Jump to content
martafoy

Laura Stoica nu mai este printre noi

Recommended Posts

Marea cantareata de muzica usoara,Laura Stoica,a decedat in urma unui accident rutier, impreuna cu logodnicul ei.Accidentul s-a produs in jurul orei 21.Cei doi aflati intr-un autoturism Renault Clio au fost tamponati frontal de o Dacia Papuc intrata pe contrasens la aprox. 30 km de Bucuresti.In plus,cantareata era insarcinata in luna a treia.Mai multe detalii cred ca se vor da maine la stiri.Dumnezeu sa o odihneasca!

Link to comment

Mare pacat, mai ales cand am vazut acum la stiri cat de mut isi dorea copilul cu care era insarcinata, si totul s-a curmat asa, brusc, fara sa isi dea macar seama si fara sa apuce sa se bucure de ceva ce a asteptat toata viata.

Sa se odihneasca in pace!

LE: Uitati si stirea completa, de pe hotnews.ro (cam neptrivit incadrata la Showbiz&FUN)

Laura Stoica a murit intr-un accident de circulatie

Cintareata Laura Stoica a murit joi seara in mod tragic in urma unui accident de circulatie petrecut pe soseaua Bucuresti-Urziceni.

Soferul unei Dacii papuc care se indrepta dinspre Bucuresti spre Urziceni a intrat pe contrasens si a lovit in plin autoturismul Renault Clio, condus de Cristian Margescu, baterist in trupa cantaretei,

in varsta de 36 de ani, in care se afla si Laura Stoica. Cele trei persoane din cele doua masini au murit pe loc.

Artista era nascuta la 10 octombrie 1967. Ea a anuntat in 1 martie 2006 ca esta insarcinata, dupa ce ani la rand a crezut ca nu poate avea copii.

Laura Stoica s-a lansat in '90 la festivalul de la Mamaia. Un an mai tirziu este declarata cea mai buna solista pop-rock, iar melodia "Un actor grabit", de Bogdan Cristinoiu, drept melodia anului.

Intre 1987-1991, Laura Stoica a participat la toate concursurile muzicale organizate in Romania pentru tinerele talente.

Primul ei album, numit " Un actor grabit", a fost lansat in 1992. Au urmat albumele "Focul" - 1994, "Nici o stea" - 1997, "Oameni de zapada" - 1997. Melodiile ei au fost incluse pe diverse compilatii. In 2000 a absolvit Facultatea de Teatru, Sectia Arte, din cadul Universitatii Ecologice din Bucuresti, in clasa Adrianei Popovici

In ultimii ani a lansat numeroase piese rock de mare succes si a participat la numeroase turnee in tara si in strainatate.

Edited by seba18
Link to comment
Guest teutul

A murit un om.....nu am pierdut un artist....nu am pierdut o vedeta...am pierdut un om...oare DE CE a trebuit sa fie asa pentru ea...pentru LAURA STOICA....?...oare de ce a trebuit sa fie asa pentru ei.....?...de ce ea nu a avut voie pe lumea asta sa simta bucuria de a fi mama...de ce...de ce a trebuit ca sa cante printe fetite si 2 ore mai tarziu sa stea inerta pe o masa rece de morga.....de ce..inca o data.....aici nu e important ca Laura poate era cea mai buna voce feminina pop-rock a nostra....poate era ..poate ca nu...dar de ce trebuia ca pentru ea sa se termine asa...pentru femeia Laura...pentru omul Laura.....de ce..nu inteleg de ce..de ce pe 3 martie am vazut-o din intamplare la Teo in emisiune foarte vesela si fericita si peste 7 zile nenorocite numai era intre 4 blane......cine poate sa raspunda ...cine...cine se gandea ca viata asta nenorocita a omului poate sa fie asa vicleana....atat de perversa...vicleana..perversa..vicleana...perv.. crybaby2.gif

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...