Jump to content
Adi.B

Yahoo mail Beta

Recommended Posts

Am avut norocul de a-mi veni randul pe waiting list-ul de la yahoo si tocmai acum il testam...

Nush daca a mai fost un topic pe thread-ul asta dar nu l-am gasit cu search...

http://whatsnew.mail.yahoo.com

poza la http://img95.imageshack.us/img95/614/yahoo1yl.jpg

noutati importante:

1. interfata aduce foarte mult cu un client de mail clasic, avand mai multa ergonime decat versiunea veche...

2. am citit cateva preview-uri in care ziceau ca au bagat suport drag'n'drop la atasamente dar nu am gasit asta in el...

3. adresa mail suplimentara si posibiliatea de a include un punct in adresa (e permis doar un punct in adresa si dupa punct trebuie sa fie cel putin 4 litere), inbox-ul fiind comun.

4. daca te loghezi pe YIM cu un id, vezi si lista celui de-al doilea

Link to comment

3. adresa mail suplimentara si posibiliatea de a include un punct in adresa (e permis doar un punct in adresa si dupa punct trebuie sa fie cel putin 4 litere), inbox-ul fiind comun.

4. daca te loghezi pe YIM cu un id, vezi si lista celui de-al doilea

Astea nu tin de BETA, erau si in versiunea anterioara. Faza cu punctul e ceva mai noua, dar se poate folosi si cu vechiul mail.

Cat despre acest BETA, nu pot sa spun decat ca arata foarte bine, sper sa fie cel putin la fel de rapid ca si GMail-ul. Btw: de POP3 gratuit de la yahoo nu se aude nimic?

Link to comment

Nu-mi place cum arata, zici ca e Outlook. De asta nici n-am bagat Yahoo Pop3 ala ca sa iau mailurile in Outlook, prefer interfata din pagina lor asa cum e acum. Daca Gmail ar baga o interfata mai buna, si ar mai scoate din ideile alea nasoale ("nu pot sa trimit atasamentul, fisier executabil detectat in el" si etc) ar ajunge undeva. Apropo de Gmail totusi, cat timp mai e beta? Ca parca deja au trecut ani si tot beta e...

Link to comment

Orice client de mail ca si Outlok se poate seta sa lase mesajele pe server fara ale sterge si muta pe pc. Gmail mi se pare suspect de bun pentru a fi in continuare gratuit. Are tot ce-i trebuie unui serviciu de mail. Peste 2g spatiu, fara reclama agresanta ca la yahoo, se incarca repede, trimite/primeste mailuri fara exceptie, etc. Dezavantajul ca nu primeste .exe in atasament este bun in principiu si f putin deranjant.

Singurul dezavantaj este ca nu poti trimite atasamente de peste 100MB.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...