Jump to content
dolar

Mi-am pierdut tineretile ...

Recommended Posts

Salutare,

Tin sa precizez ca joc heroes 3 de cand s-a lansat si am jucat toate versiunile lansate. Heroes 4 este mult sub nivelul Heroes 3 ca game-play si atmosfera. din pacate nu vom mai vedea nici o bversiune noua a acestui joc deoarece 3DO, firma producatoare a dat faliment (nu ma mir dupa catastrofa care a fost Heroes 4 care a primit printre cele mai proaste calificative de la critici).

Pot sa afirm ca nici acum, dupa atata vreme, nu mi-am pierdut pofta de a-l juca si imi pierd in continuare noptiel jucand Heroes cu prietenii. Eu cred ca acesta este unul dintre primele 5 cele mai tari jocuri facute vreodata din toate categoriile.

Fani Heroes continuati sa jucati poate se va indura cineva de noi, si vor scoate o continuare la Heroes pe masura primelor 3 jocuri din serie.

Link to comment
Share on other sites

Sa speram ca UbiSoft va veni cu vesti bune privind continuarea seriei. Oricum, pacat de falimentul celor de la 3DO, chiar daca seria 4 a dezamagit, nu trebuie sa uitam zecile de ore pe care seriile anterioare (si eu votez tot pentru 3 ca fiind cea mai reusita) ne-au facut sa stam lipiti cu nasul in monitor.

Link to comment
Share on other sites

S-a intamplat acum cateva luni :

Nu jucasem pana atunci nici o versiune de Heroes, pentru ca a fost greu de gasit (la noi cel putin) si genul jocului nu m-a atras prea mult. M-i sa pus in fatza (for testing purposes only) heroes II , III si IV. Obiectiv vorbind (nu aveam vreo preferinta pentru ca nu mai jucasem jocul) pot spune ca cea mai reushita versiune este III. IV are grafica putin mai buna, dar unele aspecte pur si simplu sunt deranjante. Pana la urma am jucat cateva ore III-ul, si dupa aceea basta :>

Un joc care a patit cam la fel este counter-strike-ul (v 1.6). Din multe puncte de vedere este mai nereushit decat versiunea precedenta.

Link to comment
Share on other sites

Eu am jucat Heroes chiar de la aparitie, adica Heroes I , care mie mi-a placut foarte mult, avea o atmosfera de basm ( dragonii erau P!NK :> si am continuat cu Heroes II, III cu toate continuarile de rigoare si apoi Heroes IV. Din toata seria ptr mine cel mai bun e III ( no surprise here :)) , Heroes IV pe mine m-a dezamagit crunt, l-am asteptat foarte mult si dupa 3 misiuni l-am dezinstalat , e singurul joc din serie care nu l-am terminat si nu am intentia sa il mai joc. Daca tot vb de strategii de acest gen, incercati Disciples si Disciples 2 cu continuarile, nu e atat de complex ca Heroes dar odata ce incepi sa il joci te prinde la fel de tare, nici nu imi dadeam seama cand se face 2 noaptea si tre sa dorm sa nu fiu leguma la servici :)

Link to comment
Share on other sites

386 ? cool :>

Eu am plecat de la un comp cu urmatoarele specificatii :

procesor de 9 mhz (13 mhz cu Turbo :)) , 512 KB de RAM, HDD de ... 20 MB :)

Sistem de operare... DOS , evident :). Aveam un singur joc pe el : Ski Mania (sau ceva de genul).

those were the good old days :)

Link to comment
Share on other sites

apropo de tinereti pierdute(eu ink sunt tanar:P ) ... un joc kre mi-a mankt mie o parte din tinerete pe langa heroes 3(multe nopti albe din kuza lui..) este carmagedon 1 ... cred k cel mai tare joc cu masini kre l-am jukt vreodata in retea! nici nu se compara cu ce au scos acum... tin minte k jucam modul FOX(atinsea) chiar si 10 ore pe zi... pe niste klculatoare kre la vremea aia erau tare bune(586 si 686)...imi aduc aminte knd l-am jukt prima data cu volan ce senzatie am avut... ce vremuri ... acum orikt de mijto ar fi grafik la joacele astea mai noi..nu ai aceeasi placere k inainte(asta-i parerea mea nush dak sunteti de acord).

