Jump to content
nwradu

Surpriza: "Crash" castiga Oscarul

Recommended Posts

Oscarul pentru cel mai bun film a fost castigat de "Crash". Oscarurile pentru cel mai bun actor si actrita intr-un rol principal au fost castigate de Philip Seymour Hoffman ("Capote") si Reese Witherspoon ("Walk the Line").

Cine a castigat Oscarul:

Cel mai bun film: "Crash"

Cel mai bun actor: Philip Seymour Hoffman - "Capote"

Cea mai buna actrita: Reese Witherspoon - "Walk the Line"

Cel mai bun regizor: Ang Lee - "Brokeback Mountain"

Cel mai bun film strain: "Tsotsi", Africa de Sud

Cel mai bun scenariu original: Paul Haggis si Bobby Moresco - "Crash"

Cea mai buna adaptare: Larry McMurtry si Diana Ossana - "Brokeback Mountain"

Cel mai bun actor in rol secundar: George Clooney - "Syriana"

Cea mai buna actrita in rol secundar: Rachel Weisz - "The Constant Gardener"

sursa: Hotnews.ro

Link to comment

Nu m-am uitat la Oscar-uri, dar, din cate vad Cinderella Man nu a castugat nimik. RUSINE... A castigat filmul cu poponari dar 1 film inspirat din fapte reale, shi cu o actiune complexa este lasat pe dinafara...

Nu zic, depinde shi de gusturi... Dak Titanic nu apare in top250 IMDB wink.gif ... pt mine unele topuri nu mai au o foarte mare importanta dak eu consider filmul a fi bun shi imi place biggrin.gif

Link to comment

Monica la Oscar

Frumoasa Monica Birladeanu - sau Monica Dean, cum e cunoscuta de americani - s-a numarat, duminica seara, printre invitatele la gala de decernare a Premiilor Oscar.

“Spectacolul propriu-zis e impresionant, iar luminile si muzica de inceput iti dau fiori si te fac sa intelegi ca te afli in fata celui mai grandios spectacol din lume”, ne-a povestit Monica.

Ea a ales sa poarte, pentru eveniment, o rochie semnata Razvan Ciobanu. “E o experienta toata povestea in sine, de la pregatiri - alegerea rochiei, a bijuteriilor, a coafurii - pana la traseul de pe covorul rosu si urcarea celor 37 de trepte ale scarii cinematografului Kodak”, ne-a marturisit ea. Monica a asistat si la momentul de panica al Keirei Knightley, purtatoarea colierului Bvlgari de doua milioane $. “A dat buzna in baie, disperata ca i s-a rupt colierul”, a mai spus Monica.

Pe de alta parte, vedetele care au acceptat cadourile organizatorilor, evaluate in acest an la aproximativ 100.000 $, vor fi impozitate de fiscul american cu pana la 30.000 $ pentru ele.

Monica Birladeanu e una din candidatele pentru editia din acest an a Top 100 - femei de succes din Romania.

user posted image

sursa: Libertatea

Aia e rochia, e o poza mai mare in ziar, unde se vede si partea de jos, arata mai bine pe total asa.

Link to comment

Legat de ştirea de mai sus şi ca un uşor offtopic la subiectul Oscar... o întrebare care mă bântuie demult e : oare pe cine are fata asta în spate atât de potent încât a reuşit până la urmă să ajungă la Hollywood şi în Kodak Theatre? Să nu-mi spuneţi că a ajuns datorită valorii dobândite în cinematografie că nu vă cred.(pt că totuşi nu oricine poate merge la Oscar când i se năzare lui)

(hm...Boby Păunescu?)

Link to comment

Legat de ştirea de mai sus şi ca un uşor offtopic la subiectul Oscar... o întrebare care mă bântuie demult e : oare pe cine are fata asta în spate atât de potent încât a reuşit până la urmă să ajungă la Hollywood şi în Kodak Theatre? Să nu-mi spuneţi că a ajuns datorită valorii dobândite în cinematografie că nu vă cred.(pt că totuşi nu oricine poate merge la Oscar când i se năzare lui)

(hm...Boby Păunescu?)

Din cate stiu Bobi Paunescu a ajutat-o sa obtina acel rol in filmul Cave In sau ceva asa (din cate stiu subiectul e ca o echipa de speologi e prinsa intr-o pestera si descopera un fel de insecte imense ucigase, e film din ala prastie rau cred). Dar pt Lost cica a participat la preselectii impreuna cu alte 1000 de femei si au ales-o pe ea (probabil si faptul ca e europeana a ajutat, in ep 11 parca joaca rolul unei italiene - nu va asteptati la cine stie ce performanta daca nu l-ati vazut deja, apare 5 minute in total cred, in "amintirea" cuiva) si ma indoiesc ca la nivelul ala mai poate influenta cineva din Romania alegerea unei actrite.

Link to comment

dar MUNICH...nimic ?!?!?!??! cum naiba ?!!

Da...Munich nu a luat nimic,dar legat de film,mi-a plăcut partea din discursul gazdei (Jon Stewart) în care,vorbind despre film şi Steven Spielberg,a zis ceva de genul "Prima dată a fost Schindler's List.Acum a urmat Munich...poporul evreu aşteapta să vadă ce-o să mai păţească...Aşteaptă ca trilogia să fie completă" biggrin.gif

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...