pe care jucam mam enervat si mi-am zis "asta-i ultima picatura"!asa ca imi iau azi sau maine WoW original.As vrea sa-mi spuneti si mie voi pe ce realm-uri jucati si pe ce realm-uri sunt mai multi romani?

SkullCrasher si Zenedar au cei mai multi romani

2nd of all - eu ma joc pe Ravencrest ca are cel mai activ pvp la ora de fatza ...asa parca se vb pe forumuri anyway ..

Alex ms oricum ca nu exista diferenta la statsuri la seturi kit ca e warlord kit ca e grand marshal au acelasi stats icon_thumright.gif

Link to comment

READ THIS !

Applying Brilliant Mana Oil to ANY weapon will remove its enchantment upon log or zoning. This is an issue new to this morning, 08/15/06 and has been tested. The bug is 100% repeatable. Here are the steps:

1) Have any weapon with an enchantment. Benediction with +55 healing for example.

2) Apply Brilliant Mana Oil to Benediction through the trade window

3) Logout or Zone

4) Log back in.

5) +55 Healing enchantment has been REMOVED.

DO NOT USE MANA OIL until this issue is fixed, guys.

Yes, this has been reported on the bug forums, but as no one reads those.. you guys need to know that this issue exists.

surse :

http://forums.worldofwarcraft.com/thread.a...l&T=9533738&P=1

http://www.curse-gaming.com/en/news-307-1-...n-enchants.html

Link to comment

Eu acuma joc pe Haomarush(server oficial english europe PvP),am un Mage lvl 8,mai joaca cineva pe serveru asta?,e vreun guild de romani pe el?

gz in sfarsit ai ajuns pe oficiale smile.gif

Sa ne dai feedback cum ti se pare fatza de crackuite smile.gif

Erm din cate forumuri am vizitat(romanesti) n-am vazut nici o guild sa fie pe Hou.

anyway gl&hf

Add: faza cu oilul nush ce zici eu folosesc oil zi de zi zi de zi si nu mi-a scos +30 spell damageul 5.gif

Link to comment
Guest littl_timmy

Dar nu sunt doar pentru aq cum nici tigrul nu este doar pentru ZG

Sunt epic mounts dropate de boss!

si droprateul acum a devenit un pic mai mare

in primele zile de aq hai primele luni cadea un mount la 100 de killuri la un anumit boss

Up: Da pe blizzard

salut....man....singurul boss din wow world care dropuie un mount epic este baron Rivandale...il gasesti in STRAT UD...dar are drop chance ceva de 0,002% deci...mai bine economiseste bani! have an epic day...si daca mai aveti intrebari adresatimi-le mie! director.gif

Link to comment

Buna as dori sa spun cateva sugestii despre serverele de WoW.Eu personal nu am jucat WoW pe Blizzard,dar am fost pe un server romanesc care nu avea latency deloc mai ceva ca pe blizzard.(dak aveai 300 lag)

Oameni buni cel putin la ora actuala nare sens as va ma cumparati WoW asteptati si voi Burning Crusade icon_thumright.gif

Link to comment
Guest littl_timmy

Stie cineva cam ce pretz va avea Crusade?

Vroiam sa cumpar wow dar mai bine astept...

hmmm...man ...pentru a juca crusader...trebuie sa iti iei WOW..e un addon crusader...asa ca tre sa mai dai bani si pe joc.....dar,poti juca WOW si dupa ce apare addonul doar ca nu poti merge in outlan si nu poti avea o rasa noua...dar poti juca....iarpt a ati lua jocul...am pe cineva care le vinde mai ieftin e din buzau...i dac veri lasami un post!!! have an epic day

Link to comment

=0 ce imi zici tu acolo smile.gifbiggrin.gif

Deci trebuie sa cumpar Wow  eusa_whistle.gif

Pt cunoscatori

Asta e bun?

Eu am cumparat de la asta dar nu prin intermediul e-bay fiindca nu am pay-pal verificat. Le-am trimis un mail si le-am spus ca vreau sa le cumpar WoW si le-am platit in avans transferand banii de pe un site de freelancing pe pay-pal-ul lor si intr-o saptamana mi-a ajuns coletul acasa.

Link to comment

pe gamesshop am vazut ca e ~27 euro

I can use some help....

Daca poti sa-mi dai un pm cu id-ul tau

nvm

timate client,

La data 20 aug 2006 ora 18:05:54 ati achizitionat de la WWW.GAMESHOP.RO

urmatoarele produse:

1 buc. X World of Warcraft : EURO 27.93 Platforma PC

-----------------------------

Sub-total: EUR 27.93

Sub-total (TVA inclus): EUR 33.2367

ROL (TVA inclus):1,189,874 ROL

RON (TVA inclus):118.99 RON

Transport:170,000 ROL ( 17 )

TOTAL:1,359,874 ROL ( 135.99 RON)

Link to comment

salut....man....singurul boss din wow world care dropuie un mount epic este baron Rivandale...il gasesti in STRAT UD...dar are drop chance ceva de 0,002% deci...mai bine economiseste bani! have an epic day...si daca mai aveti intrebari adresatimi-le mie! director.gif

sau mai bine iti iei guilda si farmezi aq si zg pana iti cade un "inside mount" cat despre all world epic mount hell farmezi AV si iti iei epic ori de la stormpike cu 460g (am impresia) ori faci rank 11 si iti iei cu 90g tongue.gif

