Jump to content
KIZ

Link Mania (continuare)

Recommended Posts

OFF TOPIC:

Mah Xardas, tu ori eshti prost....ori eshti prost...da pe deasupra shi cu efect intarziat...

Citeshte mah de 2 ori, nu zi prostii. KIZ a plecat pentru ca nu a avut incotro, dupa cum chiar el a zis, shi eu nu imi explic de la ce regula s-a abatut virus_luci. El doar a incercat sa explice, probabil ca totushi nu trebuia sa folosesca acel cuvant...

Dar avertisment shi ban? pentru ce? Poate ca ar trebui ca tu sa primeshti asha ceva... :D :D :D

ba nu ... luci ala e rasistul aici ... cum adica bozgori mai ? voi stiti macar ce insemana

aia ??? daca nu , taceti dracului din gura si invatati !!! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Guest testusr

Sorry ca trebuie sa o trantesc p-asta asa pe nepusa masa DAR, nu stiu daca cineva a sesizat ca tot situl asta cat si comunitatea si serverele este o incercare pe jumate esuata a celor de la RDS de a-si creea un monopol pe piata romaneasca. Se pare ca cei de la RDS si-au propus in viatza un model gen BillG(Gay)/Micro$oft care sa le serveasca drept idol. Marog poate multi il adminirati pe BG si daca o faceti, atunci va sfatuiesc sa cautati pe google ceva informatii despre adevarata istorie din spatele lui BGay si Micro$oft. Totusi ca sa revin la subiect, pe scurt, RDS a dezvoltat serverele, sustinut situ si comunitatea asta numai pentru a-si promova serviciile de net si pana la urma se vede clar ca tot ce reprezinta link-mania este defapt truda oamenilor pasionati care chiar au pus botu' si au crezut ca fac ceva pentru comunitate, si care au fost tzepuiti de RDS pentru ca bineinteles lor putin le pasa de comunitate si de gameri atata timp cat le curge banu in buzunar ca sangele in vene. Pentru toti cei dezamagiti de pe aici, sa stiti ca asociatia nationala a retzelishtilor (retele de cartier/blocuri) capata amploare si se va prezenta in curand ca o alternativa menita sa distruga monopolul RDS care a pus stapanire pe toata tzara asta ca o buruiana. Deasemenea daca chiar vreti sa faceti ceva pentru comunitate, facetzi fratilor pe situri proprii sau independente, nu pe situri ce-si trag seva din buruiana RDS pt ca pana la urma daca alora li se scoala maciuca intr-o zi scot mufa din priza si tot ce ati lucrat voi sa construiti dealungul anilor se scurge pe jgheab.

PS. : nu stiu daca a observat cineva dar in afara de shootere si deja obsedantul counter rds nu mai are servere pt nici un alt gen de joc. Cu pasionatii de strategii/rpg/racing ce face rds? NImic! Stiti dece??? Pentru ca daca pui o strategie joaca 2-3 sute de oameni max iar daca pui CS joaca toata natziunea, si deoarece monopolul prin insasi esentza lui inseamana control asupra majoritatzii => RDS doesn't give a f*ck pe jucatori non-shooteri care prefera strategii/rpg/raceing-uri pur si simplu pentru ca ei reprezinta minoritatea... SOMBODY PLEASE, tell me i'm wrong!

Edited by alex
Link to comment
Share on other sites

PS. : nu stiu daca a observat cineva dar in afara de shootere si deja obsedantul counter rds nu mai are servere pt nici un alt gen de joc. Cu pasionatii de strategii/rpg/racing ce face rds? NImic! Stiti dece??? Pentru ca daca pui o strategie joaca 2-3 sute de oameni max iar daca pui CS joaca toata natziunea, si deoarece monopolul prin insasi esentza lui inseamana control asupra majoritatzii => RDS doesn't give a f*ck pe jucatori non-shooteri care prefera strategii/rpg/raceing-uri pur si simplu pentru ca ei reprezinta minoritatea... SOMBODY PLEASE, tell me i'm wrong!

