Jump to content
Kane

WoW continua sa faca victime

Recommended Posts

Cei care inca nu au realizat ca mmorpg-urile creeaza o dependenta periculoasa sa arunce o privire aici:

http://news.xinhuanet.com/english/2005-11/...ent_3714003.htm

Am citit recent pe forum o stire cum ca guvernul chinez vrea sa limiteze accesul zilnic la astfel de jocuri si astfel de intamplari tragice nu fac decat sa accelereze implementarea unui "anti-obsession system" despre care se scrie la sfarsitul articolului. Personal consider mai vinovata familia fetitei respective decat producatorii de jocuri. Ingradirea accesului la joc il va face si mai ravnit si personal nu cred ca va solutiona problema.

Oricum, va sugerez sa va cantariti bine prioritatile daca sunteti din categoria celor care joaca pana nu mai pot de oboseala, nu neaparat pentru ca a-ti putea muri din cauza asta (fiindca astea sunt raritati) ci mai degraba pentru ca lipsa somnului duce la multe afectiuni ale sistemului nervos, circulator, etc..

Link to comment
Guest masterul

Daca ma pun sa joc strategie si ma blochez undeva BangHead.gifBangHead.gifBangHead.gif si sa zicem ca trec(doar sa zicem) eusa_dance.gif dar intotdeauna mai vine un hop la joc atunci comp26.gifcomp26.gifcomp26.gif il opresc daca nu sa oprit singur si gata.Da nah banuiesc ca de aia erau addicts cool.gifcool.gif

Link to comment
Guest greuceanuu

Salut! Joci cumva BF2 online??? Ca si eu am jocul asta si imi place dar de unul singur m-am cam plictisit sa ma tot joc. Daca nu e in retea nu e interesant.

Link to comment

Am auzit si eu ca jocurile acestea provoaca dependenta, nu stiti ca sa intamplat si in Romania copilul ala care a fugit de acasa sa joace Warcraft 3.

Dar chestia asta depinde si de omul care il joaca si de parintii mai ales care probabil nu ii pasa ca statea zile intregi la calc. help.gif

Link to comment

Eu cand am jucat Diablo 2 .........

pana nu mi-a luat tata cablu de alimentare de la monitor si de la unitate nu m-am putut lasa ....

Acum m-am calmat smile.gif

In vacantze ce mai joc in rest 3-4 ore maxim (Cs si Wolfenstein).

Ehhh lasa tati ca aia sunt 1 miliard.....Noi suntem 21 de milioane biggrin.gif

Link to comment

eu cred ca sunt dependent(de MU)

hesoff.gif

eu nu cred, eu stiu...din moment ce ai 327 de posturi la sectiunea Vanzari Cumparari si te-ai gasit sa iti spui buba dupa 7 zile de inactivitate ale acestui thread

fa cum am facut eu, l-am sters...pe moment a fost ceva, o senzatie ciudata de parere de rau, dar mi-a trecut pana a doua zi tongue.gif asa ca fa ca mine si nu mai juca MU biggrin.gif

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...