Link to comment
Share on other sites

Guest Wumatic

Heroes 2 si 3 sunt unele dintre cele mai faine jocuri scoase vreodata! Tin minte ca dupa ce a aparut heroesu 2, eu avand 8 Mb ram miam mai cumparat inca 4 pt ca numa cu minimum 12 imi mergea :>.

Link to comment
Share on other sites

ce vremuri erau cu hc-u pana se inkrk jocu... :> tin minte k era sabotoru sau ceva de genu asta...ce ma mai jukm :) ...marfa!si se adevereste ce spuneam kteva posturi mai sus... joacele de acum or avea ele grafik mai mijto da nu au acelas feeling... :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut calculatorul dupa care a fost facut hc-ul, cip-ul ... Se numea Sinclair Spectrum si era de 4 ori mai mic decat un hc.

Cel mai jucat joc de pe Spectrum a fost River Raid.

Apoi am facut rost de un XT cu 20MB hdd . Price of Persia si Popcorn erau niste jocuri destul de reusite.

Pe 286-486 am jucat mai multe jocuri. Heroes 1&2, UFO1&2, Warcraft1, Starcraft, Retal, RedAlert, ... ( nu mai stiu)

Link to comment
Share on other sites

Pai bine, eu ziceam efectiv de pc-uri , nu de Spectrum. Am avut si d-ala, ceva joc cu mashini. Daca tin minte bine consola era legata de o combina (cassette player) si de televizor. Nush cum am reushit sa-l instalez dar stiu doar ca dupa 10 minute joc caseta sa facut praf and that was that :)

Retal si duke nukem ... cata vreme am pierdut si cu alea :) dar erau asa faine :>)

Link to comment
Share on other sites

Guest alexdanx_reloaded

:>

Primul joc pe Spectrum - Turtles Ninja!

Primul pe PC(la mama la serivci) - TETRIS

Pimul pe AT(16mhz) (mon VGA) -Prince Of Persia

Primul pe DX -Warcraft2 ...dupa care au urmat: Metal Mutant, Budokan, DUNE, Dune2, ...GOLDEN AXE...

of....ce zile !! :roll:

Link to comment
Share on other sites

eu dupa hc am avut dinala pe tv...marfa o ardeam la mario toata ziua :> si era mijto de tot :) sau mai era pe pc-uri la inceput , pe langa prince of persia kre era bestial , spiderman , si mai tarziu unu cu niste masini nu mai stiu cum ii zice...marfa de tot

Link to comment
Share on other sites

He he he...Veste buna..am citit intr-o revista de specialitate ca ubisoft a preluat 3do shi implicit licentza pe. might and magic(ahh...shi eu sunt un fan heroes3.. :twisted: )...asha ca prin anul 2005 este anuntzat heroes5....sa speram ca vi intocmaicum promit cei de la ubisoft ca in ritmul in care sunt amnate jocurile s-ar putea sa apara prin 2008(vezi Halflife2 shi altele) :x .Sa speram ca va fi un joc care sa tzina cu onoare drapelul Heroes...lol...

Eu unul nu am fo niciodata pasionat de PC...am fo mai mult fanu consolelor....bagi jocu shi il joci fara install shi chestii de astea....Asha ca de abea acum 3 luni m-am hotarat sa imi cumpar shi eu un PC....unn AMD AThlon Xp 3000+,Hard Maxtor 160Gb,Ati Radeon 9600,512 ram....se pare ca eu am avut o soarta mai fericitra decat altzii....lool

Link to comment
Share on other sites

Nu e chiar asha....am avut shi eu parte de Basic...shi de treaba cu casetofonu..asta pe cand mergeam la un prieten...shi ashteptam cam o ora pana baga shi ala ceva..poate de aia am avut oroare de PC-uri(shi m-am dedicat consolelor...de diferite feluri....de la cel mai jos pana susu de tot..PS2...ha ha ha)...oricum acuma sunt de partea buna a fortzei..cu PC adica... :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...