You're wrong.

Poate ai impresia ca RDS e aici ca sa sprijine comunitatea de gameri din romania sau ceva asa. Ei bine, nu e. RDS e aici ca sa ofere servicii internet, la preturi, de ce sa nu recunoastem, accesibile pt toti. In afara de asta, iti ofera si telefonie pe gratis, si niste servere hostate chiar de ei pt a putea beneficia tu de un lag cat mai mic. Dar astea le ofera asa... ca au banda si niste oameni s-au gandit si la cei care vor sa se joace ceva. RDS-ul vrea sa scoata bani. Asta e societatea capitalista, fiecare ofera ce servicii poate, contra unei sume. Tu o poti plati, sau nu. Nu iti forteaza nimeni mana.

Revenind la problema serverelor de alteceva in afara de Counter-Strike... cred ca nu esti informat. Daca vrei servere de Starcraft, Warcraft, World of Warcraft, NFS, Fifa, etc... acestea sunt ilegale. Anumite companii, printre care Blizzard, EA, etc, nu permit existenta altor servere in afara de ale lor. Cand e vorba de CS, Valve permite oricui sa faca servere pt jocul lor. In afara de CS, exista servere aici si pt alte jocuri, dovada ca unde se poate, se face, si din cate imi dau seama pana acum, exista si bunavointa. Dar nu trebuie uitat ca RDS ofera in primul rand conectare la internet, nu loc de joaca. Si cate din jocurile alea de strategie/RPG/racing le ai legal, cumparate din magazin, cu cd-key valabil? Pt ca uite, RDS ti-a dat trafic nelimitat acum, poti juca ce vrei pe extern fara sa te gandesti ca te rupe contorizarea. Iti garantez eu ca Fifa 2005 merge perfect pe EA Online, la fel si Warcraft, si Starcraft pe Battlenet, la fel si WOW. Practic doar la CS apare problema cand e vorba de jucat pe extern... Dar cum ziceam, cate din astea le ai legal?

Si daca tot ai mentionat de Microsoft, care e faza cu BGay? Il cheama Bill Gates, nu Ben Gay... Si daca vrei sa faci o gluma ca ar fi homosexual, ce legatura are asta cu compania pe care o conduce? Microsoft duce o politica monopolista doar pt ca sunt condusi de un homosexual? Ti-a facut vreodata ceva un homosexual si ai ceva cu ei de atunci? Nu poate omul sa faca bani pt ca la sfarsitul zilei prefera alt tip de sex? Sa le interzicem homosexualilor sa aiba o afacere, sau sa le dam in cap daca devine prea de succes? Te obliga cineva sa folosesti Windows? Ai uitat sa mentionezi McDonalds in fruntea globalizarii, Nestle ca exemplu de companie care prin politica sa face mai mult rau decat bine bebelusilor si tot asa...

Link to comment
Share on other sites

PS. : nu stiu daca a observat cineva dar in afara de shootere si deja obsedantul counter rds nu mai are servere pt nici un alt gen de joc. Cu pasionatii de strategii/rpg/racing ce face rds? NImic! Stiti dece??? Pentru ca daca pui o strategie joaca 2-3 sute de oameni max iar daca pui CS joaca toata natziunea, si deoarece monopolul prin insasi esentza lui inseamana control asupra majoritatzii => RDS doesn't give a f*ck pe jucatori non-shooteri care prefera strategii/rpg/raceing-uri pur si simplu pentru ca ei reprezinta minoritatea... SOMBODY PLEASE, tell me i'm wrong!

am reusit sa va vad si regele... ;)

buei... ce racing ma? O fi RDS-u smecher, dar RDS-u ii LEGAL, un server cu un joc racing ar fi ILEGAL. Intelegi termenii astia doi? RPG ai: Mu. Si de ce trebuie RDS-u sa-ti DEIE ceva? Linkmania nu-i in contract => Ca RDS-u CHIAR FACE un bine comunitatii.

Oricum, esti un prost. N-are rost sa mai explic. nwradu a explicat frumos si clar.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...