Jump to content
KIZ

Sugestii pentru Coduri si Rezolvari

Recommended Posts

Cel mai complet program ce contine coduri si rezolvari mi se pare a fi DLH (dlh.net). Updateurile sunt multe si banuiesc ca ocupa destul de mult spatiu. O idee ar fi programul principal si updateurile noi pe masura ce apar, eventul si cateva din urma.

Link to comment
Share on other sites

Pai sa vedem versiunea de dlh pe care o am contine 3758 de cheats. Ma indoiesc ca pe linkmania sunt la fel de multe. Ca sunt in engleza nu stiu cat de mare este problema, orice utilizator de computer ar trebui sa stie engleza pentru a se descurca cu asa ceva si daca ma gandesc mai bine cate programe din download au interfata in romana ? Oricum era o simpla sugestie, singurele "coduri" pe care le folosesc sunt de tipul walkthrough pentru jocuri RPG.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu exact unde te referi la folosirea limbii romane. In cazul softurilor foarte putine au interfata in romana aici intrand cele autohtone si putine straine care au multe deficiente de traducere(vezi Windows Xp in romana). Oricum o data ce te-ai obisnuit cu interfata in engleza doar de nevoie ai mai trece la romana. De ce o folosim pe forum ? Raspunsul e simplu pentru ca este un site romanesc ce se adreseaza romanilor.

Link to comment
Share on other sites

Atunci propun solutia la Gothic 2. O am in engleza poate gasesti pe cineva sa o traduca, are cam 70 de pagini.

Ideea este ca nu poti gasi decat coduri pentru jocuri la care sa traduci modul de introducere si descrierea fiecaruia. Pentru rezolvari ai de ales intre a le pune in engleza si a le traduce ceea ce nu prea cred ca vei face. Eu unul nu stiu sa existe asa ceva deja tradus.

Tocmai ce am aruncat o privire, superficiala recunosc, pe primele 10 pagini de "Coduri si rezolvari" insa nu am gasit nici o rezolvare. De ce oare ?

Link to comment
Share on other sites

La televiziune si in ziare nu am vazut ca se face asa. Daca toate citatele nu ar fi traduse ar insemna ca trebuie sa stim multe limbi straine, nu toti vorbesc engleza cand dau declaratii.

La partea cu traducerea rezolvarilor nu mi-ai zis cum ramane.

Link to comment
Share on other sites

Voi face si asta - daca vrei poti sa-mi trimiti rezolvarea la Gothic 2. Daca pentru tine - a gasi rezolvari in romana pe Link Mania - reprezinta o bucurie si un motiv de a ne vizita - atunci voi face tot posibilul sa o traduc.

Link to comment
Share on other sites

Eu am sustinut ca nu este posibil ca totul sa fie tradus. Nu am nici o problema cu engleza, majoritatea materialului pe care il accesez prin intermediul computerului este in aceasta limba. Chestia cu Gothic 2 am zis-o pentru a-ti arata ca nu se poate traduce totul, ar fi enorm de munca si din cauza asta sunt necesare si unele netraduse.

Link to comment
Share on other sites

Posibil este, numai ca in unele cazuri dureaza al naibii de mult. A existat odata un fel de DLH facut de romani cu coduri in limba romana dar a disparut complet....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...