Jump to content
{JM}Alex Lifetaker

Profil uman vs. profil real

Care este mai tare?  

30 members have voted

  1. 1. Care este mai tare?

    • Real
      18
    • Uman
      12


Recommended Posts

AAA...nici unu dk te duci in politica..de fapt n-ai nevoie de scoala in politica...

oricum io's la mate-info-intensiVes , adika real pt cei ce nu stiu, dar nu prea mai are nevoie lumea de informaticieni ca are destui Domne'...oricum, vb lui Sw, nu conteaza la ce profil esti dk stii inveti...sau dk stii sa faci bani ushor..de ex...o fata de a12a, de la un lic, nu tocmai renumit pt inteligentii lui, face bani in draci, canta pe la nunti...si mai sunt multi altii...trebuie sa ai sansa in viata...deocamdata..IO votez pt UMAN !!! 75% si 25% pt real... bleah...nu-mi vine sa cred ca am zis asta icon_thumright.gifbiggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt la filologie si sincer nu stiu ce oportunitati am... ce naiba dau la facultatea de drept sad.gif ... sau aia de istorie... majoritatea celor ca sunt la filologie vor deveni profesori (i hate that job, i prefer to die rather than be a teacher).

Am ales filologia pt. ca ca scap de mate, fizica si chimie dar nu numai: sunt foarte bun la engleza si imi plac limbile straine in general(urasc franceza pana la moarte...)Ex. acum incerc sa invat singur germana wink.gif

Pana la urma... time will say it all... e adevarat ca ...cine e destept, poate sa faca bani si din piatra seaca, nu conteaza ca e la profil tehnic, real sau uman. Chestia e ca norocul are o importanta destul de mare...

Eu votez 40% profil uman 60% profil uman(desi daca ma gandesc bine e plina lumea de ingineri si informaticieni, iar la filologie se gasesc mai rar baieti, poate e un avantaj ca sunt putini baieti la filologie) biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt la filologie si sincer nu stiu ce oportunitati am... ce naiba dau la facultatea de drept sad.gif ... sau aia de istorie... majoritatea celor ca sunt la filologie vor deveni profesori (i hate that job, i prefer to die rather than be a teacher).

Am ales filologia pt. ca ca scap de mate, fizica si chimie dar nu numai: sunt foarte bun la engleza si imi plac limbile straine in general(urasc franceza pana la moarte...)Ex. acum incerc sa invat singur germana wink.gif

Pana la urma... time will say it all... e adevarat ca ...cine e destept, poate sa faca bani si din piatra seaca, nu conteaza ca e la profil tehnic, real sau uman. Chestia e ca norocul are o importanta destul de mare...

Eu votez 40% profil uman 60% profil uman(desi daca ma gandesc bine e plina lumea de ingineri si informaticieni, iar la filologie se gasesc mai rar baieti, poate e un avantaj ca sunt putini baieti la filologie) biggrin.gif

mane, io m-ash face dj..nu cred ca conteaza profilu, conteaza facultatea, si mai ales, deobicei la facultate ajungi..ori cantaret ori..nush...io sper sa ajung dj..yeee cuz I love it...who knows...trebuie sa ai multa ambitie la facultate..e soooooper greu, io 1 sper sa mai tina liceul ca dupa aia e moarte...voi la ce facultati dati biggrin.gif? ,io la media pro sau la automatica, unde o fi...sa ajung eu cu medie mare si dupa aia ma mai gandex biggrin.gif ...

Link to comment
Share on other sites

Guest iulya19

de departe profilul real e mai bun (nu includ pilele , coruptia si altele biggrin.gif ) ai mai multe sanse sa t angajezi undeva klumea, zic eu...

eu am facut umanul sad.gif si cum zicea si {JM}Alex Lifetaker mari oportunitati nu prea ai dupa terminarea liceului (profesor e naspa, avocat... e suprasaturata piata de avocati...)

si acum mor de oftica pt k nu am facut realul, dar tot pe la ase am ajuns

ps: am generalizat, ca dc ai mintea incuiata poti face ambele profiluri degeaba, sau poti sa iesi super bine si fara liceu smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Exact asta spuneam si eu , la uman am sanse sa ies profesor sad.gif(

Bine nici avocat nu e rau... o fi plin de avocati in ro dar daca majoritatea sunt prosti... Deci pana la urma cine e cu adevarat destept se descurca biggrin.gif

Dar e foarte greu sa te impui ca avocat... parerea mea... trebuie sa ai castigate multe procese importante.

Link to comment
Share on other sites

Ei bine...eu m-am bagat pe uman...big mistake. Vreau sa dau la Academia De Marina...am nevoie de mate si fizica...umanul este la pamant cu aceste 2 materii. :-s

Trebuie sa ma meditez la astea 2.....and the ironic thing is that i hate phisics...era sa raman corigent anu trecut 24.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest iulya19

Exact asta spuneam si eu , la uman am sanse sa ies profesor sad.gif(

Bine nici avocat nu e rau... o fi plin de avocati in ro dar daca majoritatea sunt prosti... Deci pana la urma cine e cu adevarat destept se descurca biggrin.gif

Dar e foarte greu sa te impui ca avocat... parerea mea... trebuie sa ai castigate multe procese importante.

hmm, ca sa fii un avocat klumea tre sa ai pile, sa fii corupt...

profu' meu de drept de la fac e si avocat, e un om super destept si ne-a mai pus in cunostinta de cauza cu unele chestii biggrin.gif

decat sa fii un avocat care rezolva cazuri marunte...avocatura in sine e misto, dar greu ajungi un avokt tare smile.gif si asta pe la o varsta destul de inaintata, da pana atunci ce faci???

Link to comment
Share on other sites

hmm, ca sa fii un avocat klumea tre sa ai pile, sa fii corupt...

profu' meu de drept de la fac e si avocat, e un om super destept si ne-a mai pus in cunostinta de cauza cu uele chestii biggrin.gif

decat sa fii un avocat care rezolva cazuri marunte...avocatura in sine e misto, dar greu ajungi un avokt tare smile.gif si asta pe la o varsta destul de inaintata, da pana atunci ce faci???

Ai spus coruptie??? Acolo ma duc 24.gif

Cand e vorba sa furi din tara... sunt printre primii... romania nu merita...furati fratii mei cat puteti si dup-aia duceti-va in America 24.gif

PS: kidding...don't throw tomatoes at me !

Link to comment
Share on other sites

Guest iulya19

Ai spus coruptie??? Acolo ma duc 24.gif

Cand e vorba sa furi din tara... sunt printre primii... romania nu merita...furati fratii mei cat puteti si dup-aia duceti-va in America 24.gif

PS: kidding...don't throw tomatoes at me !

nu mai e nimic de furat in Ro. 24.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...