Link to comment
Guest littl_timmy

sa ma scuze cei de pe linkmania...daca nu am postat treaba asta la ce categorie trebuie...eu am cumparat de pe net...pur si simplu am scris in google "conturi wow de vanzare" si mia aparut o pagina http://www.computergames.ro/forum/archive/...-207824.html..e un tip din buzau..eu de la el miam luat cd-keyul....mi l-a trimis prin posta prin ramburs...1000.000 lei vechi in cap...sunt noi..au si cele 30 de zile gratuite...si fiind unused odata ce tiai facut contul numa blitz ti-l mai poate lua!! e super de treaba..acolo e si un nr de tel!! aici in TM am recomadat adresa prietenilor..si la toti le-a ajuns ...fara nici o problema.....asa...am vazut ca ma intrebat cineva daca trebuie sa isi ieie WOW pt a juca Burning Crusade! raspunsul este DA!! DAR AM MENTIONAT...POTI SA ITI IEI WOW SI SA JOCI CHIAR DACA NU AI BANI PT BURNING CRUSADE!! asa ca puteti sa va luati ori de la tipu recomandat de mine ori de la un magazin... happy1.gif have an epic day!!

Link to comment

pt un incepator ce char recomandati?

si ce realm?

Aproape orice caracter e bun pt incepatori, exceptand poate shaman-ul care e putin mai complex si poate deveni frustrant pentru un incepator din cauza totem-urilor.

Daca ar fi sa iti recomand ceva usor de jucat cred ca ti-as recomanda un mage, daca preferi caractere pe spells, un warrior daca iti plac meleerii sau un druid daca vrei putin din fiecare.

Link to comment

pt un incepator ce char recomandati?

si ce realm?

fati Mage ! e cel mai simplu de jucat cel mai rapid de nivelat!

Note: Gnome (+3intel) -> recomand pt mag sau Troll (+3intell) -> tot pt mag

Ai 2 vraji de baza pt inceput fire ball ice bolt si cu alea mergi chiar si la level 60 sincer sa fiu daca farmezi sau joci un BG tot pe ice/fire bolts te bazezi 90% timp

kar.gif

Si daca tot esti incepator alege un server (depinde ce vrie PVP PVE RP) cu populatie LOW. Altfel risti sa fii victima la multe gang banguri!

de la level 14 cand incepi sa intrii prin teritorii contested o sa cam dai de hoarda smile.gif

RUpe-le capul tongue.gif

GL HF

Link to comment
Guest littl_timmy

sau mai bine iti iei guilda si farmezi aq si zg pana iti cade un "inside mount" cat despre all world epic mount hell farmezi AV si iti iei epic ori de la stormpike cu 460g (am impresia) ori faci rank 11 si iti iei cu 90g tongue.gif

hehehe...dap ai dreptate...dar ca sa faci reputatie cu frostwolf clan.....hmmm...e ceva de munca....dar ti-am zis..ai dreptate...biggrin.gif

Link to comment

hehehe...dap ai dreptate...dar ca sa faci reputatie cu frostwolf clan.....hmmm...e ceva de munca....dar ti-am zis..ai dreptate...biggrin.gif

stormpike in cazul meu smile.gif

anyway nu e deloc de munca intrii si tu in av si faci si tu cum fac si eu dai mesaj pe main "INVITE ME NOOBS"

intrii in raid si omori cat poti si reputatia creste continuu +1 nonstop in 6 zile daca joci cate 4-5 av pe zi devi exalted

Link to comment

i'm so excited, i just can't hide it..... smile.gif

soooo anyways, dupa cateva luni de eve online sunt putin cam plictitisit, asa ca am decis sa iau o pauza si am comandat WoW de la gameshop, la telefon au zis ca maine soseste...abia astept smile.gif . Cred ca o sa fac un tauren hunter sau warrior...imi plac taurenii la nebunie.

Link to comment

Buna as dori sa spun cateva sugestii despre serverele de WoW.Eu personal nu am jucat WoW pe Blizzard,dar am fost pe un server romanesc care nu avea latency deloc mai ceva ca pe blizzard.(dak aveai 300 lag)

Oameni buni cel putin la ora actuala nare sens as va ma cumparati WoW asteptati si voi Burning Crusade icon_thumright.gif

ca sa joci BC iti trb WOW normal

si du-te tu in outland cu level 1 smile.gif

sau cumparati tu la level 1 netherdrake smile.gif

FLYING ftw ahah pacat ca nu merge sa ataci de pe mount smile.gif ceva de genu Arcane missles hahahah bombardare tongue.gif

anyway outlandul o sa ruleze tongue.gif

si instantele din deadwing path

Link to comment

i'm so excited, i just can't hide it..... smile.gif

soooo anyways, dupa cateva luni de eve online sunt putin cam plictitisit, asa ca am decis sa iau o pauza si am comandat WoW de la gameshop, la telefon au zis ca maine soseste...abia astept smile.gif . Cred ca o sa fac un tauren hunter sau warrior...imi plac taurenii la nebunie.

Misto, poate jucam pe un realm impreuna, ce zici old pal? biggrin.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...